joomla 1.6 storm ! czyli chorej polityki osm ciąg dalszy ...
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 41

Temat: joomla 1.6 storm ! czyli chorej polityki osm ciąg dalszy ...

  1. #1
    kurtz
    Gość

    Domyślny joomla 1.6 storm ! czyli polityki osm ciąg dalszy ...

    dzisiaj joomla! otrzymuje nowy fork, nazywa się nooku server. czym nooku server jest ? nooku server to nic innego jak joomla 1.5, odchudzony o 40 %. developerzy ograniczyli się do utrzymania niezbędnych funkcji systemu cms, tworząc go nieznośnie szybkim i bardziej skalowalnym w przeciwieństwie do joomla jako takiego. usunięto tryb zgodności wstecznej, xml rpc, wiele zbędnych dodatków oraz to co najważniejsze, implementowano framework nooku.

    przyznam po raz kolejny, że z ciekawością oczekiwałem poruszenia po stronie kolejnych zespołów developerskich. i .... głośno zaczęło się dziać wczoraj jeszcze nie publicznie na stronach projektu tylko w zaciszu.

    efekt ?, fotis evangelou pisze, że rozwój projektu k2 dla joomla 1.6 jest pod wielkim znakiem zapytania. [ wybaczcie, pisze zdawkowo, ponieważ uważam, że każdy może sobie przetłumaczyć tekst, który nie należy do mnie ].

    rozwój k2 dla joomla! 1.6 jest uwarunkowany aspektem technicznym, cyklu życia projektu, ale też porusza pewne kwestie porównawcze dla tych ludzi, którzy na oślep biegną do migracji lub budowy serwisów na joomla 1.6. wpis w blogu porusza też pewien aspekt dotyczący właśnie nooku server.

    warto i polecam, każdemu z was pójść tą ścieżką, która my idziemy od ponad dwóch lat. my, ale jak widać po cichu wielu innych.

    Kod:
    http://blog.joomlaworks.gr/why-were-not-porting-k2-to-joomla-16-the-life
    jestem pewien, że od poniedziałku, joomla! będziemy nazywali nooku server. tak jak mambo stał się joomla w 2005 roku.

    jeszcze jedna uwaga. nie chciałbym, aby ten wpis publikowany był na innych blogach [ w tej lub innej formie ], przez rzekomo " znających temat " lub tych, którym " w końcu się wyjaśniło ", skoro nawet nie potrafią zerżnąć po kimś treści zawartej w pierwowzorze.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 06-02-2011 13:10

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    Nic z tego nie rozumiem :/ Znaczy czytam i widzę co jest napisane, ale jak jakaś organizacja (open source matters - pierwszy raz słyszę) może decydować o projektach na wolnej licencji? Znaczy, że jak ja stworzę jakąś aplikację i udostępnię ją na wolnej licencji, a ta w międzyczasie zyska na popularności, to niejaki open source matters ma prawo decydować o jej nazwie i o tym jak ktokolwiek może z niej korzystać?
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pierwszy raz słyszysz? Oj, oj - no ale... skoro, to:
    http://www.joomla.org/about-joomla/the-project.html pod drugim nagłówkiem masz, kto projektem zarządza, pod trzecim, słów parę podstawowych o licencji
    http://opensourcematters.org/index.php
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @icek_klezmer
    Prawo amerykańskie nie jest wykładnią międzynarodową tylko lokalną i EU może się pod nią podpisać lub nie (a w tym temacie nie kojarzę aby się podpisywała) - przypisanie praw do przedrostka joo - jest nie zgodne z logiką i ustawodawstwem innych Państw.
    USA - które ma wiele dziwnych i bardzo dyskusyjnych przepisów (niektórych po prostu zapomniano zmienić /pamiętacie reklamę z tylko jednym piwem na stojąco / czy jakoś tak? ). Przedrostek joo występuje w nazwiskach i nazwach własnych w różnych językach / i co teraz mają to zmienić bo się komuś coś w Stanach ubzdurało?/- więc prawo amerykańskie - prawem amerykańskim - a Europa i reszta świata to inna bajka - wystarczy się na nich wypiąć i nie są w stanie nic zrobić dopóki nie zostanie zmienione prawo europejskie. A w Stanach niech sobie będzie: jomla - europejska joomla.
    A jak się zacznie rzeczywiście awantura - stosować się do prawa Europejskiego
    Pzdr

  6. #5
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    nazwa i znak joomla! są zarejestrowane w usa oraz "wszystkich innych" państwach.

    jednak nie to jest problemem. zacząłem od tego, ponieważ od tego momentu zderzyłem się z filozofią, którą kiedyś uznawałem za niedorzeczną.

    poza tym "joo"munity byl częścią "joo"mla, a nie frameworkiem zagnieżdżonym, tak, jak niektóre obecne komponenty joomla!.

    teraz wystarczy obserwować jak wiele znakomitych komponentów joomla! będzie przebudowywanych na nooku server.

    ludzie którzy mieli dziwny cel, doprowadzili być może do powstania czegoś idealnego. kto wie czy za rok nie powiemy o nooku server ecms, a nie cms.

    to samo dostyczy tuiyo. livingstone tworzy nadal dla joomla! chociaż mój fork, będzie również okrojonym z wg. mnie niepotrzebnych funkcji i dostosowany do nooku server, jednak nie tak jak anahita, zbudowanym na nooku framework.

    technicznie to niczego nie zmienia w funkcjonalności, chociaż sama bogini również leży na warsztacie.

    wystarczy czekać ... patrzeć. ja mam już dwa lata analizy sytuacji za sobą. niektóre rzeczy są przewidywalne.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 05-02-2011 12:32

  7. #6
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Pierwszy raz słyszysz? Oj, oj - no ale... skoro, to:
    http://www.joomla.org/about-joomla/the-project.html pod drugim nagłówkiem masz, kto projektem zarządza, pod trzecim, słów parę podstawowych o licencji
    http://opensourcematters.org/index.php
    Co dzień człowiek uczy się nowych rzeczy Nie zmienia, to jednak faktu, że nie do końca rozumiem, dlaczego OSM miałoby komukolwiek komplikować funkcjonowanie wokół J! No ale to pewnie z faktu, że mało wiem o całej otoczce J!, dla mnie to po prostu kolejny CMS (bądź co bądź mój ulubiony )
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Z tym "po prostu kolejny CMS" toś chyba grubo przesadził
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    zapowiadana wcześniej prezentacja nooku server'a prowadzona przez johan jenssens'a.

    http://bambuser.com/v/1384668

    !

    ---------- Post dodany o 20:11 ---------- Poprzedni post był o 17:09 ----------

    przyznam szczerze, że jestem w szoku po instalacji nooku servera. jest to versja 0.7 alpha. szybkość ... yhymmm zaraz wrzucę wam kilka zrzutów instalatora i panelu z listą pozostawionych [ na chwilę obecną ] komponentów.

    screens.zip

    w paczuszce, bo nie mam cierpliwości do dzisiejszego internetu ...

    w bazie danych jest 26 tabel
    Ostanio edytowane przez kurtz : 05-02-2011 20:27

  10. #9
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Off topic - wolalem Icka Klezmera od Kurtza...

  11. #10
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    cóż marku, skończyłem grać na cymbałach, czas wyciągnąć bębenek ...

    ---------- Post dodany 06-02-2011 o 09:04 ---------- Poprzedni post był 05-02-2011 o 21:52 ----------

    , tośmy sobie pogadali ;), więc skupię się tylko na nowości

    żeby zamknąć temat. po kilku godzinach zabawy z serwerem. standardowa instalacja z danymi przykładowymi wywołuje w zapleczu 16 zapytań do bazy danych, na stronie głównej front-endu 13 zapytań do bazy danych. zmieniony, bardziej "poręczny" panel administratora. tłumaczenie pcj działa !, ale nie wszystko. system sam w sobie jest bardzo szybki, a to dopiero pierwsza alpha. próbowałem na wydajnej i średnio-wydajnej maszynie.

    plan rozwoju :

    0.7 alpha 2 - 23 dni
    0.7 alpha 3 - 1 miesiąc
    0.7 beta - 3 miesiące

    żeby było sprawiedliwie. strategia rozwoju joomla!

    Kod:
    http://community.joomla.org/images/joomla_development_strategy_draft.pdf
    być może przyda się ten wątek tym, którzy projektują swoje rozwiązania.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Moja migracja ciąg dalszy
    przez czajna na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 12-05-2010, 14:10
  2. Kłopoty z Simple Image Gallery ciąg dalszy
    przez AniaMuzyka na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 13-03-2010, 17:29
  3. Simple Image Gallery - ciąg dalszy.
    przez kazz18 na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 25-06-2009, 15:03
  4. M*mbo dziejów ciąg dalszy
    przez zwiastun na forum Off topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 28-07-2008, 09:34
  5. Chmurka nad linkiem menu - czyli co cię czeka jak klikniesz
    przez lsk9 na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 28-09-2006, 16:48

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •