poprawienie błędów po walidacji a wygląd strony
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: poprawienie błędów po walidacji a wygląd strony

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-11-2010
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny poprawienie błędów po walidacji a wygląd strony

    Bardzo proszę o odpowiedź: czy poprawienie błędów walidacji jednoznacznie przyczyni się do poprawnego wyświetlania strony w IE? Sprawdziłam stronę poprzez http://validator.w3.org. i pokazuje mi 39 błędów.
    Strona w IE wyświetla się inaczej niż w FF i pozostałych przeglądarkach, ale aż tak rażące to nie jest. Chodzi o odstęp po prawej stronie (i nie wiem czy to nie jest właśnie tzw. błąd 3px, o którym czytałam trochę na tym forum, czy to błędy przedstawione w walidacji za to odpowiadają), no i sonda trochę rozjechana, ale jej ostatecznie może nie być.
    Ostanio edytowane przez gosiab : 15-01-2011 14:28

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Walidacja to jedno a poprawność wyświetlania w różnych przeglądarkach to drugie. Poprawienie błędów nie spowoduje pewnie automatycznej poprawy w IE .. do tego służą osobne style CSS, które IE sobie pobiera dla swoich potrzeb.

    Niestety do czasu aż IE będzie miało swoje własne standardy to problemy z wyglądem witryn będą występować. I może najważniejsze .. Czy problem jest z IE 7 ? i wyżej, czy może mówisz o IE6 ???

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-11-2010
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Problem, o którym piszę jest w IE7 i wyżej. W IE6 jest więcej problemów - między innymi belki są innego koloru, bo IE6 nie pobierana danych z mojego pliku blue.css. Ale IE6 chyba zostawię już tak jak jest bo w statystykach widzę, że prawie nikt z moich Gości nie korzysta z tej przeglądarki.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •