Instalacja Joomla 1.6 w podkatalogu- Empty delimiter w pliku path.php - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 40

Temat: Instalacja Joomla 1.6 w podkatalogu- Empty delimiter w pliku path.php

  1. #21
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-08-2008
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki Pyziak

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22

    Domyślny

    Gdyby zamieszczony plik kiedyś nie był dostępny oraz żeby w takim wypadku użytkownicy nie mieli problemu, jak kostia... napiszę, iż właśnie w moim przypadku:

    przyczyną niedogodności jest błędnie pobierana ścieżka w linii 169 pliku '../libraries/joomla/filesystem/path.php':

    Wspomniany fragment kodu wyglądał następująco:

    if (empty($path)) {
    $path = JPATH_ROOT;
    }

    należy zmienić na (jak pisał wielki pyziak)

    if (empty($path)) {
    $path = "/";
    }


    Funkcjonuje rozwiązanie podane przez pyziak'a, które mówi o wyłączeniu funkcji Search Engine Friendly URLs.

    Nadal jednak pozostaje nierozwiązany problem niedziałających poprawnie odnośników - dla tych, którzy chcą mieć przyjazne adresy:
    zaznaczenie Search Engine Friendly URLs oraz Use Apache mod_rewrite po uprzedniej zmianie pliku htaccess.txt na .htacces - nie rozwiązuje błędu np w:
    http://moja_domena.pl/park-links, po kliknięciu na odnośniki:
    Baw Baw National Park, Kakadu, Pulu Keeling, jak i innych adresach odwołujących się do weblinks...

    Chciałbym dodatkowo podziękować wszystkim za zaangażowanie i poświęcony czas w poczynieniu milowego kroku naprzód. Pozdrawiam!
    Ostanio edytowane przez Ciupaga : 21-02-2011 03:41

  4. #23
    Debiutant
    Dołączył
    21-02-2010
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam

    Mam także serwer na Home.pl i występuje ten sam problem. Podmieniłem więc plik wrzucony przez Pyziaka i o niebo działa... Dzięki Pyziak

  5. #24

    Domyślny

    Ponieważ mamy już stabilną wersję Joomla 1.6 napisałem nowy temat "Proste adresy w Joomla 1.6 - weblinks" w dziale dla wersji Joomla 1.6 i proszę o kontynuowanie tego tematu właśnie tam.

    Proste adresy w Joomla 1.6 - weblinks

  6. #25
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-02-2009
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    U mnie ten sam problem i działa łatka Pyźka dzięki !!

  7. #26
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    Pyźka
    proszę mnie nie przedrzeźniać 'Pyziak' 'Pyziaka'
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

  8. #27
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-02-2011
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cześć wszystkim,
    mam domenę na home.pl i miałem ten sam problem z joomlą 1.6. plik od Pyziaka działa ładnie ale dalej pojawiłsię kolejny problem.
    Po instalacji i usunięciu folderu installation chciałem normalnie zalogować się jako administrator. Dodam ze strona wyskakuje ładnie, panel logowania administratora tez ale po wpisaniu loginu i hasła wyskakuje coś takiego:

    An error has occurred.
    The requested page cannot be found.
    Search
    You may wish to search the site or visit the home page.

    Home Page

    404Component not found
    If difficulties persist, please contact the System Administrator of this site and report the error below..

    Niby instalacja przebiegła dobrze i sprawnie i nie mam pojęcia jaka może być przyczyna.

  9. #28
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-02-2009
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny hmmm

    Wiesz home ma autoinstalator skryptów, niestety nie ma tam 1.6. Od jakieś kilku miesięcy nie mogłem zainstalować poprawnie żadnej paczki Joomla. Mam postawionych około 40 stron na joomla nigdy nie było problemu.. aż do czasu... Miałem problem z zainstalowaniem nawet 1.5 zadzwoniłem do pomocy technicznej a Pan do mnie: Proszę skorzystać z autoinstalatora.... .

    Kolejny przykład:
    Nie działa u nich również Magento, pomoc techniczna home.pl nie jest wstanie mi pomóc, a ponad pół roku temu instalowałem Magento wer. 1.4 - działał pięknie, dla testu zarejestrowałem się na nazwa.pl na okres próbny, jako że nie chciałem płacić za nowy serwer u innego dostawcy, jeżeli błąd leżałby po mojej stronie i tam wszystko działa jak należy.

    W home.pl ostro ostatnio popsuli serwery.
    Ostanio edytowane przez pmlvl : 28-02-2011 09:35

  10. #29
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-02-2011
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny problemów ciąg dalszy

    Tak jak w poście wyżej użyłem pliku Pyziaka. Problem jakiego nie potrafie rozwiązać jest na ostatniej stronie instalacji. Po wpisaniu adresu e-mail i haseł na górze wyskakuje taka informacja:
    Przechwytywanie.JPG

    Do tej pory udało mi się raz postawić wersję 1.6 na home.pl ale z innych przyczyn podjąłem się instalacji jeszcze raz. Nie zmieniałem nic w ustawieniach mySQL na home.pl.

    Dodam że zlikwidowałem bazę na home.pl i utworzyłem ją na nowo i nic.

  11. #30
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    Powiem tak: okresy testowe na home.pl pokończyły Mi się dawno, a żeby kupić tam hosting musiałbym upaść na głowę pomijając ich autorskie rozwiązania, które wiadomo jak wpływają na działanie skryptów dochodzi jeszcze cena , dlatego dalsza pomoc z mojej strony względem tego hostingu jest raczej niemożliwa. Jest tyle przyjaznych hostingów dla Joomla! czego się pchać na ten home.pl, zmiana hostingu to wyjazd do innego Państwa na stałe. Jak dzwonili do mnie z BOK z home.pl gdy kończył mi się okres testowy powiedziałem że mogą mi dać za darmo, ale się nie zgodzili .
    Pozdrawiam.
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Instalacja Joomla 1.5 Problem z odnalezieniem pliku php.ini
    przez Szoker na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 10-11-2010, 23:41
  2. Instalacja RSS: Path not in open_basedir path
    przez ashwalker na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 10-06-2009, 21:08
  3. Nie mogu utworzyc podkatalogu ani upload-ować pliku
    przez ramotny na forum Zasoby, plikownie,
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 09-03-2009, 13:04
  4. instalacja joomla problem z zlib i Session save path
    przez szpuni na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-11-2007, 10:40
  5. Błąd : strpos() [function.strpos]: Empty delimiter
    przez shyha na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 04-02-2007, 00:54

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •