"Odwieczny" problem: Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 18

Temat: "Odwieczny" problem: Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML.

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-09-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    48
    Punkty
    10

    Domyślny "Odwieczny" problem: Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML.

    CZesc,

    Przekopałem to forum dość dokładnie na tę okoliczność (brak możliwości zainstalowania modułów i/lub komponentów), a zaczęlo się od tego, że nie mogłem sobie zanstalować Expose... po lekturze widzę że problem dotyka nie tylko mnie.

    W moim przypadku:
    - Joomla! 1.0.11 stable
    - Wersja MySQL:: 5.0.20a-Max
    - Wersja PHP:: 5.1.2
    - Serwer WWW:: Apache/2.2.2
    - Zlib: TAK
    - Safe Mode: OFF

    Safe Mode zostało ustawione na OFF przez admina serwera na moją wyraźną prośbę, po zmianie nawet "przeinstalowałem" sobie Joomlę (moim zdaniem raczej bez znaczenia, ale admin mówił że może pomóc - nie pomogło).

    Kombinowałem z róznymi ustawieniami kodowania, instalowaniem wersji polskich oraz anglojęzycznych oryginałów. Zawsze sprawdzałem dokładnie czy archiwum nie jest spakowane również z katalogiem nadrzędnym - ciągle ten sam błąd.

    Próbowałem z róznymi komponentami (zoom, expose, inne), modułami, templatkami... zawsze to samo.

    Zawsze próba instalacji kończy sie komunikatem w stylu:
    Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML.
    Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
    /virtual/pl/h2/nazwa_serwera/cms/media/install_4520204fdfd5d/


    Dwie prośby:
    1. Czy ktoś z bardzij zorientowanych w tamacie móglby poradzić co jeszcze móglbym zrobić aby ruszyło?

    2. Jak pisałem wcześniej, widzę że problem dotyka całkiem sporo osób. Jeśli kogoś z Was spotkało coś takiego i sobie z tym poradził - napiszcie proszę co pomoglo w Waszym przypadku i jaki Macie serwer/joomlę. Zaskarbicie sobię wdzięczność moją i innych zmagających się z tym problemem :-)

    pozdrawiam, Brzoza

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Pytanie:
    Czy żadnego komponentu, modułu... nigdy nie udało się zainstalować?

    2. Problem jest raczej łatwy do rozwiązania. Sytuacja zdarza się także i wówczas, gdy wg wszelkich znaków nie powinna.

    Sposoby rozwiązania:
    a) sprawdzenie, czy na 100% w pliku XML nie ma błędów. Doskonale czyni to IE. Wystarczy otworzyć w IE plik i zobaczyć, czy cały zostanie przetworzony.
    Jeśli nie, trzeba poprawić błędy.
    b) dokładne sprawdzenie, czy gdzieś nie pojawia się znak & zamiast &, a jeśli tak - zastąpienie go ciągiem &
    c) zmiana kodowania pliku instalacyjnego .xml np. na utf-8. Czasem trzeba sprawdzić 2-3 możliwości.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-09-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    48
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun
    Czy żadnego komponentu, modułu... nigdy nie udało się zainstalować?
    Tak, każdego. Probowalem z paroma komponentami: Expose, Zoom (w wersji polskiej oraz angielskiej), Letterman (com i mod), a nawet z jakąś "głupią" templatką.

    Cytat Wysłane przez zwiastun
    a) sprawdzenie, czy na 100% w pliku XML nie ma błędów. Doskonale czyni to IE. Wystarczy otworzyć w IE plik i zobaczyć, czy cały zostanie przetworzony.
    Jeśli nie, trzeba poprawić błędy.
    Wiem - czytałem Twoje rady :-) Zapomniałem o tym napisać powyżej: każdy XML jest "przetrawiany" przez IE bez błedów.


    Cytat Wysłane przez zwiastun
    b) dokładne sprawdzenie, czy gdzieś nie pojawia się znak & zamiast &, a
    jeśli tak - zastąpienie go ciągiem &
    Nie znalazłem nigdzie '&'


    Cytat Wysłane przez zwiastun
    c) zmiana kodowania pliku instalacyjnego .xml np. na utf-8. Czasem trzeba sprawdzić 2-3 możliwości.
    Rozpakowalem teraz zoom'a ver. PL zmienilem kodowanie pliku na utf-8, spakowałem, próbowałem zaisntalowac - nadal ten sam bląd. Wczesniej tak samo probowalem z 8859-1 / 8859-2 - j.w.

    pozdr,
    Brzoza

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-09-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    48
    Punkty
    10

    Domyślny

    Aha - zapomniałem spytać...

    Nie jestem aż taki wielki lama, żeby sobie nie spróbować instalacji ręcznej. Tu jednak mam pytanie: w XML'ach generalnie wszystko jest jasne, artykuł w "Jak ręcznie zainstalować komponent" w pomocy też wiekszość tłumaczy. ale...

    nigdzie nie znalazlem odpowiedzi na pytanie, co wykonać z następującym poleceniem:

    Kod:
    <installfile>install.zoom.php</installfile>
    <uninstallfile>uninstall.zoom.php</uninstallfile>
    Uruchomić te pliki w przeglądarce? Nic się wtedy nie dzieje...

    Generalnie nie zawracalbym głowy automatycznym instalowaniem komponentów, gdybym sobie radził ręcznie, jednak nie mogę znaleźć o co chodzi z tym <installfile>... i to mi wykrzacza każdą instalację (np. zoom się niby zaistalował, ale przy próbie zrobienia czegokolwiek zasypale całym mnóstwem komunikatów o błedach etc.)


    I druga sprawa:

    Kod:
          <query>DROP TABLE IF EXISTS #__zoom</query>
    Jak rozumiem tego typu zapytanie jest tylko do sprawdzenia czy taka tabela już istnieje w bazie?

    Kod:
          <query>
          CREATE TABLE #__zoom (
    	  catid int(11) NOT NULL auto_increment,
    	  catname varchar(50) default '0',
    	  catdescr varchar(255) default NULL,
    	  catdir varchar(50) default '0',
    	  catimg int(11) default NULL,
    	  catpassword varchar(100) NOT NULL default '',
    	  catkeywords varchar(240) NOT NULL default '',
    	  subcat_id int(11) NOT NULL default '0',
    	  pos int(3) NOT NULL default '0',
    	  hideMsg tinyint(1) NOT NULL default '0',
    	  shared tinyint(1) NOT NULL default '0',
    	  published tinyint(1) NOT NULL default '1',
    	  uid int(11) NOT NULL default '0',
    	  catmembers varchar(240) NOT NULL default '',
    	  PRIMARY KEY (catid),
    	  KEY catdir_search (catdir),
    	  KEY rel_subcats (subcat_id)
    	) TYPE=MyISAM
          </query>
    W pozyszym i podobnym przykladach mam po prostu w phpMyAdminie w "głownym katalogu" ;-) bazy (tj. przy wykazie wszystkich tabel) uruchomić zakładkę "SQL", a tam wkleic i wykonać powyższe? Bo tak robię i zwraca mi komunikat:


    MySQL zwrócił komunikat:
    #1064 - Something is wrong in your syntax obok 'int(11) NOT NULL auto_increment,
    catname varchar(50) default' w linii 1



    pozdr,
    Brzoza

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-10-2006
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny brak xml

    Ja miałem podobne problemy, gdy chciałem instalować z mojego komputera, Po wrzuceniu plików na serwer (instrukcja na www.joomla.pl) wszystko poszło bez problemu. Jeżeli chodzi o moduły natomiast od kilku dni nie mogę poradzić sobie z instalacją komponentów:
    Nie można utworzyć katalogu"/home/g/glayt-www/public_html/angloclass/components/com_zoom/"
    wszytko niby ustawione tak jak ma być, a nie idzie.
    Szukam na forum i nie widzę podobnego problemu ciągle admin odsyła pytających o ten problem a jakoś nie widzę odpowiedzi
    Ostanio edytowane przez glayt : 08-10-2006 20:46

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-09-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    48
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki chłopaki za pomoc, wspólnymi siłami udało mi się (walcząc całe popołudnie i wieczór) zlikwidować częsciowo mój problem, ale... pojawił się następny (z tego so widzę również często spotykany).

    Ale po kolei:
    1. Zgodnie z sugestią Zwiastuna zmieniłem kodowanie w plikach .xml na utf-8, tym bardziej że moja baza danych także jest w utf-8. Poszedłem dalej: we wszystkich .xml'ach komponentów i modulów już zainstalowanych (standardowo) zmieniłem kodowanie na utf-8. Efekt: w "magiczny" sposób odblokowało się parę niewidocznych dotąd opcji. Wiem, wiem, jest wersja Joomli z utf-8, ale najnowsza chyba 1.0.8...

    2. Zgodnie z sugestią Glayta wrzuciłem instalki na serwer i uruchamiałem stamtąd

    ...efekt: moduły wreszcie zaczęły "wchodzić" :-), natomiast nadal wykładał się na komponentach, tym razem z komunikatem:

    Instalacja nowego component - Błąd!
    Nie można utworzyć katalogu "/virtual/pl/h2/nazwa_serwera/cms/components/com_extcalendar/images"


    Ech, który tutaj jestem wypadając z takim komunikatem? :/

    Po lekturze forum próbowałem wszystkiego co tu znalazlem:
    - zmiana w konfiguracji witryny CHMOD'ów nowotworzonych katalogów i plików, dałem nawet 777
    - właczyłem emulacje register_globals w pliku globals.php: define( 'RG_EMULATION', 1 );
    - zmiana klienta ftp na Filezille :-)
    - zmiana kodowania instalowanych .xml'i na utf-8
    - sprawdzenie instalowanych xml'i w IE

    Probowałem nawet ręcznie ustawić strukturę katalogów danego komponentu, ale tu też się wykładał. Zauważyłem również że dobrze tworzył np. glówny katalog (np. com_expose, chmod 777), ale kładł się na założeniu podkatalogu.

    Niestety nic nie pomogło. Dalej ni mogę zainstalować jakiegokolwiek komponentu (próbowałem z expose, zoom, ectcalendar, classifieds), za każdym razem wykłada się w dokładnie tym samym miejscu - nie mogąc utworzyć katalogu/podkatalogu...

    pozdr,
    Brzoza

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-10-2006
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny :o)

    No to dzisiaj siedzimy dwaj nad tym samym problemem. Gdzieś musi być mała drobnostka o której my niestety nie wiemy i bawimy się kombinując na wszyskie sposoby. Ja wykonałem z małymi wyjatkami to samo i nic również zmieniłem menadźera plików na SmartFtp (nawet fajnie to chodzi).
    Szukam dalej tego problemu jak znajdziesz pierwszy daj znać - mój adres glayt@and.pl
    pozdrawiam
    coś zanlazłem
    http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/ind...t/view/411/26/ ręczne instalowanie komponentu jest trochę zabawy, jak przyjdzie instalować w ten sposób komponenty - to po co joomla wogóle powstało? ponoć obsługa stron miała być łatwiejsza, a nie bardziej skomplikowana
    narka do wieczora
    Ostanio edytowane przez glayt : 09-10-2006 10:22

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-09-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    48
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez glayt
    Szukam dalej tego problemu jak znajdziesz pierwszy daj znać - mój adres glayt@and.pl
    No jasne, wzajemnie: brzoza[at]e-gory.pl
    A do zarządzających forum mam prośbę: po wyjaśnieniu tej sprawy, fajnie by było dorzucić rozwiązanie do FAQ'u. Z tego co widzę, problem powraca dość często...

    pozdr,
    Brzoza

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    04-10-2006
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny Pośrednio wiem jak rozwiązać problem

    Ja też mam ten sam problem co wy z brakiem możliwości utworzenia katalogu i podobno problem tkwi w plikach instalujacych moduły i komponenty a mianowicie w pliku który jest odpowiedzialny za tworzenie katalogu gdyż nie ma dopisanych praw dostępu przy tworzeniu katalogu ( mk_dir) - powinno być 0707 ale jeszcze tego nie sprawdziłem bo nie znalazłem tego pliku.
    Jak będziecie wiedzieć o odp to mój kontakt@macpalka.pl

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-09-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    48
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez macpalka
    problem tkwi w plikach instalujacych moduły i komponenty a mianowicie w pliku który jest odpowiedzialny za tworzenie katalogu gdyż nie ma dopisanych praw dostępu przy tworzeniu katalogu ( mk_dir) - powinno być 0707 ale jeszcze tego nie sprawdziłem bo nie znalazłem tego pliku.
    To akurat łatwe, polecenia instalatora są zawarte w pliku 'install.[nazwa_komponentu].php

    W przypadku ogłoszeń (plik 'install.classifieds.php'), można znaleźć w kodzie takie coś:

    Kod:
      $imdir=$mosConfig_absolute_path."/components/com_classifieds/adimages";
      if (!is_dir($imdir)) mkdir($imdir,0777);
      chmod($imdir,0777);
      if (!is_dir($imdir."/thumbs")) mkdir($imdir."/thumbs",0777);
      chmod($imdir."/thumbs",0777);
    Natomiast jest dla mnie niepojętym dlaczego to nie działa... albo i działa, ale jest blokowane przez coś innego.

    Ja w każdym razie nadal nie znalazłem odpowiedzi...

    pozdr,
    Brzoza

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •