"Odwieczny" problem: Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML. - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 18 z 18

Temat: "Odwieczny" problem: Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML.

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-09-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    48
    Punkty
    10

    Domyślny

    do wszystkich mających takie same problemy:
    - jaką Macie na serwerze wersję PHP i MYSQL?
    - jak Macie ustawione SAFE MODE?
    - jakie Macie kodowanie znaków dla MYSQL?
    - gdzie Macie serwer?

    pozdr,
    Brzoza

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    04-10-2006
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny zainstalowałem

    Zainstalowałem komponent bookmarks ręcznie i działa mi. Pojawił mi się natomiast taki problem że przy dodawaniu nowej strony do katalogu mogą ją zapisywać tylko zalogowani użytkownicy i to pomimo tego że ustawiłem prawa zapiu na public - spotkaliście się z tym?

  4. #13

    Domyślny Mam te same problemy jak wyżej

    Do tego wszystkie ustawienia serwera są dla mnie nowością:

    1. Jak ustawić SAFE MODE na Off?

    2. Dlaczego w "Informacji o systemie" w panelu administracyjnym mam podane, że katalog sesji /tmp/ jest niezapisywalny, skoro go na serwerze wcale nie ma? Tworzyłem go ręcznie ustawiając różne chmod i ciągle to samo.

    3. Kilka ustawień PHP na serwerze nie zgadza się z zalecanymi:
    magic_quotes_runtime= mam na "off" - powinno być "on"
    short_open_tag= mam na "on" - powinno być "off"
    nie mogę znaleźć ustawienia "Session auto start=" i "default_socet_timeout="

    Czy te ustawienia można zmienić w panelu administracyjnym serwera czy musi to zrobić administrator?

    Komunikaty instalacyjne komponentów i dodatków mam takie same ("brak pliku xml" lub "nie można utworzyć katalogu").

    Szablony przesyła ręcznie i działają (www.zsszydlowiec.pl).

    Wersje PHP (obsługuje ZLIB, XML, GD) i MySQL mam właściwe, na serwerze zainstalowany jest Apache w odpowiedniej wersji (zgodnie z zaleceniami).

    Bardzo proszę o pomoc i informację w powyższych sprawach.

    Heban

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-10-2006
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Poproś admina serwera o zmianę ustawień. wszystko zadziała

  6. #15

    Domyślny Zadziałało!

    Musze potwierdzić słuszność zaleceń dotyczących ustawień na serwerze.
    Safe Mode na Off ustawił mi Admin serwera beż żadnego problemu od ręki. Dodatkowo poradził, jak zmienić inne ustawienia. Te rady były też w wielu postach na tym Forum.
    Dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie moimi problemami.

    Poniżej zamieszczam informację, co zrobiłem, żeby zainstalować Zoom Gallery:
    1. Safe Mode administrator serwera ustawił na moją prośbę na Off
    2. w panelu administracyjnym mojego serwera (a nie Joomli) przeszedłem do Menadżera plików, w folderze, w którym zainstalowana jest Joomla znalazłem pusty plik .htaccess, otworzyłem go (użyłem funkcji Edit) i wpisałem w 3 wierszach:

    php_flag register_globals off
    php_flag magic_quotes_runtime off
    php_flag short_open_tag off

    To wpisy regulujące moje niewłaściwe ustawienia PHP serwera.
    Zalecane ustawienia znalazłem w witrynie pomocy Joomla (Zwiastun w każdym wątku o tym pisze).

    W tej chwili w opcji "System/Informacje o systemie" mam wszystkie wpisy zgodne z zaleceniami (w przypadku kolorowania - wszystko na zielono).

    Próbowałem zainstalować Zoom Gallery z pliku zip z mojego dysku, ale bez powodzenia. Pradwopodobnie dlatego, że na serwerze były już utworzone foldery com_zoom po poprzednich nieudanych instalacjach. Usunąłem te foldery (jeden w folderze "components", drugi w folderze "administrator/components").

    Skopiowałem rozpakowany folder instalacyjny Zoom-a na serwer do folderu "media". W dziale "Instaluj z katalogu" podałem ścieżkę dostępu do tego folderu (w moim przypadku to:
    /home1/zsszyd/domains/zsszydlowiec.pl/public_html/media/com_zoom_251rc1_PL/)
    i kazałem instalować.

    I komunikat o pomyślnym zainstalowaniu się pojawił.

    Nie dziwię się, że niektórzy się denerwują, nie mogąc sobie poradzić. Nie jestem nowicjuszem w informatyce, ale posiedziałem parę nocy nad forum i wydrukami z pomocy Joomli (kilkanaście stron).

    Dobrze byłoby poza forum - np. w witrynie pomocy Joomla zamieścić taki zbiór porad, żeby nie szperać godzinami po forum.

    Czy zainstalowany komponet działa to inna sprawa - nie mam w tej chwili czasu sprawdzić. W ciągu najbliższych pary dni jeszcze się odezwę - napiszę, czy inne komponenty, moduły czy dodatki się instalują.

    Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy cierpliwie odpowiadają na pytania.

    heban
    :-)))

  7. #16

    Domyślny

    panowie kombinujecie jak mozecie... tylko po co robic sobie problemy... posluchalem rady Zwiastuna i zmienilem kodowanie... tzn wcale go nie było...

    w pierwszą linijke xml trzeba podmienić na tą
    <?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2" ?>

    a pozniej skopresowac znowu do zipa i dziala jak trzeba

    ----------
    http://www.adabwczasy.pl

  8. #17
    Debiutant
    Dołączył
    14-01-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Riaan Zobacz wiadomość
    panowie kombinujecie jak mozecie... tylko po co robic sobie problemy... posluchalem rady Zwiastuna i zmienilem kodowanie... tzn wcale go nie było...

    w pierwszą linijke xml trzeba podmienić na tą
    <?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2" ?>

    a pozniej skopresowac znowu do zipa i dziala jak trzeba

    ----------
    http://www.adabwczasy.pl
    Wielkie dzieki.

  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-07-2006
    Wpisy
    57
    Punkty
    131

    Domyślny dzięki za info

    Cytat Wysłane przez heban Zobacz wiadomość
    1. Safe Mode administrator serwera ustawił na moją prośbę na Off
    2. w panelu administracyjnym mojego serwera (a nie Joomli) przeszedłem do Menadżera plików, w folderze, w którym zainstalowana jest Joomla znalazłem pusty plik .htaccess, otworzyłem go (użyłem funkcji Edit) i wpisałem w 3 wierszach:

    php_flag register_globals off
    php_flag magic_quotes_runtime off
    php_flag short_open_tag off

    heban
    :-)))
    punkt dla tego pana

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •