PROBLEM Z INSTALACJĄ JOOMLA
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: PROBLEM Z INSTALACJĄ JOOMLA

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    29-01-2011
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny PROBLEM Z INSTALACJĄ JOOMLA

    Witam
    Mam problem z instalacją JOOMLA 1.5.22.
    Zainstalowałem XAMPP 1.7.4 utworzyłem użytkownika oraz bazę danych., ustawiłem również „metodę porównywania napisów” zgodnie z instrukcją na: utf8_general_ci.
    Po przejściu do instalacji JOOMLA wszystko przebiega zgodnie z instrukcją do kroku 4 – po wpisaniu wszystkich danych: zgodnie z instrukcją i przejściu dalej pojawia się poniższy komunikat:
    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid` int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias` varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks` int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '', `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode` text, `catid` INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `description` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `sticky` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `ordering` INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `params` TEXT NOT NULL DEFAULT '', PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), INDEX `idx_banner_catid`(`catid`) ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`

    Instalacja zostaje zatrzymana.
    Kilkukrotne próby instalacji w różnych folderach nie przyniosły zmian.
    System operacyjny na kompie WIN XP
    Proszę o pomoc i z góry dziekuję.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    sugeruje zatem porzucic xmappa na rzecz --> http://pliki.joomla.pl/katalog/admin...-pl-2.0.2.html

    dla początkującego pakiet jak znalazł, działa za każdym razem, więc nie będzie znów na "czerwono"
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Proszę pamiętać również, że bez znaczenia czy używamy Xampp czy movAMP PL należy sprawdzić czy nie blokowany jest port 80 (najczęściej przez skype) --> http://wiki.joomla.pl/index.php/Mov%...m_gdzie_chcesz

  5. #4
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Zainstalowałem XAMPP 1.7.4
    I niestety chyba Joomla! ma problem z pracą na MySQL 5.5.8 -- a właśnie taką wersję dodano do najnowszego XAMPP-a ... Nie zawsze nowsze .. znaczy lepsze ..

    "Lepsze jest wrogiem dobrego"

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-01-2011
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzien doberek,

    od dluzszego czasu uzywam EasyPHP do sciagniecia z tej strony - http://www.easyphp.org/

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    29-01-2011
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam wszystkich i dziękuję za podpowiedzi temat instalacji JOOMLA.
    Może i jestem debiutantem na Waszym forum, lecz w obsłudze komputera i oprogramowań jestem dość zaawansowany.
    Pragnę podziękować Tobie Michał z trud jaki sobie zadałeś instalują u Siebie XAMPP-a chcąc pomóc w rozwiązaniu problemu.
    Przepraszam, bo powinienem zamknąć temat już tego samego dnia, ponieważ doszedłem że problem jest ze współpracą JOOMLA z nową wersją bazy MySQL – ściągnąłem wersje XAMPP-a 1.7.3 i problem przestał istnieć.

    Zamykam więc temat – dziękuję wszystkim i pozdrawiam Jacek

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    03-02-2011
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam wszystkich!
    Pozwoliłem sobie napisać tu, by nie tworzyć nowych tematów.
    Podobnie jak Skorpion ściągnąłem na kompa 1.5.22 oraz xampp.
    Kłopot w tym, że nie wiem jak zainstalować Joomla.
    Mam go w Downloads a le gdy klikam wchodzę w pliki i nie wiem który uruchomić by rozpocząć instalację.
    Będę wdzięczny za pomoc!
    P.S. XAMPP chyba działa prawidłowo, skonfigurowałem również, zgodnie z filmem konto na localhost.

  9. #8
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Jeśli już koniecznie wybrałeś XAMPPa i chcesz sam instalować Joomla!, to skorzystaj z tego pokazu. Dla ceniących wygody jest przygotowany mov"AMP w którym Joomla! jest już zainstalowany.

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    03-02-2011
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    alex51 to wszystko zrobiłem. Wyśiwetla się u góry tego programu XAMPP CONTROL PANEL APPLICATION. I tyle. Nie wiem tylko jak uruchomić Joomla- chyba, że poprzez xampp program który jest w wersji anglojęzycznej.
    Sorry, nie dysponuję super wiedzą. Zajmuje się na co dzień stroną która już jest na serwerze. Jednak jest ona w programie CMS Quick.Cart. z którego nie jestem zadowolony, chciałem zmienić na JOOMLA!

  11. #10
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Pliki które mają być wyświetlane przez Xampp należy umieszczać w folderze htdocs.
    Jednak skoro nie czujesz się zbyt dobrze w tym środowisku, skorzystaj z rady @Alex51 i poćwicz na MovAmp, gdzie masz już Joomla! zainstalowane.
    Pozdrawiam - Piotrek
    Jeżeli pomogłem, kliknij in plus -> punkcik reputacji (z lewej).
    Taka drobna gratyfikacja & motywacja.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. problem z instalacją joomla
    przez nowicjuszka123 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post/autor: 06-11-2010, 14:23
  2. Problem z instalacją Joomla
    przez Szykra na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 01-07-2010, 10:30
  3. Problem z instalacją Joomla 1.5.9
    przez gargamel na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 13-03-2009, 20:35
  4. Problem z instalacją joomla.
    przez kaapa na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-07-2008, 22:05
  5. [ Joomla ]Problem z instalacja
    przez 3rays na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 06-06-2007, 06:49

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •