[Joomla-Przemo] Synchronizacja użytkowników w komponencie
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 26

Temat: [Joomla-Przemo] Synchronizacja użytkowników w komponencie

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    [Joomla-Przemo] Synchronizacja użytkowników w komponencie

    Obecnie mam taką listę w komponencie:
    Użytkowników Joomla - 565
    Użytkowników Forum - 565
    Użytkowiników zsynchronizowanych - 118

    i poniżej:
    Joomla:
    Użytkownicy Joomla nie posiadajacy odpowiednika na forum - tu mam 2 osoby, w tym własny nick 'admin'
    Użytkownicy Joomla posiadający przypisany id nieistniejacego użytkownika forum - i tu długa lista
    Przemo:
    Użytkownicy forum nie posiadający odpowiednika na Joomli - i tu dłuuga lista, w innych kolumnach nic nie ma

    Używam 'Synch All' i 'Synch' przy każdym userze i nic się nie zmienia.
    Czy to oznacza, że wszystko jest OK, czy odwrotnie - userzy całkowicie się nie chcą ssynchronizować - a jeśli tak, to co poradzić?

    ps. własnie po stoczonych bojach musiałem użyć 'cofnij' w Cofnij wszystko/Łataj wszystko, ponieważ po załataniu wszystkiego nie można było się zalogować na forum
    Ostanio edytowane przez prezes : 12-10-2006 00:28

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Najpardopodobnie jest jakaś niezgodność w id użytowników.
    Wyczyść kolumnę phpbb_user_id w tabeli jos_users i po odświeżeniu spróbuj jeszcze raz synchronizacji

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10
    Tzn?: mam usunąć tych pięciuset iluś użytkowników, czy mam zaznaczyć w tabeli każdego z nich, użyć 'zmień' i wyczyścić pola 'id', zostawiając je puste? Na bazach znam się średnio, backup oczywiście robię.
    jeszcze jedno pytanie: czyli lista zsynchronizowanych powinna być równa liście userów?

  5. #4
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    wykonaj zapytanie

    UPDATE `jos_users` SET `phpbb_user_id` = 0 ;


    Co do listy to tak, lista użytkoników powinna się równac liczbie zsynchronizowanych

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zapytanie wykonałem. Po wykonaniu miałem 0 zsynchronizowanych, użyłem synch all dla joomli i zsynchronizowała się znów ta sama liczba 118. Gdy użyłem synch all dla forum, nic już się nie zmieniło Co podejrzewam, to to, że 118 userów miałem przed synchronizacją baz, gdy pojawiła się Twoja beta wersja pomostu. Podejrzewam, że może ma to jakiś związek z polami, które wypełniają userzy, długością hasła lub dodatkowymi polami... ale więcej zupełnie nie wiem, co dalej.
    A powiedz jeszcze: czy nie ma znaczenia, gdzie bedą się rejestrowac userzy (joomla/forum?). Od początku działania pomostu ukryłem rejestrację i zmianę loginu w joomli, a user w joomli klikając na rejestrację, jest przenoszony do rejestracji na forum. Tylko logowanie jest i tu i tu, ale po zmianie beta wersji na komponent, user musi logować się i tu i tu, bo gdy włącze łatki, nie można się logować na forum (więc "odłatkowuję" wszyskie pliki, bo nie mogłem dostać się na admina forum).
    ps. właśnie sprawdziłem z pamięci: potwierdzam, że mam tak, że dają się synchronizować te osoby, które zarejestrowały się na forum przed użyciem pierwszej wersji pomostu (wówczas miałem tylko userów na forum+admin w joomli); przy czym nie wiem, czy dobrze robię, ale wysyłając zapytanie, które napisałeś, zaznaczyłem tylko 'id', pola 'name/username/email/...' nie zaznaczałem, bo chyba tak miało być.
    Ostanio edytowane przez prezes : 12-10-2006 17:37

  7. #6
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Hmm, po pierwsze jezeli masz własne pola w profilu na forum to musisz zatualizowac pomost do najnowaszej wersji, bo wtedy dopiero bedzie dzialac.

    Co do rejestracji powinna działać w obie strony bez żadnych ograniczeń

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie, chodziło mi o pola standardowe, własnych nie tworzyłem. A pomost z wersji beta (gdy nadpisywało się pliki) mam już zamieniony w komponent.
    Da się jakoś skasować userów z forum albo joomli, a następnie skopiować ich jakoś synchronicznie?

  9. #8
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Znaczy możesz wykasować urzytkówników z jednej stony i następnie zsynchronizować ale nie jest staysfakcjonujące roziwązanie.
    To tylko się jeszcze upewnię, masz wersję RC3, tak?

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak, z linku w Twojej sygnaturce To jak mam usunąć userów po jednej stronie i dlaczego nie jest to 'satysfakcjonujące', czy to znaczy, że niebezpieczne? Dzięki za liczne informacje, bez Twojej pomocy nic nie zrobiłbym.

  11. #10
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Nie satysfakcujące bo tak nie powinno być, synchronizacja powinna działać i tyle.
    A czekaj bo mi jeszcze do głowy przyszło czy wprowadziłeś tą poprawkę

    "Niewielka poprawka, ale kluczowa dla pomostu na stronach gdzie jest więcej niż 125 użytkowników. Dla wersji RC2 należy wykonać poniższe zapytania w bazie danych

    ALTER TABLE `jos_users` CHANGE `phpbb_user_id` `phpbb_user_id` INT( 11 ) DEFAULT '0' NOT NULL

    Gdyby nie zadziałało, należy ręcznie zmienić typ kolumny 'phpbb_user_id' (w tabeli jos_users) na INT z wartością 11. Jest to jedyna zmiana pomiędzy RC2 i RC2a
    Podziękowanie dla Gamsiu za rozwiązanie problemu."

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •