Ukryty linka autora - a kary joomla
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Ukryty linka autora - a kary joomla

  1. #1
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny Ukryty linka autora - a kary googla

    Witam
    Zdarza się czasami że klient nie życzy sobie "obecności wizualnej" linku autora na wykonywanej witrynie.
    Jednak chciałbym go tam pozostawić, aby "dorzucić" kolejny link to witryny firmowej - wiem naturalnie iż kolor linku można zrobić analogiczny do koloru tła, lub zrobić np. 1px obrazek transparentny i go zlinkować. Natomiast wiem również że takie zabiegi (przynajmniej pierwszy) są bardzo niemile widziane przez googla.
    Więc moje pytanie jest takie - jeżeli stworzę regularny i "poprawny" link od nazwy autora do witryny firmowej - jednak umieszczę go na pozycji absolutnej z-index - 100 to czy google będzie traktował to jako poprawny link, czy też jako link zakazany?
    Pzdr
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 16-01-2011 18:44

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Nikt z szanujących się nie pokusi się o takie praktyki lub o podpowiedzi jak oszukać klienta.
    Chcesz adres swojej firmy w stopce ? zawrzyj to jasno w umowie.
    Klient sobie nie życzy go na jego stronie ? nie wciskaj go na siłę.
    Pozdrawiam - Piotrek
    Jeżeli pomogłem, kliknij in plus -> punkcik reputacji (z lewej).
    Taka drobna gratyfikacja & motywacja.

  4. #3
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ppilus Zobacz wiadomość
    Nikt z szanujących się nie pokusi się o takie praktyki lub o podpowiedzi jak oszukać klienta.
    Chcesz adres swojej firmy w stopce ? zawrzyj to jasno w umowie.
    Klient sobie nie życzy go na jego stronie ? nie wciskaj go na siłę.
    Chyba się ździebko rozpędziłeś - klientowi nie przeszkadza to jeżeli ten link tam będzie i wie o tym - tyle że tam w ogóle nie ma być stopki - cóż każdy jak widać mierzy świat swoją miarką :-)
    Przykład
    Nie oczekuję podpowiedzi "jak oszukać klienta" tylko odpowiedzi jak to widzi google?
    I jeszcze jedno daruj sobie pisania o etyce względem mechanizmów google'a który zmienia je dowolnie według swojego widzi mi się - w ten sposób wszelkie działania seo względem osób nie mających o tym pojęcia można traktować jako nie etyczne.
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 16-01-2011 12:14

  5. #4
    Wyga
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    straszna wiocha
    Wpisy
    3 029
    Punkty
    283

    Domyślny

    ukrywanie linków podobnie jak słów kluczowych nie jest mile widziane; ale zawsze możesz liczyć, że google w końcu zmieni i tę regułę ;
    a tak w ogóle, to spytałbym na forum google dla webmasterów jak rozwiązać ten problem
    Ostanio edytowane przez a_m : 16-01-2011 12:22

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Nie przeszkadza, tylko sobie nie życzy by tam tam był. Przeczytaj co napisałeś w pierwszym zdaniu. Dobre.
    Zastanów się co chcesz przekazać nim to napiszesz.
    Pozdrawiam - Piotrek
    Jeżeli pomogłem, kliknij in plus -> punkcik reputacji (z lewej).
    Taka drobna gratyfikacja & motywacja.

  7. #6
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    @Gall Anonim
    Jak klient płaci i chce żeby nie było linka, to tak powinno być, bo za to płaci.
    Odpowiedni meta tag nie wystarczy?
    Webdeveloper do usług ;)

  8. #7
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    @Gall Anonim
    Jak klient płaci i chce żeby nie było linka, to tak powinno być, bo za to płaci.
    Odpowiedni meta tag nie wystarczy?
    Wróć do mojej poprzedniej wypowiedzi i proszę czytać ze zrozumieniem - jeżeli napisałem w sposób mało oczywisty dla Ciebie to napiszę jeszcze raz - szata graficzna określona przez klienta nie przewiduje stopki wcale - natomiast w rozmowie z klientem otrzymałem informację iż jeżeli chciałbym zrobić coś takiego to mogę to spokojnie zrobić i nie ma nic przeciwko temu więc @moje daruj sobie proszę moralitorium i pisanie mi co i jak względem klienta ponieważ pytanie brzmiało zgoła odmiennie i Twój post jest nie w temacie - jak również jeżeli nie potrafisz zrozumieć faktu iż pytam się o to tylko i wyłącznie ze względu na to żeby pomimo zgody klienta, nie zrobić mu niechcący kuku to współczuję Twoich własnych przekonań i doświadczeń.
    Pzdr
    P.S. Naturalnie odpowiedni metatag może i wystarczy, aczkolwiek w moim odczuciu inny jest cel metatgu samego więc jak dla mnie Twój pomysł jest bardziej kontrowersyjny.

    ---------- Post dodany o 18:34 ---------- Poprzedni post był o 18:26 ----------

    Cytat Wysłane przez ppilus Zobacz wiadomość
    Nie przeszkadza, tylko sobie nie życzy by tam tam był. Przeczytaj co napisałeś w pierwszym zdaniu. Dobre.
    Zastanów się co chcesz przekazać nim to napiszesz.
    Jak już pisałem - skoro oceniasz innych w ten sposób i nie rozumiesz to współczuję i może wreszcie zajmiesz się odpowiadaniem na temat - nie jestem zainteresowany polemiką odnośnie mojej etyki - cóż jak napisałem każdy mierzy świat swoją miarką i jeżeli jako pierwsze przychodzą Ci do głowy właśnie takie myśli - cóż może warto by się zastanowić nad swoją faktyczną wewnętrzną postawą, a nie nad tym jakim chce się być przed światem.
    P.S, Proponuję się zastanowić również nad znaczeniem słowa "wizualna" - jak dla mnie nie specjalnie dużo wspólnego ma ze słowem strukturalna - zastanów się chociażby nad faktem ile znanych obrazów "ma coś pod spodem".
    Więc cały czas kłania się czytanie tekstu ze zrozumieniem

    ---------- Post dodany o 19:14 ---------- Poprzedni post był o 18:34 ----------

    Cytat Wysłane przez a_m Zobacz wiadomość
    ukrywanie linków podobnie jak słów kluczowych nie jest mile widziane; ale zawsze możesz liczyć, że google w końcu zmieni i tę regułę ;
    a tak w ogóle, to spytałbym na forum google dla webmasterów jak rozwiązać ten problem
    @a_m Dzięki - ponieważ jako jedyny Trzymasz się tematu - naturalnie wiem o tym iż google z założenia nie specjalnie lubi takie rozwiązania - natomiast życie pokazuje że ogólnie bywa z tym wszystkim różnie - jakiś czas temu czytałem wpisy na temat zmian w algorytmach googla - był ciekawy wątek którego nie będę opisywał lecz pozwolę sobie przytoczyć jego tytuł ponieważ wiele mówi "Google daje i odbiera". A i jeszcze odnośnie keywordów o których Wspomniałeś - w rozmowach z ludźmi którzy zajmują się pozycjonowaniem (i którzy przynajmniej teoretycznie powinni mieć o tym pojęcie bo z tego żyją) już kilka razy słyszałem ostatnio iż google całkowicie przestało brać pod uwagę keywordy - co o tym Sądzisz (może otworzyć nowy wątek?)?
    Pzdr
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 16-01-2011 19:18

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @Gall Anonim: daruj sobie takie tyrady. Aby pouczać innych, jak się zachowywać, trzeba by samemu dochowywać podstawowych reguł, a publiczne pouczenia, na jakie w tym wątku sobie pozwoliłeś, w tych regułach na pewno się nie mieszczą.
    Do rzeczy:
    Dość oczywiste jest, że wszelkie próby oszukiwania Google mogą być przez Google "karane". Niemniej, nie jest to tak, że Google wymierzają 5 lat bez zawiasów za każdy drobiazg, który im nie w smak. Ponadto, ani na tym forum, ani na innym - o cym doskonale wiesz, mędrców, którzy wiedzą, jak się wujaszek na pewno zachowa, nie znajdziesz.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @zwiastun nie ja zacząłem pouczanie tylko koledzy poddając pod wątpliwość zasady którymi się kieruję (proszę zerknij na kolejność) a moje wypowiedzi są tylko konsekwencją nietrzymania się tematu przez nich - co do reszty pewnie Masz rację, natomiast miałem nadzieję że ktoś zna temat.
    Pzdr

  11. #10
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Umiem czytać ze zrozumieniem. Mówię o kwestii linku, a nie tego czy jest on na dole strony czy u goryczy z boku czy w którymś rogu - bo linka do strony autora możesz umieścić w dowolnym miejscu, nie rozumiem coś się tak uparł na tą stopkę.

    Poruszyłem kwestie "moralizatorskie", bo link czy jest tekstem czy grafiką (z uzupełnionym title i alt) działa tak samo, a to winieneś wiedzieć.
    Webdeveloper do usług ;)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. problem z usunięciem linka z kodu joomla
    przez matekrc na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 07-01-2011, 09:52
  2. Ukryty moduł logowania ?
    przez FiFi_ino na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 09-05-2010, 12:34
  3. Logowanie Joomla - Czy da się wywołać ukryty login panel?
    przez Mokatte na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 10-03-2010, 11:18
  4. Ukryty artykuł + adsense
    przez 66NaV na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 30-01-2010, 09:00
  5. Ukryty administrator
    przez slodown na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 27-08-2009, 14:04

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •