Szukam innego dodatku sklepu dla Joomla niż Virtuemart - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 39

Temat: Szukam innego dodatku sklepu dla Joomla niż Virtuemart

  1. #11
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    No cóż,
    z uporem maniaka skłaniam się do Joomshopping - Wady: słabo jeszcze rozwinięte forum, brak tłumaczenia dla najnowszej wersji (właśnie kończę korektę ale że mam kilka innych klimatów na głowie to odłożyłem ad. acta //może ktoś inny w między czasie zrobi, może już jest bo nie zaglądałem ostatnio a jak nie to dokończę) ale jak dla mnie jest najbardziej przyjazny zarówno dla tworzącego witrynę jak i obsługującego, - wielojęzyczny, w prosty sposób rozwiązana kwestia produktów cyfrowych - pobieranych z sieci, przejrzysta struktura, fajnie rozwiązane zagadnienia SEO i statystyk, genialnie prosta struktura, a uwieńczeniem całości jest miła dla oka szata graficzna, no i dla starterów fajnie zorganizowana instrukcja obsługi w formie filmików.
    Co do reszty w kolejności -
    Hika jest także jak dla mnie dość iteresujący
    Tienda - też jak dla mnie niezły
    RedShop
    Reszta to już zależy do preferencji.
    Co do VM - mam wrażenie że "umiera' i w zasadzie to "kombajn" o dość skomplikowanej strukturze i ciężko się z nim oswaja klientów, - natomiast dla wielu zaletą jest to że przynajmniej trzy polskie systemy płatnicze oferują darmowe moduły płatności.
    I to by było na tyle.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-11-2009
    Wpisy
    83
    Punkty
    11

    Domyślny

    No cóż...
    Chciałbym zrobić swój własny sklepik.
    Założenie są takie:
    - prostota,
    - bezpieczeństwo,
    - pomoc w rozwiązywaniu ewentualnych problemów,
    - program/system lojalnościowy,
    - ideałem byłaby możliwość połączenia ze sprzedażą na allegro oraz porównywarkami cen, np. ceneo,
    - możliwość płacenia w polskich systemach płatniczych,
    - połączenia z programami do prowadzenia firmy (przyglądam się programowi Samozatrudnienie, ale obawiam się, że z tym konkretnym programem nie będzie to możliwe),
    - współpraca z zewnętrznym programem magazynowym.

    Zdaję sobie sprawę, że takiego sklepu na Joomla... nie ma.

    Odnośnie tego, co napisałeś.

    VM - trochę się bawiłem.
    Minus na dziś - brak wersji na Joomla 1.7.
    Dodatkowo - nie potrzebuję armaty, aby strzelać do muchy.
    Plusy - stosunkowo duża liczba sklepów, więc można liczyć na wsparcie użytkowników.
    Darmowy.

    Joomshopping
    Minusy:
    - część modułów i pluginów, które mnie interesują, jest płatnych. Licencja 199 euro plus Vat, to pewnie niska kwota, ale dla kogoś, kto staruje, to jest już jakiś wydatek.
    - brak pełnego spolszczenia. Oczywiście idzie to zrobić samemu, ale czasem łatwiej poszukać czegoś, co już jest zlokalizowane.
    - nie do końca jestem przekonany do supportu, ale to tylko moje subiektywne odczucie.
    - wnioskując z tej dyskusji, dodanie polskich systemów płatności to jest intuicyjne i wymaga trochę zabawy.
    Plusy:
    - prostota, przynajmniej tyle zauważyłem.

    Hika - tylko przejrzałem stronkę. Demo obiecujące. Tańszy od Joomshopping

    Tienda - wersja tylko dla J1.5

    RedShop - wygląda interesująco. Wersja na J1.7 jest już dostępna, ale koszt sklepu jest dość wysoki.

    Podsumowując. Wydaje mi się, że szukając taniego, albo darmowego sklepu muszę zwrócić się w stronę VM i czekać na wersję dla J1.7. Czy projekt umiera, czy nie - nie mnie to oceniać. Ze sklepów z niewielkim obciążeniem dla kieszeni pozostaje Hika lub Joomshopping. Pobawię się tymi trzema rozwiązaniami, bo może okazać się, że warto zapłacić kilka euro, a mieć w zamian przyjazne do pracy i klienta środowisko
    Innym rozwiązaniem jest rozejrzenie się za "samym" sklepem, nie dedykowanym dla Joomla.

    I to by było na tyle z mojej strony.
    Pozdrawiam
    (Na)Leśnik

  4. #13
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Nie bardzo rozumiem w czym Masz problem z logiem twórcy w przypadku sklepów - a w niektórych wskazanych przez Ciebie przypadkach jest to właśnie ograniczenie związane z wykupieniem licencji
    Kilka z tych sklepów ma moduły płatności dla transferuj.pl lub płatności.pl, czy też dotpay ( a że za niektóre trzeba zapłacić - zawsze można zrobić to samemu i jeszcze sprzedać plugin innym ewentualnie przebudować inny - zasadniczo są to analogiczne na swój sposób mechanizmy, ja na razie jestem na to za cienki ale ......),
    Niepełne tłumaczenie Joomshopping - nie jest raczej problemem lub niedopatrzeniem a efektem rozwoju skryptu, zawsze możesz dorzucić te bodajże około 60 nowych fraz, - ogólnie tłumaczenie do pliku to nie specjalnie skomplikowana sprawa nawet przy użyciu translatora google.
    Virtue co prawda jak dla mnie "zamulił" ale z VirtueMart 2 RC 2 PL (tłumaczenie ma być dostępne w przyszłym tygodniu), istnieje możliwość integracji z ceneo, allegro, niektórymi systemami firm i programami księgowymi, moduły płatności przynajmniej dla trzech firm z polskiego rynku - ale to faktycznie kombajn i go nie lubię chociaż z drugiej strony za grosze można kupić fajną szatę graficzną, przy odrobinie szczęścia i cierpliwości nawet za 30$
    I to by było na tyle.
    Pzdr

  5. #14

    Domyślny

    Tłumaczenie VM2RC2 jest już praktycznie gotowe, można je już sobie pobrać z SVN na stronie podanej przez Galla Anonima.
    Jeśli czas pozwoli, to dopracuję je jutro (mam problem z kilkoma nowymi funkcjami) i w przyszłym tygodniu będzie już gotowe.
    Co do samego komponentu i jego rozwoju, to przyznam, że sam w niego zwątpiłem w pewnym momencie, ale dzisiaj jestem pewien, że wróci do formy :-)
    Zespół pracuje bardzo intensywnie, do końca miesiąca ma się pojawić kolejny RC, a we wrześniu wersja stabilna.
    Oczywiście PCV też mam zamiar nieco rozruszać w związku z pojawieniem się nowej fali optymizmu...
    Na zachętę - jeśli czas pozwoli, jutro pojawi się tam pierwszy odcinek pokazujący nowe możliwości sklepu i zestawiający różnice obecnej i nowej wersji.
    Pozdrawiam.
    Forum polskich użytkowników Virtuemart. http://www.virtuemart.pl

  6. #15
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    O kurcze - jak miło
    Pzdr

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-11-2009
    Wpisy
    83
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    O kurcze - jak miło
    Pzdr
    Po dwakroć miło

    ---------- Post dodany o 22:17 ---------- Poprzedni post był o 22:08 ----------

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    Nie bardzo rozumiem w czym Masz problem z logiem twórcy w przypadku sklepów - a w niektórych wskazanych przez Ciebie przypadkach jest to właśnie ograniczenie związane z wykupieniem licencji
    To właśnie miałem na myśli. Ale w przypadku Joomshopping likwidacja logo, to 199 euro plus Vat. A moduły chodzą po około 25-30 euro plus Vat. Nie wiem, czy to dużo, czy mało, ale skoro możesz mieć coś taniej, to po co przepłacać?

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    Kilka z tych sklepów ma moduły płatności dla transferuj.pl lub płatności.pl, czy też dotpay ( a że za niektóre trzeba zapłacić - zawsze można zrobić to samemu i jeszcze sprzedać plugin innym ewentualnie przebudować inny - zasadniczo są to analogiczne na swój sposób mechanizmy, ja na razie jestem na to za cienki ale ......),
    W moim przypadku, byłoby to raczej... zlecę

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    Niepełne tłumaczenie Joomshopping - nie jest raczej problemem lub niedopatrzeniem a efektem rozwoju skryptu, zawsze możesz dorzucić te bodajże około 60 nowych fraz, - ogólnie tłumaczenie do pliku to nie specjalnie skomplikowana sprawa nawet przy użyciu translatora google.
    Virtue co prawda jak dla mnie "zamulił" ale z VirtueMart 2 RC 2 PL (tłumaczenie ma być dostępne w przyszłym tygodniu), istnieje możliwość integracji z ceneo, allegro, niektórymi systemami firm i programami księgowymi, moduły płatności przynajmniej dla trzech firm z polskiego rynku - ale to faktycznie kombajn i go nie lubię chociaż z drugiej strony za grosze można kupić fajną szatę graficzną, przy odrobinie szczęścia i cierpliwości nawet za 30$
    I to by było na tyle.
    Pzdr
    Dlatego raczej postawię na VM, o czym pisałem. Chyba...

    ---------- Post dodany 21-08-2011 o 07:13 ---------- Poprzedni post był 20-08-2011 o 22:17 ----------

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    chociaż z drugiej strony za grosze można kupić fajną szatę graficzną, przy odrobinie szczęścia i cierpliwości nawet za 30$
    I to by było na tyle.
    Pzdr
    A możesz to rozwinąć?
    Nie chodzi mi o szczęście, tylko o cierpliwość raczej, bo jak na razie wszystkie templatki widziałem za 120-140$...
    Pozdrawiam
    (Na)Leśnik

  8. #17
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez (Na)Leśnik Zobacz wiadomość
    A możesz to rozwinąć?
    Nie chodzi mi o szczęście, tylko o cierpliwość raczej, bo jak na razie wszystkie templatki widziałem za 120-140$...
    TO NIE JEST REKLAMA
    ................ i cierpliwości racz nam dać - rzekłem - zerknąłem (demo) - w niedowierzaniu zerknąłem raz jeszcze (cena) - impossibile
    (patrz. licencja na jedną domenę - jak robię to mi więcej nie trzeba)
    Pzdr

  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-11-2009
    Wpisy
    83
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    TO NIE JEST REKLAMA
    ................ i cierpliwości racz nam dać - rzekłem - zerknąłem (demo) - w niedowierzaniu zerknąłem raz jeszcze (cena) - impossibile
    (patrz. licencja na jedną domenę - jak robię to mi więcej nie trzeba)
    Pzdr
    Tylko zwróć uwagę, że za tę kasę szału nie ma (chodzi mi o wybór). Masz VaMazing, albo VaMazing. Ja zasadniczo rozglądam się w kilku tematach. Niestety nie uniwersalnych...
    Pozdrawiam
    (Na)Leśnik

  10. #19
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @(Na)Leśnik
    To jest jeden z przynajmniej kilku przykładów - więc nie bardzo rozumiem Twój komentarz - Czyżbyś oczekiwał że usiądę i będę dla Ciebie szukał aby sprawić Ci przyjemność?

    Pzdr

  11. #20
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-11-2009
    Wpisy
    83
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    To jest jeden z przynajmniej kilku przykładów - więc nie bardzo rozumiem Twój komentarz - Czyżbyś oczekiwał że usiądę i będę dla Ciebie szukał aby sprawić Ci przyjemność?

    Pzdr
    Ależ skąd!
    Wolę dziewczyny

    chociaż z drugiej strony za grosze można kupić fajną szatę graficzną, przy odrobinie szczęścia i cierpliwości nawet za 30$
    Odniosłem się bardziej do tego. Nie wiem dlaczego, ale ową cierpliwość skojarzyłem nie z poszukiwaniem, ale raczej z promocjami, albo czymś na wzór aukcji: kto da mniej
    Pozdrawiam
    (Na)Leśnik

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. System oceniania [coś innego niż gwiazdki]
    przez maniek90 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-07-2010, 18:19
  2. Szukam czegoś o większych możliwościach niż zwykłae Kontakty w Joomla
    przez Robotyka na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 08-09-2009, 15:29
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 30-11-2007, 01:53
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 13-07-2007, 18:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-03-2007, 20:22

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •