joomla 1.6 problem z instalacją dodatków, modów itd
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: joomla 1.6 problem z instalacją dodatków, modów itd

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    18-03-2009
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny joomla 1.6 problem z instalacją dodatków, modów itd

    Witam
    mam ustawione połączenia przez FTP w joomli. I to działa bo np. przy instalacji phoca galery w katalogu tmp pojawia się plik ale już dalej się nie staluje wywala błąd:


    • JFTP: :chmod: Bad response
    • JFTP: :chmod: Bad response
    • JFTP: :chmod: Bad response
    • JFTP: :chmod: Bad response
    • JFile: :write(..../public_html/moja-strona/tmp/install_4d3928beae713/assets/images/bg-install.png): fopen(....../public_html/moja-strona/tmp/install_4d3928beae713/assets/images/bg-install.png) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied
    • Unable to write entry


    wszystkie katalogi maja 755, image, logs i tmp 777.
    takie ustawieniaw jooomli 1.5 działa.

    proszę o pomoc
    Ostanio edytowane przez netsoft : 21-01-2011 07:44 Powód: literówka w temacie

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Sprawdziłeś, czy to, co chcesz zainstalować jest przeznaczone dla J! 1.6?

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    18-03-2009
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    tak, pobrałem ze strony producenta wersje dla 1.6

  5. #4
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie tego problemu bezpośrednio u źródła. Obawiam się, że Phoca Gallery dla J! 1.6 jest jeszcze w wersji RC.
    Pytałem o dostosowanie dla J! 1.6, bo podejrzewam, że w tym momencie niewiele dodatkowych komponentów i innych rozszerzeń współpracuje z najnowszą wersją Joomla!.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 21-01-2011 09:24

  6. #5
    Bywalec loocek awatar
    Dołączył
    10-06-2009
    Skąd
    KrakOFF
    Wpisy
    209
    Punkty
    19

    Domyślny

    A musisz koniecznie robić to przez FTP'a?? Ja na świeżej instalacji lokalnej, zainstalowałem standardowo PhocaGallery i nie ma żadnego problemu. Instaluje się normalnie, działa jak na razie też. To prawda że jest RC, ale problemów na razie nie stwierdziłem.

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-01-2006
    Wpisy
    28
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez loocek Zobacz wiadomość
    A musisz koniecznie robić to przez FTP'a?? Ja na świeżej instalacji lokalnej, zainstalowałem standardowo PhocaGallery i nie ma żadnego problemu. Instaluje się normalnie, działa jak na razie też. To prawda że jest RC, ale problemów na razie nie stwierdziłem.
    Niestety ja muszę przez FTP. Pomimo prawidłowych ustawień dostępu do folderów nie da się niczego zainstalować bez FTP.

    U mnie to wygląda tak (z włączonym FTP):

    Podczas instalacji (dla przykładu spolszczenie) kopiowane jest archiwum do katalogu tmp.
    Następnie tworzony folder do rozpakowania zawartości i na tym proces instalacji się kończy wyrzucając błąd:

    JFile: :write(********/public_html/tmp/install_4d761bd2df778/site_pl-PL.zip): fopen(*******/public_html/tmp/install_4d761bd2df778/site_pl-PL.zip) [function_fopen]: failed to open stream: Permission denied

    Unable to write entry

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A to oznacza, że masz problem z własnością katalogów. Poproś administratora o zresetowanie praw własności (albo zresetuj sam, jeśli jest to możliwe w panelu obsługi konta). Może to coś pomoże. Inna opcja: zmiana serwera na przyjazny.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-01-2006
    Wpisy
    28
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    A to oznacza, że masz problem z własnością katalogów. Poproś administratora o zresetowanie praw własności (albo zresetuj sam, jeśli jest to możliwe w panelu obsługi konta). Może to coś pomoże. Inna opcja: zmiana serwera na przyjazny.
    Dziękuję zwiastun za pomoc w temacie. Zmiana serwera nie wchodzi w grę. To strona uczelniana i na tym serwerze pozostać musi.

    Zapomniałem dodać, że problem występuje w Joomla! 1.6.x. W poprzedniej wersji Joomla! 1.5.x problemów nie ma. Na innych stronach (Joomla! 1.5.22) na tym serwerze mam ustawione połączenie FTP i podobny problem nie występuje. Wszystko ładnie się instaluje.

    Postaram się opisać szczegółowo co się dzieje: podczas instalacji czegokolwiek (dla przykładu piszę o spolszczeniu) Joomla! kopiuje sobie archiwum do folderu tmp. Potem otwiera archiwum i chce kopiować jedno z archiwów site_pl-PL.zip do folderu, który sobie tworzy install_4d78e37009e54

    W tym momencie wyrzuca błąd:

    JFile: :write(****/public_html/tmp/install_4d78e37009e54/site_pl-PL.zip): fopen(****/public_html/tmp/install_4d78e37009e54/site_pl-PL.zip) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied
    Unable to write entry

    Joomla! próbuje rozpakować plik do tymczasowego katalogu instalacji. Ten katalog tworzy jednak z prawami 755 i jako webservd nie ma uprawnień do zapisu plików. Dodałem setGIDa na katalog tmp (chmod g+ws tmp), co powinno wymusić tworzenie katalogów z ustawioną grupą oraz prawami 775. (na podstawie pomocy administratora)

    Jednak Joomla! to nadpisuje i uparcie tworzy folder z prawami 755.

    Przyznam, że w tej sytuacji najprościej mi myśleć, że Joomla! 1.6.x ma buga.
    Szukam błędu w kodzie Joomla!. Zacząłem od pliku: ./libraries/joomla/client/ftp.php
    Ostanio edytowane przez fenix1974 : 11-03-2011 22:23

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    09-02-2010
    Wpisy
    108
    Punkty
    19

    Domyślny

    Witaj,

    Identyczny problem z twoim jest poruszany na tym wątku forum może obserwacja jego pozwoli ci rozwiązać problem, dyskusja po angielsku, ale prowadzona prostą angielszczyzną wiec nie powinieneś mieć problemu.
    pz

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-01-2006
    Wpisy
    28
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kacper1972 Zobacz wiadomość
    Witaj,
    Identyczny problem z twoim jest poruszany na tym wątku forum może obserwacja jego pozwoli ci rozwiązać problem, dyskusja po angielsku, ale prowadzona prostą angielszczyzną wiec nie powinieneś mieć problemu.
    pz
    Rzeczywiście. Bardzo dziękuję za podpowiedź.
    Gdyby ktoś tu trafił mając podobny problem, podaję link do zgłoszonego buga J! 1.6.0 i 1.6.1:
    http://joomlacode.org/gf/project/joo..._item_id=24517

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Problem z instalacja modów
    przez idzi na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 22-04-2010, 15:59
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 06-03-2010, 21:37
  3. Instalacja dodatków w joomla 1.0.8 PL - rozwiązanie problemu
    przez suder na forum Rozwiązania użytkowników
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post/autor: 11-10-2008, 10:53
  4. Instalacja modów, komponentów.
    przez KNS na forum Instalacja rozszerzeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 18-04-2008, 07:26
  5. Problem z instalacją... modów, botów, komponentów
    przez Trezi na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 08-07-2007, 15:02

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •