Wyświetlanie kodu zamiast podstron.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 19

Temat: Wyświetlanie kodu zamiast podstron.

  1. #1
    Nowicjusz lama awatar
    Dołączył
    22-01-2011
    Skąd
    Zgierz
    Wpisy
    15
    Punkty
    11

    Domyślny Wyświetlanie kodu zamiast podstron.

    Witam serdecznie !
    Sytuacja : odblokowana strona - po przekroczeniu limitu CPU, przed tym działało wszystko OK. ( www.lkhzone.pl )
    Problem : artykuły otwierają się jako tekst skryptu nie jako podstrona, część linków otwiera puste strony. Nowe artykuły działają normalnie. ( patrz - test )
    Wersja Joomla 1.5.15- chcę aktualizować do .22, ale najpierw wolałbym naprawić problem i zrobić backup ....
    Pozdrawiam
    Lama
    ps. : po kilku minutach artykuł test , także się nie wyświetla :-(

    ---------- Post dodany o 16:19 ---------- Poprzedni post był o 11:18 ----------

    Nie wiem jak to się stało, ale po aktualizacji do .22 problem zniknął ! wszystko śmiga !
    pozdrawiam
    Lama

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz lama awatar
    Dołączył
    22-01-2011
    Skąd
    Zgierz
    Wpisy
    15
    Punkty
    11

    Domyślny

    zaczynam się zastanawiać nad zmianą oprogramowania ... po jednym dniu działania, wszystko znowu sie posypało :-( bardzo proszę o pomoc - stronka powstała dla dzieciaków z łódzkiego klubu hokejowego nie jest komercyjna , nie mamy funduszy na lód a co dopiero na profesjonalny serwis, słyszałem że joomla to dobry system i takim mi sie wydawał, ale teraz sam już nie wiem ... :-(
    pozdrawiam
    Lama
    ps strona jest zamknięta, bo zostało tylko kilka punktów CPU, gdyby ktoś chciał pomóc - proszę o info na PW stworze profil do logowania.

  4. #3
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    to może najpierw stwórz coś abyśmy mogli się logować bo z fusów nie wróżymy ;)
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  5. #4
    Nowicjusz lama awatar
    Dołączył
    22-01-2011
    Skąd
    Zgierz
    Wpisy
    15
    Punkty
    11

    Domyślny

    Masz rację login : user hasło : haslo - to tak ogólnie , zauważyłem że po zainstalowaniu .22 działało ale ustawienie prostych adresów zmieniło się na "nie" po zmianie na "tak" przestało działać i pokazywał się skrypt strony . Teraz przestawiłem i działa. usunąłem sporo modułów by opanować utratę CPU, ale pomimo tego że strona jest wyłączona i tak dzisiaj jest na poziomie 2,4 % ...
    ps. - zdjąłem blokadę strony .... bo musiałbym nadać uprawnienia, a takie wolałbym na priv ...
    Ostanio edytowane przez lama : 24-01-2011 18:35

  6. #5
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    nie wiem czy o to Ci chodzi, ale ten kod, który się wyświetla u dołu strony to tzw. tryb diagnostyczny.
    Włącza się go w konfiguracji witryny->System->Diagnostyka->Analiza sytemu.
    Po prostu to wyłącz.

  7. #6
    Nowicjusz lama awatar
    Dołączył
    22-01-2011
    Skąd
    Zgierz
    Wpisy
    15
    Punkty
    11

    Domyślny

    nie, nie ten to wiem :-) już napisałem że teraz wyświetlają się dobrze artykuły, ale po włączeniu prostych adresów - wszystko się plącze i pokazuje tylko skrypt ...
    zastanawiam się jeszcze , skoro pokazuje ta diagnostyka że mam 57 odwołań do bazy na głównej, na pozostałych nie przekracza 30 czy taka stronka może aż tak pustoszyć CPU ?

  8. #7
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Masz dziwny (nieprawidłowy) wpis w sekcji head pliku index.php szablonu:
    Kod PHP:
    <script type="text/javascript">$template_path '/templates/gk_icki_sports';</script> 

  9. #8
    Nowicjusz lama awatar
    Dołączył
    22-01-2011
    Skąd
    Zgierz
    Wpisy
    15
    Punkty
    11

    Domyślny

    właśnie index.php generuje największe obciążenie, ale chyba raczej wszystko się tam mieści ... ta templatka jest od początku strony, to jest od blisko roku, wcześniej nie było problemów .... praktycznie przez ten czas nic nie było instalowane dodatkowo, poza mapą strony ( ale to też ponad pół roku temu ) którą teraz wyłączyłem ...
    Czy sądzisz że powinienem usunąć ten wpis ?

  10. #9
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Ten wpis na pewno nie "robi dobrze" dla strony i właściwie nie wiadomo do czego miał prowadzić - możesz spokojnie go usunąć.

  11. #10
    Nowicjusz lama awatar
    Dołączył
    22-01-2011
    Skąd
    Zgierz
    Wpisy
    15
    Punkty
    11

    Domyślny

    zaraz to zrobię, pozostaje jednak problem krótkich adresów, gdy nie są włączone "tak jak teraz " strona działa, ale nie odpala się np. kalendarz, tzn, po kliknięciu na niego nie przechodzi do widoku miesiąca czy tygodnia tylko wraca do strony głównej ze strasznie długim adresem a gdy włączę krótkie adresy działa kalendarz, ale nie wyświetlają się artykuły ,.... dodam tylko że tak już było przed zmiana na .22 i tak w koło Macieju, ale sprawdze co i jak gdy usunę ten wpis .... Dziękuję bardzo za zainteresowanie problemem ....

    ---------- Post dodany o 19:56 ---------- Poprzedni post był o 19:40 ----------

    ta linia w skrypcie szablonu wygląda tak - czy o ten kawałek linii chodzi ?
    Kod PHP:
    <script type="text/javascript" src="<?php echo $url->root(); ?>media/system/js/validate.js"></script>


    ---------- Post dodany o 20:00 ---------- Poprzedni post był o 19:56 ----------

    dodam jeszcze, że na serwerze w folderze public_html, pojawiły się wszystkie artykuły w takim formacie :
    index.php?option=com_content&view=article&id=102odsumowanie-sezonu-mikrusa-2009-2010&catid=35:inne&Itemid=27 - z datami wczorajszymi i dzisiejszymi .....

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Newsflash - wyświetlanie całości zamiast akapitu ? :(
    przez TC_2005 na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 26-10-2010, 11:30
  2. Problem z wyświetlaniem podstron
    przez m3ss na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 19-11-2009, 11:46
  3. Wyświetlanie się białej strony zamiast treśsci
    przez .:G:. na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-12-2008, 16:36
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 01-09-2006, 15:21
  5. [Jogadgets] - wyświetlanie kodu...
    przez unix na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 22-08-2006, 12:41

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •