Nowa 1.6 zainstalowana i zdziwko :) - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 21

Temat: Nowa 1.6 zainstalowana i zdziwko :)

  1. #11
    Bywalec danieladrianka awatar
    Dołączył
    02-01-2006
    Skąd
    Lębork
    Wpisy
    462
    Punkty
    128

    Domyślny

    słabo się znamy na mechanizmie wiki ;)

    zobacz tutaj

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    No słabo słabo Teraz dopiero zlookałem ten panel nawigacyjny w stopce Thx.
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  4. #13
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez keran Zobacz wiadomość
    Najpierw się czepię szablonów, smętna i mdła kolorystyka :/ ale to nieważne, jakoś się przeżyje.
    Zawsze możesz zrobić swoje szablony (lepsze, gorsze - nie wnikam ) i być wtedy zadowolony.
    Znasz przysłowie "Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby"?
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  5. #14
    Bywalec
    Dołączył
    09-12-2006
    Skąd
    Lubliniec
    Wpisy
    302
    Punkty
    14

    Domyślny

    No przecież, że można zrobić swoje lepsze, wiem o tym Wyraziłem tylko swoje spostrzeżenia 'po instalacyjne'
    W każdym razie 1.5 wygląda graficznie przyjaźniej. Za to w Joomli 1.6 zmiany poszły w dobrym kierunku jak to mówią w F1, tylko malowanie bolidu nie nadąża
    Pozdrawiam Keran
    ________________________
    • webwizard.pl - projektowanie stron i sklepów internetowych.

  6. #15
    Bywalec
    Dołączył
    29-10-2008
    Wpisy
    107
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hmmm co do joomli 1.6 mam mieszane uczucia... Na pewno na plus wielojezycznosc, kategorie i zarzadzanie grupami... Pytanie czy to wystarczy... Dla zabawy ucze sie teraz drupala i musze powiedziec ze jak juz wiesz o co chodzi to jest niesamowity. Oczywiscie nadal do prostych stronek joomla bedzie bardzo dobra - bo jest szybka i prosta. Ja najbardziej jestem ciekawy jak poprawili seo i kod bo to tez troche kulalo. Z najbardziej rozczarowany jestem brakiem wsparcia dla multisite, bo uwazam ze to przyszlosc CMS. W sumie mam podobna opinie -> http://www.alltogetherasawhole.org/p...-review-from-a

    Najbardziej mnie zdziwil brak mostu. WIadomo, niektorych rzeczy nie mozna zrobic w prosty sposob ale zeby zostawic na pastwe losu ludzi, ktorzy wspomagali 1.5 ? Wsparcie spolecznosci i jej kreatywnosc to najwiekszy atut joomli, to jaka pomoc uzyskalem od pewnych osob na tym forum to nawet w suporcie moga pomarzyc

  7. #16
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kerios83 Zobacz wiadomość
    ...to jaka pomoc uzyskalem od pewnych osob na tym forum to nawet w suporcie moga pomarzyc
    Pewnie będzie im miło, jak wymienisz...

  8. #17
    Bywalec
    Dołączył
    29-10-2008
    Wpisy
    107
    Punkty
    10

    Domyślny

    Prawie wszyscy sa wymienieni na stronce, ktora stworzylem dzieki joomla. Czasami byla to prosta podpowiedz a zaoszczedzala mase czasu ^^

  9. #18
    Przeglądacz kubel-junior awatar
    Dołączył
    16-04-2009
    Wpisy
    61
    Punkty
    19

    Domyślny

    mi nowa joomla bardzo sie podoba. Zrobiono wiele poprawek które wkurzały mnie w 1.5 , po pierwsze linki do artykułów w innych artykułach ... ciezko było wcześnie wytłumaczyć zwykłemu Jankowi jak ma podlinkować artykuł .. jak uzyskać URLa itd.. teraz wszystko rozwiązane jednym kliknięciem.

    Kolejna modyfikacja która ułatwi mi życie to jest ulepszona opcja wyświetlania modułów na poszczególnych podstronach.

    W joomli 1.5 jak chciałem wyświetlić moduł na wszystkich podstronach za wyjątkiem "jednej" to musiałem wszystkie inne zaznaczać..a co w przypadku kiedy dodałem nową pozycje menu ?? musiałem wejśc znowu w moduł i zmienić wyświetlanie.

    joomla 1.6 rozwiązuje ten problem.

    Kolejny wielki plus to wielojęzyczność no i zlikwidowanie Sekcji i kategorii

  10. #19
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Kolejną zmianą która mi się podoba to filtr do artykułów. i to że każdej grupie użytkowników możemy zastosować inny.
    Zastanawia mnie czas jaki potrzebują ludzie piszący komponenty aby przestawić je pod wersje 1.6

    Pamiętam też czas przejścia z 1.0 na 1.5 Bardzo dużo głosów pojawiało się że do nowej joomli nie dodatków templatek itd. Czas pokazał że jest i to olbrzymia ilość jest w czym wybierać.
    Podobnie będzie tym razem.

    Jeżeli chodzi o Drupal osobiście nie używam i nie próbowałem. Znam natomiast osobę która zrezygnowała z joomli na rzecz drupala. Głównym jej argumentem było ograniczenie Sekcji i kategorii. Wspominał coś jeszcze alej już nie pamiętam.

    Zresztą wyznacznikiem jakości jest ilość osób które używają danego CMS-a. a zawsze się znajdzie osoba której coś nie pasuje.
    Ja lubie takie przysłowie.
    Złej baletnicy przeszkadza rąbek przy spódnicy

  11. #20
    Bywalec
    Dołączył
    29-10-2008
    Wpisy
    107
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez rkonik Zobacz wiadomość
    Zresztą wyznacznikiem jakości jest ilość osób które używają danego CMS-a. a zawsze się znajdzie osoba której coś nie pasuje.
    Ja lubie takie przysłowie.
    Złej baletnicy przeszkadza rąbek przy spódnicy
    Kompletnie sie z tym nie zgadzam. W przypadku drupala nie ma zlych sukienek, sa tylko zle baletnice, w przypadku joomla mozna napotkac na pewne problemy, ktore sa bardzo trudne do pokonania - ale tutaj mowi o bardziej zaawansowanych zadaniach. W kazdym razie na ocene CMS sklada sie nie tylko ilosc uzytkownikow, ale jego konstrukcja i mozliwosci. To ze wiekszosc osob nie radzi sobie z drupalem tak dobrze jak z joomla nie oznacza ze jest on zly.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. nowa podstrona
    przez Goldi90 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 27-07-2010, 17:07
  2. Nowo zainstalowana joomla i brak oprawy graficznej strony
    przez arek na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 23-05-2009, 15:12
  3. Nowa witrynka na J!1.5.1
    przez foruser na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 14-02-2008, 00:07
  4. Strona nie działa, a jest zainstalowana
    przez TrickmaN na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 17-12-2007, 16:03
  5. Mam zainstalowaną joomlę 1.0.8
    przez marvvid na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-12-2006, 13:16

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •