Instalacja joomli krok 4
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 39

Temat: Instalacja joomli krok 4

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-01-2011
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Instalacja joomli krok 4

    Podczas instalowania joomli, w kroku 4 trzeba wpisac nazwe bazy danych i informacje osobiste. Nie mam utowrzonej zadnej bazy danych, więc wpisuję tam fikcyjną nazwę. (Joomle instaluje na localhost.) Po naciśnięciu "Dalej" wyskakuje mi strona z tym błędem:

    "You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid` int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias` varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks` int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '', `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode` text, `catid` INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `description` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `sticky` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `ordering` INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `params` TEXT NOT NULL DEFAULT '', PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), INDEX `idx_banner_catid`(`catid`) ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`"

    Co mogę w tej sytuacji począć?
    XAMPP działa mi jak należy.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    ????
    Przepraszam, a jak Ty chcesz zainstalowac Joomlę bez przygotowanej dla niej bazy danych?
    Zapraszam na http://wiki.joomla.pl zanim zadasz kolejne pytanie.

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @Gall Anonim: zapewne nie wiesz, ale jeśli instalujesz Joomla! czy to lokalnie, czy na serwerze zdalnym, a Twój użytkownik bazy danych ma prawo tworzyć bazy danych, to nie trzeba jej tworzyć wcześniej. Wystarczy instalatorowi podać nazwę użytkownika i hasło. Instalator wysyła bowiem również polecenie stworzenia bazy danych jeśli nie istnieje, a użytkownik "jest godzien"
    Zatem problem kolegi @Laucziego tkwi gdzieś indziej. Pewno XAMPP działa, ale ustawienia MySQL już nie do końca są poprawne. Przypuszczalnie nie tylko "fikcyjną" bazę wpisuje, ale i fikcyjnego użytkownika z fikcyjnym hasłem.
    Tak czy owak, porada do przyjęcia: p[o ręcznym stworzeniu bazy powinno pójść
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @zwiastun
    Fakt - nie wiedziałem i jak widać człek się cały czas uczy
    Przeprosiny dla kolegi (o kurcze - koleżanki) jeżeli nie do końca poprawnie zinterpretowałem jego wiedzę bo okazało się że to moja jest do uzupełnienia
    Fajnie że przynajmniej porada jest do przyjęcia.
    Pzdr
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 28-01-2011 18:22

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-01-2011
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    @zwiastun:
    podczas zabezpieczania sekcji MySql "dostałam" nazwę superuser: root, co wpisałam do kroku 4, również hasło, które w tej sekcji wpisałam uzyłam do kroku 4. Czyżby to nie były właściwe dane? W nazwie serwera wpisałam localhost.

  7. #6
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    a spróbuj założyć bazę via phpMyAdmin i do niej połączyć.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    28-01-2011
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam.
    Mam ten sam problem co użytkownik Lauczi.

    Ja korzystam z poradnika co był w rzeczypospolitej, tem wszystko było ok, a ja mam ten błąd. Instaluje to aby stworzy próbna stronke, ale i tego nie idzie.
    Ale wersja 1.6 instaluje się poprawnie, ale na tamtych wersjach występuje błąd. Czekam na pomoc
    Ostanio edytowane przez macko979 : 28-01-2011 21:43

  9. #8
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Jeśli chcecie się bawić z Joomla! na localhost (komputer domowy) to naprawdę polecam movAMP PL. Pobieracie ... rozpakowujecie .. i macie już w środku Joomla! .. A jak ktoś chce sobie zainstalować nową .. wystarczy że wypakuje pliki do katalogu :

    Kod:
    c:\movAMP_2.0.2_PL\mnt\var\www\
    oczywiście należy tam sobie utworzyć nowy folder, do ktorego wypakujecie pliki instalacyjne.

    i koniec ...

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-01-2011
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    No właśnie trzeba najpierw utworzyć bazę. Już wszystko działa w Joomli 1.6. (na razie)
    W 1.5 nadal błąd.
    Ostanio edytowane przez Lauczi : 29-01-2011 19:08

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    29-01-2011
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Podobnie @macko979 korzystam z przewodnika z RzP i napotkałem na ten sam błąd. Utworzenie bazy danych nie pomaga, gdyż zgodnie z tym przewodnikiem utworzyłem wcześniej bazę korzystając z narzędzia phpMyAdmin. Pomóżcie proszę, bo utknąłem w tym miejscu, a muszę żonie stronę "postawić" - to dla niej kwestia "życia lub śmierci" ;-)

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Instalacja - problem krok 2
    przez Tupson na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-08-2010, 17:02
  2. Instalacja joomla krok 1
    przez Carol na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 02-05-2008, 01:08
  3. Instalacja joomali krok 1 xD
    przez Dende na forum Różne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 13-01-2007, 00:43
  4. "Początkujący" Instalacja Joomli Krok po kroku
    przez adamboro na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 14-11-2006, 09:41
  5. instalacja krok 1
    przez Forest na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 09-07-2006, 22:18

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •