Czy Joomla ma takie możliwości?
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Czy Joomla ma takie możliwości?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    10-01-2011
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny Czy Joomla ma takie możliwości?

    Witam wszystkich.

    Jestem zainteresowany stworzeniem portalu na Joomli. Chciałbym jednak się wcześniej dowiedzieć, czy będę w stanie ustawić ją wg moich wymagań. Prosiłbym o pomoc w wyjaśnieniu czy będzie to możliwe.

    Czy Joomla da mi taką użyteczność w portalu?

    1. Podstrona z Produktem
    1.1. Produkt będzie dostepny pod przykładowym adresem strona.pl/produkt/nazwa
    1.2. Informacje i zdjęcia o Produkcie mogą być dodawane przez zarejestrowanych Użytkowników.
    1.3. Weryfikacje tych informacji zatwierdzają Moderatorzy
    1.4. Informacje o tych Użytkownikach będą się wyswietlać na stronie Produktu oraz w ich profilach.


    2. Profil Użytkownika
    2.1. Profil Uzytkownika będzie dostepny adresem strona.pl/numer/pseudonim
    2.2. Na stronie Uzytkownika będą widoczne informacje o nim
    2.3. Użytkownik będzie mógł sam utworzyć galerię zdjęc na swoim profilu
    2.4. Będzie mógł pisać bloga

    3. Skrypt do kadrowania zdjęć
    3.1. Moderator dodający newsa, będzie mógł wykadrować zdjęcie, które później tam umieści.
    3.2. Czy zarejestrowany Użytkownik będzie mógł zrobić to samo, wrzucając zdjęcie na stronie Produktu?



    Głównie zależy mi na tym, by Użytkownik mógł sam zmieniać zawartość produktów. Coś na zasadzie portalu filmweb.pl, gdzie czytelnicy sami edytują informacje o filmach.



    Bardzo prosiłbym o pomoc w tej kwestii. A także o podanie nazwewentualnych dodatków, które dodają takie użyteczności. I gdzie je znajdę.

    Pozdrawiam wszystkich w nowym roku, Krzysiek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Raczej da się wszystko osiągnąć... a dodatki potrzebne znajdziesz na http://extensions.joomla.org/

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    10-01-2011
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Strona oficjalna była pierwszym miejscem, w które sie udałem. Ale nie znam się na tym, nie wiem które rozszerzenia szukać. Dlatego poprosiłem o pomoc.

  5. #4
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    i od razu chcesz zbudować taki portal??? powodzenia życzę... może zacznij od czegoś prostszego. Rozszerzeń które potrzebujesz jest bardzo dużo do wyboru. Nikt nie poradzi Ci konkretnych... jedne są lepsze inne gorsze... ale to według uznania.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    10-01-2011
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Więc może wybierz wg własnego uznania? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, byle nie były to puste słowa

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Masz ambitny plan. Joomla pomoże go zrealizować. Ale nie jest, jak na razie tak, że ktoś opisze swoją wizję witryny na forum, a ktoś inny napisze mu instrukcję, jak tę wizję zrealizować. Odpowiedź na Twoje pytanie wymagałaby napisania solidnego rozdziału do książki o Joomla (i takie rozdziały już napisano). Nie oczekuj jej więc tutaj na forum. Możesz skorzystać z jakiejś aplikacji do obsługi sklepu internetowego (np. virtuemart) tudzież zestawu różnych aplikacji. Ale to musisz najpierw sam poznać nieco joomla.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Większość uzyskasz bez dodatków. Adresy możesz uzyskać włączając proste adresy i mod rewrite, zdjęć nie musisz kadrować do tego jest np dodatek mavickThumbnails. Do galerii można użyć komponentu Phoca Gallery... A co do reszty to niech wypowiedzą się użytkownicy bardziej doświadczeni ode mnie... Ja bym szukał tutaj dodatków w stylu CB czy JomSocial.
    ------

    Cześć @zwiastun. Dobrze prawisz, zresztą jak zawsze;) Koledze można polecić także jakąś publikację książkową. Jest ich trochę na rynku. Ale tu pewnie @PeFik by mógł się wypowiedzieć więcej
    Ostanio edytowane przez tomaszek83 : 10-01-2011 17:55

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    10-01-2011
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Panowie, chyba źle się zrozumieliśmy. Nie jestem niedoświadczonym 15latkiem, który chce się porywać z motyką na słońce. Swoją pierwszą stronę www zrobiłem w 1997 roku. Na ogól pracuję przy projektach autorskich ale w tym wypadku interesuje mnie darmowe software szybkie do implementacji.

    Mam mało czasu na wertowanie wszystkich pluginów do Joomli i czytanie faq. Liczyłem, że ktoś z was robił coś podobnego i pomoc będzie bezproblemowa. Bo w końcu to nic skomplikowanego i nie trzeba do tego pisać pdfów

    Nie sądziłem, że tak zareagujecie. Liczyłem na krótkie posty z konkretnymi nazwami pluginów. Pomożecie?

  10. #9
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    @aspire byli tu i tacy, co tworzyli przez 10 lat strony w HTML'u, a pojęcia o nim nie mili. Nie miej nikomu za złe, takich reakcji, po prostu tego typu posty są tutaj najczęściej zamieszczane przez nierobów czekających, aż ktoś za nich wszystko zrobi, ewentualnie pseudo webmasterów realizujących swoje zlecenia kosztem tutejszych użytkowników.

    Ja niewiele wiem na temat sklepów pod J!, ale tak jak podał Ci @zwiastun, przeglądałem kiedyś virtuemart i powinien spełnić większość Twoich oczekiwań. Resztę możesz znaleźć na extensions.joomla po słowach kluczowych z "virtuemart". Niemal zawsze jest dostępne demo z podgladaem aplikacji, więc szybko idzie przeglądanie.

    Co do punktu:
    2.1. Profil Uzytkownika będzie dostepny adresem strona.pl/numer/pseudonim
    to powinieneś wiedzieć, że można to w dość prosty sposób zrealizować w pliku .htaccess.
    Myślę, że jeśli ktoś będzie miał do zaproponowania jakieś konkretne komponenty, to na pewno się odezwie, ale nie oczekuj szybkiej odpowiedzi musisz mieć zwyczajnie szczeście, bo dodatków do J! jest jak tych przysłowiowych "piesów" czy "mrowków"

    Pozdrawiam
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  11. #10
    Bywalec GrzesiekP awatar
    Dołączył
    27-09-2010
    Wpisy
    124
    Punkty
    11

    Domyślny

    Z galerii to polecam Phoca gallery ( http://phoca.cz ).
    Nie wiem tylko, czy ma możliwość kadrowania, ale chyba nie.

    Odnośnie do treści/artykułów - masz 3 wyjścia.
    1. Pozostać przy standardowym komponencie artykułów.
    2. K2 -> http://getk2.org/
    3. ZOO -> http://www.yootheme.com/zoo/

    Z tego musisz sam wybrać to, co dla Ciebie będzie najlepsze.

Podobne tematy

  1. Czy istnieje wogóle takie coś w joomla??
    przez Rrzym na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 12-01-2010, 21:29
  2. czy są takie komponenty??
    przez stirlic na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 27-03-2009, 12:49
  3. Czy istnieje takie komponenty
    przez wampir666 na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 11-08-2008, 02:18
  4. visitliverpool.com - czy jest sens postawic takie cos w joomla?
    przez Leprechaun na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 11-07-2008, 18:01
  5. Czy istnieje takie rozszerzenie?
    przez seur na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 18-07-2006, 10:05

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •