Nie instaluje kompnentów i modułów
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 25

Temat: Nie instaluje kompnentów i modułów

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-12-2005
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny Nie instaluje kompnentów i modułów

    Po aktualizacji do 1.0.11 nie mogę zainstalować zadnych modułów i komponentów. Wyskakuje mi jedynie komunikat
    Wczytaj component - Wczytanie pliku NIEUDANE Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML. [ Dalej... ] Wczytaj component - Niepowodzenie Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
    /home/kubalin/domains/kubalinho.cal.pl/public_html/joomla/media/install_4523c9433029e/

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Wiam
    Zmień wartość w linii
    Kod:
     define( 'RG_EMULATION', 1 );
    na odwrotnąniż masz w tej chwili. Chodzi tutaj o 24 linie pliku globals.php. Powinno pomóc
    Pozdrawiam

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-12-2005
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki już sprawdzam

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-12-2005
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Niestety dlaej nie działa

  6. #5
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Witam
    Jak masz ustawione safe mode? Jeżeli na on to napisz do admina serwera z prośbąo jego wyłączenie.
    Pozdrawiam

  7. #6
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Sprawdź prawa dostępu i nazwy katalogów (porównaj te w paczce z łatką z tymi na serwerze)- mogły podczas przenoszenia FTP'em pozmieniać się nazwy (zazwyczaj TotalCommander tak robi).
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-09-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Chciałbym zapytać co mam począć z takim komunikatem w zakładce "Informacje o systemie":

    Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]: OFF (wył.)
    Safe Mode [Tryb bezpieczny]: ON (wł.)

    O co chodzi? Czy te ustawienia są ode mnie zależne i jeżeli tak, to gdzie mogę to zmienić? Czy aktualne ustawienia są przyczyną niemożności instalacji jakichkolwiek nowych modułów? Mimo, iż w archiwum zip jest plik xml to Joomla krzyczy, że go tam nie ma:confused: Z góry dzięki ludzim dobrej woli ;)

    Prosiłem admina o zmianę ale uzyskałem odpowiedź:

    Na serwerze jest zainstalowanych wiele CMS'ów (między innymi joomla), tak więc konfiguracja serwera jest poprawna. Ew. błędy wykazywane przez instalatora wynikają z błędnej konfiguracji praw dostępu do folderów. Proszę ustawić je zgodnie z instrukcją instalacji i wszystko będzie działało poprawnie (nie Pan pierwszy zgłasza taki błąd - zawsze winne były nieprawidłowe ustawienia praw dostępu). A co do proponowanych zmian na serwerze to nie są one możliwe do wykonania, gdyż obsługuje on bardzo dużo innych serwerów wirtualnych i wprowadzone zmiany do konfiguracji mogłyby spowodować, że przestaną one działać - na co oczywiście nie mogę pozwolić.
    Co o tym sądzicie?
    Ostanio edytowane przez Anubiz : 08-10-2006 19:03

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-12-2005
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cały czas borykam się z tym problemem. Próbuję różnych rozwiązań, ale powoli wychodzi na to, że winne są chmody lub nazwy katalogów wysyłanych poprzez TotalCommander. Stąd moja prośba - jeśli jest ktoś na tyle życzliwy aby podał w tym wątku JAKO WYKŁADNIA wszystkie katalogi z odpowiednimi chmodami, tak aby kązdy z nas mający z tym problemy mógł porównać ze swoimi. Może to pomoże?
    Pozdrawiam

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-10-2006
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przeleciałem całe forum od 15 lipca 2006 i też nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem.
    Nie można utworzyć katalogu"/home/g/glayt-www/public_html/angloclass/components/com_zoom/"
    ustawione jest wszytko tak jak ma być, a nie działa przy instalacji komponentów

    ----
    Miałem odobny przypadek jak ty podczas instalacji modułów, a rozwiązanie jest nawet banalne - załóż katalog nowy i wpisz
    home/kubalin/domains/kubalinho.cal.pl/public_html/joomla/media/nowy/
    u mnie zadziałalo.
    Może

  11. #10
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Anubiz:
    Jeśli chodzi o RG_EMULATION, to w pliku globals.php zmień linię:

    define( 'RG_EMULATION', 0 );

    na:

    define( 'RG_EMULATION',
    1 );

    Ustawienia praw dostępu nie mają wpływu na Safe Mode - to leży w gestii administratora. Ustawienie ON ma wpływ na poprawną instalację niektórych komponentów.

    Kubalinho:
    Zmień Sobie klienta FTP (z TC jest czasem sporo problemów-choćby właśnie ze zmianą nazw/liter a duże podczas przenoszenia plików). Polecam FieZilla.

    Co do ustawień CHMOD katalogów i plików w Joomla! oraz innymi podstawowymi problemami to odsyłam Was na:
    http://pomoc.joomla.pl/pomoc/

    Panowie, korzystajcie z wyszukiwawrek poszukując odpowiedzi na Wasze problemy! Zarówno na stronach Pomocy Joomla! i Forum Joomla! - na te pytania znajdują się tam odpowiedzi!
    Ostanio edytowane przez Sova : 08-10-2006 19:55
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •