Instalacja Joomla 1.6 w podkatalogu- Empty delimiter w pliku path.php - Strona 4
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Wyniki 31 do 40 z 40

Temat: Instalacja Joomla 1.6 w podkatalogu- Empty delimiter w pliku path.php

  1. #31

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez adampuch Zobacz wiadomość
    Cześć wszystkim,
    mam domenę na home.pl i miałem ten sam problem z joomlą 1.6. plik od Pyziaka działa ładnie ale dalej pojawiłsię kolejny problem.
    Po instalacji i usunięciu folderu installation chciałem normalnie zalogować się jako administrator. Dodam ze strona wyskakuje ładnie, panel logowania administratora tez ale po wpisaniu loginu i hasła wyskakuje coś takiego:

    An error has occurred.
    The requested page cannot be found.
    Search
    You may wish to search the site or visit the home page.

    Home Page

    404Component not found
    If difficulties persist, please contact the System Administrator of this site and report the error below..

    Niby instalacja przebiegła dobrze i sprawnie i nie mam pojęcia jaka może być przyczyna.
    Sprawdź źródło strony logowania i zobaczy czy linia 67 (definicja formularza) nie wygląda następująco:
    Kod HTML:
    <form action="/index.php" method="post" id="form-login">
    jeśli action nie zawiera "administrator" (czyli jak wyżej) wejdź do panelu przez adres
    http://nazwa_strony/administrator/index.php - adres dla action powinien wtedy zostać właściwie utworzony. Powinien wyglądać tak:
    Kod HTML:
    <form action="/administrator/index.php" method="post" id="form-login">
    Za panel logowania odpowiedzialny jest plik /administrator/modules/mod_login/tmpl/default.php więc możesz też zmodyfikować linijkę dodając "na sztywno" administrator:
    z:
    Kod HTML:
    <form action="<?php echo JRoute::_('index.php', true, $params->get('usesecure')); ?>" method="post" id="form-login">
    na:
    Kod HTML:
    <form action="<?php echo JRoute::_(JPATH_BASE.DS.'index.php', true, $params->get('usesecure')); ?>" method="post" id="form-login">
    lub usuwając całe echo JRoute... i dodać jedynie "/administrator/index.php" -nie jest to do końca poprawne rozwiązanie ponieważ problem leży głębiej, ale doraźnie powinno pomóc.

    Problem z home.pl polega na tym, że np. instalując Joomle w głównym folderze ścieżka JPATH_BASE dla administratora wygląda tak:
    /administrator
    a z reguły jest to np. /home/hosting/public_html/administrator
    natomiast JPATH_ROOT tworzony jest na zasadzie usunięcia ostatniego członu w ścieżce przez to jest w tym wypadku pusty (definicje dla administratora znajdują się w pliku administrator/includes/defines.php)
    Kod HTML:
    ...
    $parts = explode(DS, JPATH_BASE);
    array_pop($parts);
    
    //Defines.
    define('JPATH_ROOT',            implode(DS, $parts));
    ...
    i w tym wypadku rozwiązanie Pyziaka pomaga. Można również tutaj zmodyfikować JPATH_ROOT, aby sprawdzić czy nie jest to wartość pusta i przypisać odpowiednią wartość, aby wszędzie była właściwa:
    Kod PHP:
    define('JPATH_ROOT',            implode(DS$parts)); 
    na
    Kod PHP:
    define('JPATH_ROOT',            (implode(DS$parts)) ? implode(DS$parts) : DS); 
    Jeżeli ktoś działa z bug squadem, dobrze byłoby to im zgłosić ten problem. Co do mod_login - to jest to kwestia klasy JRoute i odpowiedniego przygotowywania adresu przez tą klasę.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    @kodhtml pierwszy post na forum i takie wyłożenie tematu , jestem pod wrażeniem i aby tak dalej,
    Pozdrawiam.

    ps.
    a może jesteś z BOK z home.pl ?
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

  4. #33

    Domyślny

    z BOK`iem home.pl nie mam związku właśnie wczoraj przenosiłem stronę opartą na Joomli 1.6 na serwer klienta z home.pl (za pomocą akeeba i też nie obyło się bez drobnych problemów ze znalezieniem przez kickstart pliku z archiwum) - frontend działał jak należy, ale dziś wynikła konieczność wprowadzenia modyfikacji, więc i zalogowania się do panelu administracyjnego - a tu problem trafiłem na forum przez Google i zaciekawił mnie temat - "powęszyłem" w kodzie opierając się na Twojej propozycji rozwiązania i doszedłem do tego co powyżej o ile czas pozwoli - będę pomagał

    Pozdrawiam.

  5. #34
    Debiutant
    Dołączył
    29-01-2009
    Skąd
    okolice Poznania
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam

    Problem występuje po użyciu funkcji array_pop($parts);, a konkretniej ze wskaźnikiem do pierwszego elementu tablicy $parts po wykonaniu funkcji. Przypisanie takiego cuda po wspomnianym poleceniu $parts[1] = $parts[1] rozwiązuje problem z JPATH_ROOT. Oczywiście musimy to także zrobić w innych plikach w których występuje podobna konstrukcja z array_pop() oraz być może innymi funkcjami operującymi na wskaźnikach.

    Kupę lat już nie programowałem, więc może ktoś mądrzejszy podpowie. Jakie ustawienie serwera może powodować takie cudo? Nowa Joomla mnie zmobilizowała, by znów zajrzeć do kodu.. .. stare poczciwe czasy.. ehh..
    Ostanio edytowane przez eskim : 24-03-2011 19:25

  6. #35
    Debiutant hobbis awatar
    Dołączył
    29-06-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Inne rozwiązanie problemu instalacyinego Joomla 1.6 na serwerach home.pl

    Uprzejmie informuję, że znalazłem inne możliwe rozwiązanie dla wszystkich instalujących Joomla 1.6 w podkatalogach na home.pl, nie wymagające stosowania tricku nazywanego w tym wątku rozwiązaniem Pyziaka (serdeczne podziękowania i pozdrowienia dla Pyziaka ). Nową metodę przetestowałem ze skutkiem bardzo pozytywnym, tym bardziej że nie wymaga ono "poprawiania" kodu samego CMS'a.

    Instrukcja:

    1/ Joomla 1.6 wgrywamy do wybranego podkatalogu na naszym serwerze w home.pl, nazwijmy go powiedzmy "naszajoomla";
    2/ w panelu administracyjnym na home.pl ustanawiamy domenę, nazwijmy ją "naszadomena.pl", ale UWAGA pozostawiamy ją skierowaną na nasz katalog główny "/" (root) - to bardzo ważne!;
    3/ w katalogu głównym "/" (root) naszego serwera ustanawiamy plik .htaccess z następującym kodem w środku:

    RewriteEngine On
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?naszadomena\.pl$ [NC]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/naszajoomla/
    RewriteRule ^(.*)$ /naszajoomla/$1 [L]
    4/ po wywołaniu w okienku przeglądarki naszej domeny "http://naszadomena.pl" zgłasza się nam elegancko instalator Joomla 1.6 bez pamiętnego błędu "Warning: strpos() [function.strpos]: Empty delimiter in...itp" ani żadnego innego komunikatu, który zwykle psuje nam humor;

    5/ aby uniknąć również błędu, o który wspominał adampuch ("An error has occurred. The requested page cannot be found") należy zwrócić uwagę aby panel administratora został po instalacji wywołany przez adres "http://naszadomena.pl/administrator/index.php" a nie "http://naszadomena.pl/naszajoomla/administrator/" co proponuje nam (nie wiem dlaczego?) instalator Joomla po naciśnięciu stosownego przycisku na ostatniej karcie procesu instalacyjnego; również strona frontowa instalacji Joomla 1.6 zgłasza się bez problemów jeśli zostanie wywołany adres "http://naszadomena.pl"

    Jest to (przynajmniej dla mnie) nowe rozwiązanie dla użytkowników "stawiających" Joomla 1.6 w podkatalogach serwerów na home.pl. Wymaga ono jeszcze przetestowania. Byłbym więc wdzięczny za info od innych użytkowników, czy takie "obejście" problemu instalacyjnego Joomla 1.6 na home.pl nie wywołuje innych jeszcze, nieznanych mi w tej chwili błędów. Mam jednak nadzieję, że wszystko będzie ok.

    Pozdrawiam serdecznie wszystkich
    Ostanio edytowane przez hobbis : 26-03-2011 01:34

  7. #36
    Marfish
    Gość

    Domyślny

    Witam..
    Postanowiłem problem rozwiązać u źródła czyli w home.pl - będącym źródłem wszystkich problemów. Oto odpowiedź jaką otrzymałem, być może komuś się przyda :

    "Aby uniknąć tego typu komunikatu proszę dokonać edycji pliku 'libraries/joomla/filesystem/path.php' tak aby fragment kodu:

    if(empty($path)) {
    $path = JPATH_ROOT;

    }

    zmienienić na:

    if(empty($path)) {
    $path = "/";

    }

    Po zapisaniu zmian wspomniany komunikat nie powinien być zauważalnym. Zapraszam do weryfikacji."

  8. #37
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    @Marfish czy Ty w ogóle czytałeś cały ten wątek ? , bo generalnie nie wiem co chcesz przekazać - rozwiązanie, które podałeś było podane 11'tego stycznia
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

  9. #38
    Marfish
    Gość

    Domyślny

    Przyznaję, że do końca nie czytałem.
    Pozdrawiam

  10. #39
    Debiutant
    Dołączył
    13-05-2011
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    dzięki Pyziak!

  11. #40
    Przeglądacz
    Dołączył
    07-09-2010
    Wpisy
    43
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kodhtml Zobacz wiadomość
    Co do mod_login - to jest to kwestia klasy JRoute i odpowiedniego przygotowywania adresu przez tą klasę.
    Mam problem z logowaniem się z poziomu witryny. Podejrzewam, że błąd właśnie leży w klasie JRoute. Jak poprawić aby było dobrze. Joomla 1.7.2 na home.pl wrzucona do podkatalogu.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne tematy

  1. Instalacja Joomla 1.5 Problem z odnalezieniem pliku php.ini
    przez Szoker na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 10-11-2010, 23:41
  2. Instalacja RSS: Path not in open_basedir path
    przez ashwalker na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 10-06-2009, 21:08
  3. Nie mogu utworzyc podkatalogu ani upload-ować pliku
    przez ramotny na forum Zasoby, plikownie,
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 09-03-2009, 13:04
  4. instalacja joomla problem z zlib i Session save path
    przez szpuni na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-11-2007, 10:40
  5. Błąd : strpos() [function.strpos]: Empty delimiter
    przez shyha na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 04-02-2007, 00:54

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •