JAMP - następca mov'AMP PL - Strona 6
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Wyniki 51 do 53 z 53

Temat: JAMP - następca mov'AMP PL

  1. #51
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    może nie będę rozpisywał się. lubię proste słowa i proste sytuacje.

    poniżej odnośnik do takiego prostego opisu wydajnościowego. pod uwagę nie brano parametrów o wielkiej skali. [ 10 - 100 jednoczesnych połączeń ]. zwróć uwagę na daty wykonywania testów. testowano środowisko stabilne vs środowisko w fazie budowy.

    wydajne testy porównawcze dzisiaj, to tajemnica każdego przedsiębiorstwa. owszem pojawiają się różne teksty w tzw branżowych pismach, ale mają one mniej wspólnego z rzeczywistymi badaniami nad technologią, którą w tym wątku, w wielkim skrócie zarysowałem. jak widzisz, mniejsze obciążenia cpu, mniejsze obciążenia ram, itd więc .. odrzucam argument potrzeb wysoko - wydajnych maszyn. w tym konkretnym wypadku apache potrzebuje wydajniejszych, oferując mniej.

    Kod PHP:
    http://www.znaminet.pl/nowosci/2009/06/22/porownanie-wydajnosci-nginx-vs-apache/ 
    Kod PHP:
    http://www.joeandmotorboat.com/2008/02/28/apache-vs-nginx-web-server-performance-deathmatch/ 
    na pewno obsługa klienta na resselerskim, współdzielonym serwerze jest łatwa i nie wymaga szczególnych zabiegów ze strony administratora systemu. nginx to zupełnie inna bajka, która w konsekwencji otwiera wiele możliwości. już samo testowanie nooku z nginxem na ubuntu [ w naszym przypadku ] chociaż docelowo będzie to red hat lub sles, daje konkretne przesłanki do migracji.

    poza dedykowanym rozwiązaniem zajmujemy się również analizą i wdrażaniem rozległych projektów, właśnie z joomla! - nooku server, który wkrótce dostanie desktop'owego admina, to determinuje jeszcze bardziej. pozwala tworzyć aplikacje zaplecza nie tylko pomosty klienckie do sieci web 3.0.

    wszystko to, wymaga poszukiwania specyficznych technologii. trzymasz się kurczowo tego, co powoli odchodzi w dal. usługi jakie oferujesz [ tak domniemam ] zostaną przejęte przez model saas [ nie rozwijam tematu dalej bo nie widzę na chwilę obecną potrzeby ]. blogi, rozbudowane profile z możliwością świadczenia usług e-commerce. to już ma wordpress.com, blogger, facebook, twitter. wszystko sprzężone z narzędziami analitycznymi [ płatnymi lub bezpłatnymi ]. era dominacji stron internetowych jako takich dobiega końca. ha, nawet facebook zrozumiał, że skala tego zjawiska jest bardzo dynamiczna, stąd możliwość zmiany profilu na funpage'a lub bezpośrednia rejestracja bez potrzeby zakładania profilu prywatnego - to globalnie.

    skala usług zamkniętych, kierowanych to też temat rzeka. praktycznie każda firma, może sprzęgać ich usługi z modelami implementowanymi. nie ma tutaj już znaczenia silnik. przestrzeń staje się wydzielona z kontrolowanym dostępem, bezpieczniejsza. w tym wypadku zaciera się model technologii dedykowanej i otwartej.

    kto to zrozumiał rok temu, jest 10 lat do przodu. kto się upiera [ na zasadzie " bo tak " ] tkwi w miejscu, w którym powstał web 2.0.

    tyle w tym temacie.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 06-05-2011 09:08

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #52
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Ja to wszystko wiem, cały czas usiłuje Ci powiedzieć, ze takich ludzi, którzy mają duże wymagania co do środowisk jest niewielu, a oni sami sobie tworzą środowiska pracy. Jak już pisałem JAMP jest dla początkujących/raczkujących użytkowników Joomla, a nie dla wyrafinowanych/wymagających webdeweloperów.
    Krótko sumując: JAMP to narzędzie dla wielu raczkujących, a nie niewielu wymagających ; )

    Ja jak robię coś dużego, to si gam po Python'a czy to web z użyciem asynchronicznych framework'ów czy to desktop z użyciem QT. Czemu? Bo tak mi lepiej/wygodniej ; ) Jest to narzędzie dla mnie, adekwatnego do danego zapotrzebowania. A tworząc rozszerzenie dla Joomla JAMP w zupełności mi wystarcza.

    Znam wydajność i możliwości nginx ; )
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #53
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Przestańcie się już sprzeczać .. JAMP ma swoje zastosowanie i swoich użytkowników. Nie widzę na dzień dzisiejszy potrzeby aby zmieniać coś co działa poprawnie. Możecie założyć osobny temat dotyczący wydajności serwerów.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne tematy

  1. mov'AMP PL - Aktualizacje
    przez trzepiz na forum Serwery lokalnie - JAMP, movAMP i inne
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post/autor: 21-03-2011, 12:19
  2. mov'AMP i jomsocial
    przez the_J na forum CB i Joomsocial
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 23-08-2010, 15:07
  3. mov'AMP w sieci lokalnej
    przez chmiel00 na forum Serwery lokalnie - JAMP, movAMP i inne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 01-06-2010, 15:08
  4. Pytanie o Mov'AMP - Joomla 1.5.*
    przez navy-ship.net na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 10-11-2009, 13:43
  5. Joomla 1.0.15 na MOV'amp
    przez alex51 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 16-08-2009, 12:15

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •