Upiększanie sklepu w VirtueMart
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Upiększanie sklepu w VirtueMart

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-01-2011
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny Upiększanie sklepu w VirtueMart

    Sklep już mi nawet działa, ale męczę się jeszcze z jedną pierdołą. Przeglądam forum i nawet znalazłam podpowiedzi, ale niewiele mi mówią. Języki programowana, to ja znam, ale archaiczne.

    Chodzi mi o to, aby układ wyświetlania produktów w kategorii i pojedynczego produktu, był po prostu ładniejszy. Jakaś tabelka. coś takiego jak np na tej stronie http://dietawellness.pl/

    Znalazłam rożne moduły i dodatki do VM, ale po dziesiątym teście zmęczyło mnie to.
    Mam w związku z tym kilka, pewnie banalnych pytań.

    W konfiguracja/Witryna są takie dwa parametry : Szablon kategorii i Karta produktu. zmieniam i zmieniam i nie widzę, aby na stronie coś się działo, poza tym, ze dodaje link ostatnio oglądane produkty. Do czego to jest?

    W zakładce kategorii produku jest jeszcze coś takiego "Strona katalogowa kategorii:" co to robi?

    Dwa, znacie jakiś sprawdzony moduł koszyka, żeby dzialał po pierwsze i pozwalał na jakieś ładniejszy wygląd zamówienia?

    Wiem, ze to pierdoły, ale może ktoś ma prostą odpowiedź, dla początkującej.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Widzisz, VirtueMart pozwala nadać dowolny wygląd kategorii produktów, dowolny wygląd strony pojedynczego produktu. Komponent posiada swój własny system szablonów.
    Żeby osiągnąć w wyglądzie i układzie to, czego się chce, trzeba dobrze poznać możliwości, jakie drzemią w VirtueMart. Ale poznanie możliwości to dopiero połowa sukcesu.
    Trzeba jeszcze posiadać umiejętność samodzielnego tworzenia wspomnianych szablonów dla VirtueMart.

    Jeśli czujesz, że powyższe przerasta Ciebie, możesz kupić szablon "gotowca" skrojonego dla Joomla! + VirtueMart. Zawsze jest to jakieś jedno z tańszych rozwiązań.
    Możesz też zlecić projekt i wykonanie szablonu dla VirtueMart. Ale wersja PRO takiego zlecanego szablonu nie będzie kosztowała 300 zł.

    Moduły i dodatki, które testowałaś, jestem pewien dlatego nie spełniły twoich oczekiwań, bo każdy z tych modułów wymaga jeszcze z reguły dostosowania go w większym lub mniejszym zakresie do wyglądu i układu konkretnego sklepu, a to dodatkowa praca. Zainstalowanie modułu wcale przeważnie nie równa się dobremu wyglądowi takiego modułu.

    O reszcie nawet nie będę już tu pisać, bo czasu na elaborat o VirtueMart nie mam.

    Na koniec odpowiem tylko, że to nie są jak to nazwałaś "pierdoły".
    Musisz poświęcić na poznanie VirtueMart więcej czasu niż wnioskuję zrobiłaś to do tej pory.

    P.S. Podstawowa sprawa: nie podałaś adresu sklepu.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-01-2011
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wiem, że to dużo czasu, więc próbuję go skrócić, wykorzystując Wasze doświadczenie

    Z większością już sobie sama poradziłam, ale zostały mi dwa pytanka.

    - jak na stronie, wyświetla się nazwa produktu, chciałabym, aby nazwa była w obramowaniu, a w obramowaniu był jakiś kolor. Który plik jest za to odpowiedzialny?

    - dwa - mam całkiem fajny szablon do joomli, ale wkurza mnie tabelka, która ma niebieskie tło i niebieską ramkę. Ogólnie w artykułach sobie pozmieniałam, ale wchrzaniła mi się w VM i muszę dać ramkę na 0. Kojarzycie plik, w którym to jest?

  5. #4
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    Kojarzycie plik, w którym to jest?
    To będzie w trzecim od góry pliku, jak otworzysz w Filezilli.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    26-10-2010
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam. Interesuje mnie temat VirtueMarta. Zanim jednak poznam jego tajniki pod kątem konfiguracji, zapewne upłynie trochę czasu. Czy ułatwilibyście mi poszukiwania, podając linki, bądź źródła, z których mógłbym pogłębiać wiedzę. Wertuję Google, YouTube'a - jest rzeczywiście sporo ciekawych rzeczy - wiadomości, które niestety nie zawsze potrafię zastosować. Może wiecie coś na temat ciekawych materiałów pomocniczych.

    Pozdrawiam
    Maciek

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-01-2011
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie wiem, może są, ale ja korzystałam z tego forum i http://wiki.joomla.pl/index.php/VirtueMart

    Dużo czytałam posty innych, sporo pomogli mi użytkownicy
    Moja sugestia ze zmarnowanego niepotrzebnie czasu . Nim zgłosisz się z problemem, że coś Ci nie działa, skonfiguruj wszystko.

    Dodaj produkty, wypełnij wszystkie pola w nim, dodaj ceny, przewoźników, stawki itp.
    Dopiero jak wszystko powstawiasz, masz szansę na poprawne działanie sklepu

    Aaaa i zanstaluj najnowszą wersję sklepu, a nie jakiegoś starocia, jak ja zrobiłam

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    26-10-2010
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki serdeczne za odpowiedź.

    mam zainstalowaną wersję 1.1.6, którą zaktualizowałem do 1.1.7. Sklep generalnie jest uzupełniony i skonfigurowany.
    Jednak obserwując na przykładzie prac innych użytkowników CMS'a, widzę, jak duże możliwości daje ten komponent jeśli chodzi o jego modyfikacje graficzne.
    Zapewne są to konfiguracje źródłowe na bazie CSS'a (tak myślę) i kusi mnie, aby spróbować pobawić się układem graficznym sklepu: kolorystyką, przyciskami, układami tabel, sposobami wyświetlania produktów oraz kategorii.
    Nie mniej jednak jest to obszerny komponent i łatwo coś zepsuć, "grzebiąc" w nim. Dlatego też myślałem może o jakichś tutorialach, materiałach, filmach pokazowych itp. Krótko mówiąc, chcę nauczyć się modyfikacji plików konfiguracyjnych VM.

    Pozdrawiam

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    31-08-2009
    Wpisy
    242
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez wspolpraca Zobacz wiadomość
    - jak na stronie, wyświetla się nazwa produktu, chciałabym, aby nazwa była w obramowaniu, a w obramowaniu był jakiś kolor. Który plik jest za to odpowiedzialny?
    Tego już nie zrobisz grzebiąc w szablonach, tutaj musisz edytować arkusze styli (pliki CSS). Proponuję użyć Mozilli z dodatkiem Firebug. Wówczas sprawa stanie się jasna, co, gdzie trzeba zmienić.
    Cytat Wysłane przez wspolpraca Zobacz wiadomość
    - dwa - mam całkiem fajny szablon do joomli, ale wkurza mnie tabelka, która ma niebieskie tło i niebieską ramkę. Ogólnie w artykułach sobie pozmieniałam, ale wchrzaniła mi się w VM i muszę dać ramkę na 0. Kojarzycie plik, w którym to jest?
    Jak wyżej

Podobne tematy

  1. [virtuemart] Strona startowa sklepu
    przez tom3cz3k na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-06-2010, 13:24
  2. adres sklepu virtuemart na home.pl?
    przez maestro678 na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 04-05-2009, 12:59
  3. głupia sprawa
    przez lomankor666 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 08-02-2007, 18:24
  4. VirtueMart + problem z menu sklepu
    przez bumba na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 08-07-2006, 14:24

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •