Opis produktu w dodatku Latest Products
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Opis produktu w dodatku Latest Products

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    05-01-2011
    Wpisy
    152
    Punkty
    11

    Domyślny Opis produktu w dodatku Latest Products

    Witam serdecznie, problem mam taki, iż nie wiem jak dodać opis do produktów... Korzystałem z tego poradnika , ale bez skutku... Ktoś spotkał sie z tym problemem?

    Czy dobtrze zrozumiałem, że w folderze themes obok folderu default mam utworzyć folder z nazwą swojego szablonu, w tym folderze utworzyć folder o nazwie user_class, a w nim dopiero ps_product.php?

    ---------- Post dodany o 21:34 ---------- Poprzedni post był o 19:23 ----------

    OK, już sobie poradizłem z problemem. Link, który podałem jest jak najbardziej w porządku - zawarty tam tutorial załatwia całą sprawę. Mój błąd wyniknął z tego, że źle doczytałem. Teraz mam taki problem, że nie wiem jak zrobić by zamiast pełnego opisu pojawiał się opis skrócony... W tym tutorialu jest napisane jak to zrobić, ale w moim przypadku chyba to nie działa. W dwóch plikach: productsnapshot.tpl.php i ps_product.php zmieniam wszystkie frazy product_desc na product_s_desc i nic... Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał? Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez Mateluta : 09-01-2011 22:02

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    05-01-2011
    Wpisy
    152
    Punkty
    11

    Domyślny

    Czy ktos wie jak zamiast długiego opisu wyświetlać krótki opis produktów w module Latest Products? Robię dokładnie tak jak w tutorialu, który podałem... ale nie działa... Nic nie pokazuje

  4. #3
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    Działa.
    Przed chwila przetestowałem i jest ok.
    Coś musisz jednak robić inaczej niż w tutorialu.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    05-01-2011
    Wpisy
    152
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez palyga007 Zobacz wiadomość
    Działa.
    Przed chwila przetestowałem i jest ok.
    Coś musisz jednak robić inaczej niż w tutorialu.
    Cholera coś robie zle... Może powiem co zrobiłem, bo może źle zrozumiałem jakiś krok:
    1. W pliku components/com_virtuemart/themes/default/templates/common/productsnapshot.tpl.php dodałem co trzeba i zapisałem ten plik (nie tworzyłem żadnej kopii)
    2. Utworzyłem nowy plik ps_product.php (z odpowiednią - skopiowaną zawartością) i włożyłem ten plik do utworzonego przeze mnie folderu o nazwie user_class w następującym miejscu:
    components/com_virtuemart/themes/default/user_class/ps_product.php
    Dodam, nie wiem czy to ważne, że korzystam z własnego szablonu Joomla o nazwie XXX - pytanie czy w folderze default utworzyć obok niego folder o nazwie mojego szablonu XXX? Nie do końca tu rozumiem co autor chce powiedzieć
    3. Krok kolejny to odpowiednie ustawienia w panelu Joomla.

    Co ciekawe długi opis działa, natomiast jesli w plikach :
    components/com_virtuemart/themes/default/templates/common/productsnapshot.tpl.php oraz
    components/com_virtuemart/themes/default/user_class/ps_product.php podmienię wszystkie występowania product_desc na product_s_desc - nic sie nie wyswietla

  6. #5
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    Wiem, żę to głupie pytanie będzie, ale czy Twoje produkty mają dodany krótki opis?
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    05-01-2011
    Wpisy
    152
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez palyga007 Zobacz wiadomość
    Wiem, żę to głupie pytanie będzie, ale czy Twoje produkty mają dodany krótki opis?
    heh, mają krótki opis... A niech to, u Ciebie działa a u mnie nie... I weź to badz mądry A czytałes te moje kroki jakie poczyniłem? Ty też tak robiłeś? A folder user_class utworzyłeś w istneijącym już folderze default czy może obok tego folderu utworzyłeś folder z nazwą swojego szbalonu i tam wrzuciłeś folder user_class?

    ---------- Post dodany o 20:51 ---------- Poprzedni post był o 14:57 ----------

    Palyga007 - wielkie dzięki! Dzieki za chęć pomocy, dzięki za podesłanie plików... jeden z nich miałem tak zwichrowany, że nie dziwi mnie teraz, że nie chciało działać... Oby więcej takich ludzi było na tym forum
    Ostanio edytowane przez Mateluta : 10-01-2011 16:00

Podobne tematy

  1. Skrócony opis produktu, pytanie
    przez michal.patron na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 02-02-2010, 23:18
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 25-01-2009, 20:01
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 28-08-2008, 13:25
  4. latest products czemu to nie działa??
    przez Phonk na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 07-08-2008, 00:56
  5. pełny opis produktu nie działa
    przez abc na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 05-06-2008, 08:53

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •