Nie instaluje kompnentów i modułów - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 25

Temat: Nie instaluje kompnentów i modułów

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-10-2006
    Skąd
    Psczyna
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny a gdyby zainstalować ręcznie?

    Czy można jakoś zainstalować ręcznie komponent, bez ingerencji w ustawienia apacza? Mówię o wgraniu co trzeba przez ftp i powprowadzenie odpowiednich modyfikacji gdzie trzeba - to po primo. Po sekundo - bardzo intryguje mnie możłiwość instalacji komponentów bezpośrednio z katalogu instalacyjnego joomla (opcja poniżej tradycyjnej instalacji pakietowej). Niestety jak dotąd nigdy mi się to nie udało. Po tercjo - skoro tak wielu uzytkowników uskarża się na ten sam problem to, bo ja wiem? Może to jakiś znak dla Core Team?
    Ostanio edytowane przez mambojoe : 08-10-2006 22:06

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    1.Nie bardzo wyobrażam sobie instalację ręczną bez ingerencji w bazę - jak chciałbyś dodać tam odpowiedni wpis o danym komponencie (jak wtedy z niego byś korzystał)?
    FAQ: http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/411/26/
    2. No a jeśli ktoś ma serwis ograniczony posiadaną przestrzenią lub transferem - to ma każdą paczkę instalacyjną wrzucać na serwer a później wywalać? Istotą CMS'ów jest to, że możesz mieć wpływ na swoją stronę z każdego miejsca na ziemi posiadającego dostęp do sieci - instalacja dotychczasowa nie zmusza nikogo do posiadania klienta FTP na każdym komputerze by wrzucić paczkę z dodatkiem i dopiero wtedy go instalować (hehe..jest joomlaXplorer-wielkil plus dla uniwersalności i możliwości J!).
    3. Ogólnie takie rozwiązanie mogłoby być ciekawym rozwiązaniem np. przed instalacją przerzucić wszystko (potrzebne komponenty, moduły i dodatki) a potem to wszystko zainstalować i skonfigurować.
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  4. #13
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-09-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sova:
    Ustawienia praw dostępu nie mają wpływu na Safe Mode - to leży w gestii administratora. Ustawienie ON ma wpływ na poprawną instalację niektórych komponentów.
    To mam rozumieć, że niepoprawnie ustawiony SafeMode jest odpowiedzialny za fakt, żepojawia się informacja?:

    Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML.

    Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
    ścieżka/joomla/media/install_451bedfae3f92/

    mimo, że plik XML jest w ZIP-ie.


    Glayt:
    Miałem odobny przypadek jak ty podczas instalacji modułów, a rozwiązanie jest nawet banalne - załóż katalog nowy i wpisz
    home/kubalin/domains/kubalinho.cal.pl/public_html/joomla/media/nowy/
    u mnie zadziałalo.
    Mogę założyć nowy katalog w joomla/media ale co dalej?

  5. #14
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Tak, safe mode może być za to odpowiedzialne - swoją drogą przy próbie instalacji czego pojawia się ten komunikat??
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  6. #15
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-09-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Taki komunikat pojawia się przy próbie instalowania czegokolwiek - modułu, komponentu...

    Nie znam się za bardzo na serwerach i wykorzystywanych na nich technologiach - czy ustawienie SafeMode na OFF może wpłynąć na działanie jakichś innych programów typu CMS albo w ogóle innych? Administrator mojego serwera nie chce zmienić SafeMode na OFF bo twierdzi, że to będzie rzutowało na inne serwery wirtualne...

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-03-2006
    Wpisy
    57
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam dokładnie taki sam problem - nie mogę dodawać komponentów. Napisałem temat na forum, ale bez odzewu - http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=4971.

    Safe mode ma wartość off, chmod plików też są dobrze ustawione.
    Pliki na ftpa wrzucałem przez TC.
    Pomóżcie...

  8. #17
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-10-2006
    Skąd
    Psczyna
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny połowiczne rozwiązanie

    na stronie www.mambopl.com zamieściłem krootkiego faqsa, jak wrzucic moduł na serwa i go recznie zainstalować.


    --
    "Szukajcie, a znajdziecie..."

  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-03-2006
    Wpisy
    57
    Punkty
    10

    Domyślny

    Safe mode dobrze ustawiony, chmod poprawne i dalej nie mogę dodawać komponentów
    Zrobiłem nawet upgrade Joomli, ale dalej nic się nie zmieniło. Pomóżcie, nie wiem co można jeszcze robić, żeby Joomla działała w 100% :confused:

  10. #19
    Debiutant
    Dołączył
    12-11-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mi pomogło zainstalowanie tego patcha (dla wersji 1.0.11, ale są też wersje dla wersji starszych, jeśli chce się Tobie pokopać po Internecie):

    http://developer.joomla.org/sf/frs/d...ectedTab=files

    Mam nadzieję, że to pomoże. Jeśli coś pójdzie nie tak, sprawdź czy zaznaczyłeś opcję 'FTP Assist' i podałeś odpowiednie dane.

  11. #20
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-11-2006
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Sova
    Co do ustawień CHMOD katalogów i plików w Joomla! oraz innymi podstawowymi problemami to odsyłam Was na:
    http://pomoc.joomla.pl/pomoc/
    !
    Tak, szukałem. Znalazło mi to:
    http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/325/28/
    i to:
    http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/163/26/

    Ale nie znalazłem odpowiedzi na najbardziej nurtujące mnie pytanie:
    Czy wszytskim katalogom/plikom muszę nadać CHMODy?


    EDIT: Poprawka, znalazłem.

    EDIT2: Jajć, stare te posty, nie zauważyłem - sorry.
    Ostanio edytowane przez hultaj : 12-11-2006 22:38

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •