Joomla 1.5.22 i nie mogę zapisać zmian w konfiguracji :(
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Joomla 1.5.22 i nie mogę zapisać zmian w konfiguracji :(

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-10-2010
    Wpisy
    53
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla 1.5.22 i nie mogę zapisać zmian w konfiguracji :(

    Mam joomlę 1.5.22 i od dłuższego czasu nie mogę zapisać zmian w konfiguracji. Zmieniam słowa kluczowe klikam zapisz i nic, cokolwiek chcę zmienić po kliknięciu zapisz wyświetla się zapisano zmiany, a zmiany nie są nanoszone.
    Zrobiłem.
    1. zaktualizowałem joomlę z wersji 1.5.20 do 1.5.22
    2. nadpisywałem już folder administrator nowymi plikami
    3. sprawdzałem czy pliki mają prawidłowe prawa dostępu (mają)

    Jedyna opcja to zmiany nanoszone w pliku connfiguration.php
    Może macie jakiś pomysł co może być tego przyczyną i co można zrobić żeby naprawić problem ????

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    a sprawdź jakie masz uprawnienia właśnie dla pliku connfiguration.php, bo to tu leży przyczyna

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-10-2010
    Wpisy
    53
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witaj,
    Do pliku configuration.php mam prawa ustawione na 644, nie jestem pewien, ale raz na jakiś czas przełączają się na 444.
    Nie mam pojęcia czym taka automatyczna zmiana jest podyktowana, ale w tym momencie przed jakąkolwiek zmianą sprawdzam, czy prawa są prawidłowe i dopiero dokonuję zmian.

  5. #4
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    jeśli masz prawa do pliku configuration.php na 644 to nie masz prawa zapisu jako www. Na czas zmiany konfiguracji zmień sobie prawa na 757 albo 777

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-10-2010
    Wpisy
    53
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hmm dzięki za podpowiedź, ale o ile dobrze pamiętam to prawa do plików powinny być na 644 a do folderów na 775, w dodatku takie same prawa mam na innych serwisach i wszystko działa poprawnie, tylko w tym jednym jest problem
    W sumie warto spróbować, dzięki za informację i jutro postaram się przetestować czy zadziała jak ustawię tak jak mówisz.
    Pzdr.

  7. #6
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    tak, ze względów bezpieczenstwa takie powinny być prawa 755 dla katalogów i 644 dla plików,dlatego także dla bezpieczeństwa plik configration.php nie powinien być edytowalny z poziomu www.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-10-2010
    Wpisy
    53
    Punkty
    10

    Domyślny

    hmm no to nie rozumiem, jeżeli tak powinny być prawa dostępu (775 i 644) to czemu na innych serwisach działa poprawnie z takimi ustawieniami, a tu nie i jaka jest idea zmiany konfiguracji przez www jeżeli te prawa są nie wystarczające ????

  9. #8
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    to że działa na innych serwerach może być spowodowane konfiguracją tychże serwerów. To zależy jak skonfigurował je dostawca hostingu.

    Co do idei to pliku configuration.php nie zmieniasz codziennie. Więc tylko w ściśle określonych przypadkach zmieniasz mu prawa na "Zapis" i zmieniasz z poziomu www. Domyślnie ten plik powinien być tylko do odczytu z poziomu www

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-10-2010
    Wpisy
    53
    Punkty
    10

    Domyślny

    Aha spox to ja jeszcze dodam od siebie, że coś się tu nie zgadza bo:
    Obecnie na tym samym hostingu mam 5 stron z czego wszystkie mają identyczne prawa dostępu i 4 z nich działają poprawnie tylko ta jedna nie.
    Dodatkowo mogę dodać, że utworzyłem backup przy pomocy akeeba backup i odtworzyłem na tym samym hostingu, ale w innej bazie i w zmienionej lokalizacji i co ciekawe tu też działa poprawnie z takimi samymi prawami jak w lokalizacji pierwotnej, czyli 775 na foldery i 644 na pliki
    Rozumiem oczywiście, że konfigurację zmienia się raz na jakiś czas i nie jest konieczny taki dostęp cały czas, ale jednak drażni mnie to, że wszędzie działa sprawnie, a tylko tu nie
    Jestem dociekliwą osobą i staram się znaleźć przyczynę tego problemu, ale już wyplułem się z pomysłów i z tego powodu pozwoliłem sobie do was napisać. Oczywiście sprawdzę Twoją podpowiedź w dniu jutrzejszym i napiszę, czy to pomogło, czy nie specjalnie ;)

    ---------- Post dodany 11-01-2011 o 13:04 ---------- Poprzedni post był 10-01-2011 o 17:57 ----------

    To napiszę rozwiązanie jakie w moim przypadku pomogło, a mianowicie, po wyłączeniu serwera FTP przy ustawionych prawach 775 na foldery i 644 na pliki wszystko działa poprawnie
    Nie do końca to rozumiem, ale może ktoś z was mi wytłumaczy ????

  11. #10
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Ogólnie to jest tak że instalację joomli robiłeś z poziomu strony - a aktualizację z poziomu ftp, w przypadku wielu serwerów te prawa użytkowników są rozdzielone - najprostszym rozwiązaniem wówczas jest zmiana praw od strony panelu administracyjnego po zainstalowaniu komponentu Xeplorer

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Nie mogę w konfiguracji przełączyć w Joomla na proste adresy
    przez orygano na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 23-11-2010, 13:37
  2. Nie można zapisać zmian po edycji strony głównej.
    przez pawel327 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-05-2010, 21:42
  3. Po migracji z wersji 1.5.9. do 1.5.15 nie mogę zapisać artykułu ani zatwierdzić zmian
    przez tomi711 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 20-03-2010, 10:25
  4. Nie mogę zapisać zmian w panelu admin FireBoard 1.04
    przez wg2 na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 28-09-2009, 16:37
  5. Nie mogę zapisać artykułu
    przez kardamonka na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 14-01-2009, 14:10

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •