Systemy komentarzy nie działają - jakie przyczyny, co jak rozwiązywać problemy
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Systemy komentarzy nie działają - jakie przyczyny, co jak rozwiązywać problemy

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    30-12-2010
    Wpisy
    186
    Punkty
    11

    Domyślny Systemy komentarzy nie działają - jakie przyczyny, co jak rozwiązywać problemy

    Witam. Pojawiło się już sporo tematów na ten temat. Niektórzy rozpaczliwie poszukują przyczyny - instalują kolejne dodatki i zero reakcji, a forumowicze nieraz stwierdzają, że to dziwny przypadek i nie znają przyczyny. Ja mam właśnie taki problem, testuje J! i komentarze na localhoście; w ustawieniach na zapleczu wszystko OK, na froncie zero efektu.

    Tak się teoretycznie chce zapytać, bo jestem ciekawy - o co chodzi z tymi dodatkami, komentarzami? Czego często są z nimi problemy? Jakie są możliwe przyczyny i metody rozwiązania problemu, które warto brać pod uwagę? Np. dlaczego na jednym serwerze działa, na innym nie? Jeśli dodatek jest natywny, to co jeszcze może kolidować?

    Jeśli powielam temat - sory. Ale pomyślałem, że warto zebrać to wszystko w jedną całość - wielu zainteresowanym (szczególnie początkującym, jak ja) to się przyda.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    Najczęściej są to ustawienia serwera. Nie piszesz na jakim pracujesz, ale sądzę że nie jest to mov'AMP. Zainstaluj go sobie i nie będziesz musiał więcej się takimi sprawami zajmować.
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    30-12-2010
    Wpisy
    186
    Punkty
    11

    Domyślny

    zainstalowałem u siebie XAMPP dla Windows 1.7.3

    Najczęściej są to ustawienia serwera
    ale jakie konkretnie. chciałbym takie szczegóły wiedzieć, bo docelowo chcę oczywiście postawić witrynę w internecie, u hostingodawcy. zanim kupię u niego miejsce muszę mieć pewność że moja witryna u niego odpali bez problemów. a system komentarzy to ważny element mojej witryny
    Ostanio edytowane przez pawinf : 04-02-2011 13:09

  5. #4
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    Zainstaluj mov'AMP bo co to za ustawienia, to niestety ci nie powiem. Było kiedyś kilka tematów o tym, ostatni nawet w tym czy zeszłym tygodniu.
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  6. #5

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    30-12-2010
    Wpisy
    186
    Punkty
    11

    Domyślny

    Zainstaluj mov'AMP bo co to za ustawienia, to niestety ci nie powiem
    na własne domowe potrzeby rzeczywiście mógłbym zainstalować inny serwer, ale muszę wziąć pod uwagę, że na hostingu będą jakieś problemy, albo że będę musiał konkretnie rozmawiać z usługodawcą - więc zależy mi na zrozumieniu problemu

    @bazyl - poczytam, ale jeśli ktoś jeszcze coś wie na ten temat to zachęcam do pisania...

    Dowiedziałem się że może być problem z wersją PHP lub MySQL na serwerze - czy można jakoś sprawdzić wymagania systemowe danego dodatku?

  8. #7
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    Wymagania dodatku powinny być umieszczone w pliku z licencją lub całkiem osobnym pliku w katalogu dodatku. Ewentualnie jeśli jest to komponent, a o takim tutaj piszesz (przynajmniej tak wnioskuję ze znajomości 3 najpopularniejszych systemów komentarzy), to informacja ta może być zawarta w jednej z zakładek w panelu admina. Zawsze tez możesz zajrzeć na stronę autora, tam z pewnością takie informacje będą umieszczone.
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    30-12-2010
    Wpisy
    186
    Punkty
    11

    Domyślny

    a tak przy okazji: jak mogę sprawdzić jakie wersje PHP, MySQL i Apache zawiera mój serwer XAMPP? (aby porównać je z wymaganiami dodatku)

    ---------- Post dodany o 19:14 ---------- Poprzedni post był o 18:47 ----------

    Konkretnie mam na myśli dodatek EasyComments, wiem że inni też mieli z nim problemy. Jak narazie nie udało mi się znaleźć informacji o jego wymaganiach. Jak napisałem wcześniej mam u siebie XAMPP dla Windows 1.7.3. Czy ktoś wie jak sprawdzić kompatybilność tych komentarzy z tym serwerem?

  10. #9
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    nie mozesz sobie poradzic - zainstaluj movamp
    i zajmij sie rzeczami waznymi

  11. #10
    Wyga
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    straszna wiocha
    Wpisy
    3 029
    Punkty
    283

    Domyślny

    temat zamykam; problem w stylu: w jakimś kościele, coś nie, z którymś dzwonem

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 26-06-2010, 20:30
  2. Proste adresy nie działają, nie pomagają komponenty.
    przez haxigi na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 21-01-2010, 17:03
  3. Nie działający css
    przez errol na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 15-05-2008, 16:25
  4. Nie działają ustawienia
    przez errol na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 24-01-2008, 14:17
  5. Jakie komponenty działają ze starej wersji
    przez stachuu na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 24-07-2007, 08:27

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •