joomla 1.6 storm ! czyli chorej polityki osm ciąg dalszy ... - Strona 3
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 41

Temat: joomla 1.6 storm ! czyli chorej polityki osm ciąg dalszy ...

  1. #21
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    kolego, wszystko to zostało powiedziane w krótkich słowach. dodatkowo tak, aby każdy wysilił się i poszukał sam, a nie liczył na twoje czy moje prywatne animozje, bo tylko taki sposób zachęca do poznania czegoś osobiście.

    mówiąc o przykładzie mambo wskazałem jedynie sposób w jaki użytkownicy mogą odejść od joomla! jako takiego i chodzi właśnie o zespoły programistów, do których ty nie zaliczasz się. patrz anahita. jest to zamierzony i prowokacyjny sposób wyrażenia opinii, której nie zrozumiałeś.

    potwierdzasz jedynie moje słowa, przy czym kwestionujesz je.

    dodatkowo wiele z pierwotnego postu zostało usuniętych, a przedstawiało sytuację jaka powstała wewnątrz samego zespołu osm. sprawa dot i johana i amy i wielu, wielu innych.

    usunąłem to, bo uznałem, że społeczność wokół joomla! w polsce nie jest gotowa na takie dyskusje. dodatkowo podałem przykład nasz w zespole wcześniej joomunity teraz tuiyo, względem tego jak postąpiło open source matters wobec tego projektu i jakie są tego konsekwencje.

    wracając do definicji. z założenia livingstone kontynuuje budowę trzonu komponentu. zespół który złożyłem tworzy ten sam komponent [ FORK ] w wersji pro i pro +. jest to ten sam komponent jednak [ FORK ] bo tak się to nazywa. [ i tutaj od razu wyhamuję twoje zapędy do udowadniania - nie oznacza to żadnych waśni ani przerostu ambicji. uznając takie rozwiązanie za najbardziej skuteczne do realizowania wizji pierwotnego źródła takim, jaki każdy chciałby go widzieć ]. tak jak anahita będzie płatnym tak noku content będzie płatny. również tuiyo jako rdzeń będzie darmowe, jednak pro i pro + będą płatne [ porównywalnie do anahity ].

    to że nazywasz swoją wersje light to twój wybór ja swoje nazywam tuiyo pro i anahita pro.

    chcesz dyskutować nadal nt definicji ?

    świetnie, że wspominasz o molajo. ja nie wspomniałem, bo nie chciałem robić już zamętu. molajo to też fork, chociaż wróci do korzenia.

    i bądź łaskaw nie wyrywać określeń z kontekstu co też robisz, układając komentarz pod wygodną dla ciebie postać. domyślam się, że nie znasz pełnej treści tego wstępnego posta. nie mam ci za złe, że nazywasz mnie głupkiem. sądzę, że jesteś większym próbując udowodnić coś co zostało wcześniej powiedziane.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 09-02-2011 19:01

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    A ja się wtrącę;P
    Nooku server jest z nooku frameworkiem działajacym na joomla (jak wiadomo oparta na 1.5) w nooku oba frameworki działają równolegle.
    Molajo to dystrybucja joomla (oparta na 1.6) i tak też określa to twórcy.
    Aby dyskutować o Molajo trzeba by założyć osoby temat

    Btw skąd czerpe swoją wiedzie a no z prezentacji jaka odbyła się na Joomla Night Slovenia
    Ostanio edytowane przez mjmartino : 09-02-2011 12:06
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  4. #23
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    nie, to jest wątek o różnych wizjach wielu ludzi, dotyczących tego samego. nie ma znaczenia względem której wersji.

    może w końcu pojawia się ktoś z kim będzie można rozpocząć dialog tutaj na polskim forum, a przy okazji zaangażować więcej ludzi w taką dyskusję.

    póki co pojawił się większy głupek od kogoś kogo nim nazwał, usunął kilka komponentów spakował w paczkę z nową templatką admina i wciska, że stworzył coś nowego - jedynie eliminując kod, a niczego nie dając w zamian [ co faktycznie trudno nazwać forkiem ], przy okazji nazywając innych głupkami.

    miej świadomość tego, że takich wersji robię co najmniej 10 dziennie instalując tuiyo z takimi lub innymi dodatkami lub bez nich.

    .

    ---------- Post dodany o 11:23 ---------- Poprzedni post był o 11:05 ----------

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Fork

    W informatyce, słowo Fork (z angielskiego, dosłownie rozwidlenie) ma dwa znaczenia:
    1. Sytuacja, gdy twórcy projektu informatycznego decydują się na jego podzielenie i dalszy rozwój w dwóch różnych kierunkach
    2. W programowaniu: utworzenie dwóch bliźniaczych kopii procesu, działających równolegle
    Inną grupą są specjalne wersje projektu, rozwijane jednak we współpracy z "główną gałęzią", np. wersje Apache czy jądra Linuksa używane w różnych dystrybucjach, czy też CinePaint (dawniej Film Gimp) który odłączył się od GIMP-a.


    ---------- Post dodany o 11:48 ---------- Poprzedni post był o 11:23 ----------

    Btw skąd czerpe swoją wiedzie a no z prezentacji jaka odbyła się na Joomla Night Slovenia
    spoko @mjmartino, zapraszam do dyskusji.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 09-02-2011 12:34

  5. #24
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    @kurtz ale ja się z Tobą zgadzam ;)
    O Nooku Server dowiedziałem się od Ciebie przecież i póki co Ty tu prezentujesz najwyższy poziom wiedzy o nim
    Napisałem tylko to co przekazywali pan Marco Barbosa z projektu Molajo i Johan Janssens z Nooku
    Co generalnie zrobiło na mnie wrażenie i to bardzo pozytywne. Chętnie zobaczyłbym jak to działa na mulisite jakiś żywy projekt.
    Molajo też jest ciekawym projektem w szczególności znajdzie sprzymierzeńców jeśli chodzi o takie upragnione ACL które jest znacznie uproszczone i proste w obsłudze.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  6. #25
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    ad @Kurtz: kolega @Randal nie obraził Cię żadnym sformułowaniem - zarzut, że rozsiewasz "głupoty" to nie to samo, co nazwanie kogoś "głupkiem" mniejszym czy większym! Owe "glupoty" to ocena rzeczy (sądów, opinii), nie osoby. Każdy ma prawo do takiej oceny, a @randal swoją rzeczowo uzasadnił, co nie znaczy że musisz się z nią zgadzać.
    Proszę o rozmowę ad meritum i unikanie argumentacji ad personam. W tej dość złożonej kwestii, to tym bardziej ważne. Ktoś potraktował bardzo poważnie Twoje wystąpienia. Polemizuj, nie obrażaj. Proszę. I wybacz, ze publicznie, ale to w odpowiedzi na publiczne wystąpienie, na dodatek pod adresem wnoszącego w rozwój projektu w Polsce niemały, choć czasem cichy wkład.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #26
    Bywalec
    Dołączył
    29-03-2006
    Wpisy
    173
    Punkty
    15

    Domyślny

    Po pierwsze kurtz. Celowo tak sformowałem zdanie że nikogo poza kolesiami z Mambo nie nazwałem głupkami. A jedynie to, że swoja postawą zbliżasz się do ich postawy, która prowadzi do tego co sam negujesz - rozpadu. Włącz logikę następnym razem.

    Nie nie powtarzam tego co sam napisałeś. Bo w takim razie nie chciałoby mi się w ogóle wypowiadać w tym forum. Wprowadzasz społeczność w błąd i to szkodliwe. Robisz tym złą famę dobrym projektom i samemu Joomla oczywiście.

    Mjmartino myślę że jednak najlepszym specjalistą od Molajo i Nooku są ich autorzy. Więc nie mam ochoty na polemikę. Napisałem aby sprostować błędne rozumienie tych spraw. Niech zrobią to sami autorzy:

    Johan napisał na swoim blogu wyraźnie zarówno o Molajo

    Molajo, not a fork

    Molajo’s intent is not to create a competing project. On the contrary, as stated in my previous post, Molajo’s intent is to implement features that didn’t make it into the Joomla 1.6 release and contribute back patches for bugs and issues that are found along the way.

    Molajo has chosen to do this by setting up it’s own structure and using different development tools and workflow then those used and defined by the Joomla Project. Some feel that this is enough to label Molajo a fork. I disagree with that. A project’s structure, nor it’s workflow define it is a fork or not, only it’s intent matters.

    The intent for Molajo Project is one of collaboration not of competition.
    Żródło: http://johan.janssens.me/post/139744...tter-of-intent

    O Nooku Server w odpowiedzi do gościa który zarzucił tekstem: "Hand me a knife with that FORK"

    You want a three course meal with that ? Or just a little snack ? Seriously though for a better understanding why Nooku Server is a not a fork please see my blog post on the topic : http://johan.janssens.me/post/139744...tter-of-intent

    In Nooku Server's case, we are maintaining 99% with Joomla 1.5. It's not our intend to compete with Joomla, just bundle features that are focussed on building web applications and move away from the CMS focus that Joomla has.
    Żródło: http://blog.nooku.org/2011/01/nooku-server-loses-40-weight/#comment-142149347

    Anahita nie jest forkiem. To osobny framework oparty na Nooku Framework więc z Joomla ich niewiele łączy. Dlatego postanowili się na siłę nie związywać z Joomla samą w sobie bo po co im takie ograniczenie? To osobny system który tworzy do budowania sieci społecznościowych. Joomla nie stanowi dla nich konkurencji nawet.

    Fakt iż joomunity pokłóciło się o nazwę z OSM to nie ma tu nic do sprawy. FORK? Być może ale i nie ma to NIC do rzeczy bo to tylko komponent. I jeśli autor woli swoją ścieżkę to droga wolna. Nie odpowiada mu Joomla ale także nie stanowi dla niej konkurencji bo tuyio wybrało drogę podobną do Anahita ale z nieco innych powodów.

    Grumens miałem na myśli AceACL któy dopiero powstaje.

    @kurtz Moja dystrybucja to to czego sam potrzebuję bez tego czego nie potrzebuję. Po prostu. Widzisz w tym coś złego? Polegało to na głównie usunięciu zbędnych składników i dodaniu własnego szablonu. Chcesz to porównaj go sobie Khepri żeby zobaczyć zmiany i wtedy się wypowiesz czy nic nie zostało zmienione. Zmieniłem tylko to co mi było potrzebne i to wszystko. Potrzebne mi to do pracy i to prosta idea.

    Dodanie do Joomla jakichkolwiek komponentów czy wtyczek nie czyni jej forkiem ale DYSTRYBUCJĄ. Tak samo jak robi to społeczność linuxa wyposażając go we własne zestawy dodatkowego oprogramowania. Jest trzon i są zespoły pracujące w oparciu o trzon nad konkretnymi paczkami dla konkretnych grup docelowych.

    jLight jest dla ludzi którzy nie potrzebują z Joomla nic poza silnikiem i nowy szablon + zmodyfikowane lekko podstawowe moduły administratora .

  8. #27
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    nie chodzi o to, żeby się kłócić.

    tak jak napisałem. różne wizje wielu ludzi realizowane w jednym wspólnym celu. argument - uzasadnienie w dwóch słowach.

    nie mam zamiaru również deliberować na temat nazewnictwa i jego form, które są oczywiste, bez względu na to jak je ktoś nazywa. nawet jeśli jest to johan jenssens i problem dotyczy jego projektu.

    nigdy nie wspomniałem, że anahita jest czegoś forkiem. po raz kolejny proszę, żebyś nie wkładał mi w usta czegoś co nie należy do mnie. stwierdziłem, że każdy kto subskrybuje kod źródłowy, w oparciu o licencję gpl ma prawo do budowania dystrybucji opartych o ten kod.

    każdy zmieniony, dostosowany względem specyficznych potrzeb z ingerencją w jego źródło, po to aby dostosować do tych potrzeb jest forkiem. więc wybacz, ale nikogo nie wprowadziłem w błąd, a to co czynię z otwartym kodem mogę nazywać jak chcę nie pytając o to ciebie.

    moim obowiązkiem jest udostępnienie tego kodu na tej samej licencji na jakiej go pobrałem / kupiłem / subskrybowałem.

    widzisz gdzieś tu wprowadzenie w błąd społeczności ?

    z kilku przyczyn napisałem, że zespoły deweloperów wybiorą nooku, odchodząc od joomla! nie napisałem, że projekt zdycha, co próbowałeś mi wcisnąć w pierwszej odpowiedzi.

    oczekujesz logiki ? użyj jej również

    jak najbardziej, w wolnej chwili zainstaluję tę dystrybucję. mam na myśli twoją.

    @ zwiastun. ja się nie obrażam ani na ciebie ani na @randala, podtrzymując epitety i traktując sprawę żartem. tylko wątek zszedł na temat zupełnie inny. ja chciałem rozmawiać o rozwiązaniach, ktoś o argumentacji definicji, które mają się nijak do rzeczywistości.

    nikomu też nie odbieram jego wkładu w rozwój projektu czy to joomla! czy jego prywatnego.

    spór dotyczący nazewnictwa uznałem za nieistniejący. argumentowałem innym sporem wewnątrz osm i co za tym idzie różnymi wizjami tego samego projektu, czego efektem jest nooku lub molajo. gdyby było inaczej, nigdy nie powstałyby, a wszystko byłoby idealne. co jest oczywistym i nie ma na celu roztrząsania żalu. to był jedynie przykład z autopsji.

    podtrzymuję swoją opinię bez względu na to jak autor to sobie nazywa, opierając się na przyjętych definicjach.

    o rozwoju systemów mogę rozmawiać. o dalszych argumentach dotyczących definicji nie mam ochoty i czasu.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 09-02-2011 18:17

  9. #28
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Randal Zobacz wiadomość

    Mjmartino myślę że jednak najlepszym specjalistą od Molajo i Nooku są ich autorzy. Więc nie mam ochoty na polemikę. Napisałem aby sprostować błędne rozumienie tych spraw. Niech zrobią to sami autorzy:
    To na pewno aczkolwiek na forum tutaj wszelkie nowości zapodaje nam @kurtz wiec wybacz jeśli biorę go też za autorytet który coś tam jednak wie o nooku...
    Dla mnie osobiście FORK pasuję do obu projektów z definicji jaka podał kurtz.

    A generalnie rozchodzi się tylko oto że oba projekty nie chcą być postrzegane jako KONKURENCJA dla Joomla ;)

    Cytat Wysłane przez Randal Zobacz wiadomość
    Dodanie do Joomla jakichkolwiek komponentów czy wtyczek nie czyni jej forkiem ale DYSTRYBUCJĄ. Tak samo jak robi to społeczność linuxa wyposażając go we własne zestawy dodatkowego oprogramowania. Jest trzon i są zespoły pracujące w oparciu o trzon nad konkretnymi paczkami dla konkretnych grup docelowych.
    Dlatego też napisałem ze Molajo jest DYSTRYBUCJĄ a Nooku jest frameworkiem to chyba jasne dla nas wszystkich.

    Jednakże myślę że niema co polemizować nad tym czy owym a rozmawiać o dalszym rozwoju czy to samej Joomli czy też nowych projektów które jakby nie patrzeć wreszcie wnoszą świeży powiew dla całej społeczności Joomla Co mnie osobiście niezmiernie cieszy!

    Więc panowie dyskutujemy o rozwiązaniach a nie o nazewnictwie ;p

    A więc @Randal jak poruszyłeś temat AceACL to zaspokój moją ciekawość i napisz coś więcej o tym komponencie ? bo to ciekawy temat a i z chęcią dowiem się coś więcej ;)

    Pozdrawiam
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  10. #29
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    generalnie chodzi o to, że każdy z nas postrzega otaczająca nas rzeczywistość tak, jakby chciał ją postrzegać i dopasowuje ją do siebie.

    ja i nigdy tego nie ukrywam, jestem zwolennikiem komercjalizacji. do dnia dzisiejszego wykonałem [ jako firma ] kilka znaczących forków otwartych rozwiązań czy to subskrybowanych czy to bezpłatnych i są one testowane z powodzeniem w wielu miejscach przed wprowadzeniem ich do publicznego obiegu. kilka z nich jest nadal na warsztacie. wiele z nich nie działało poprawnie z nooku serwerem, co jest bzdurą sugerowaną przez randala. wiele z nich nadal wymaga sporo pracy i nie chodzi tylko o wersje języków programowania.

    dla mnie osobiście rozwój joomla! 1.5 jako nooku serwer jest rozwiązaniem idealnym. pozostaję przy swojej pracy nie myśląc o migracji. wszystkie rozwiązania tworzone były również w taki sposób, aby wraz z ich wzrostem, bezpiecznie migrować do własnego ecms dedykowanego, który również z powodzeniem wdrożony był w 70 większych serwisach w polsce włącznie z integracją z sap oraz ponad 100 wśród różnych rozwiązań poza granicami kraju.

    dlatego dla mnie istotnym jest dostosowywanie trzonu tak, aby łatwiej było migrować nim wraz ze wzrostem projektów moich klientów. dlatego framework koowa na joomla 1.5 i dalszy jego rozwój to jest to, czego wspólnie tutaj z chłopcami w firmie oczekiwaliśmy. hakowanie kodu, dostosowywanie go do własnych potrzeb jest niczym innym jak budowaniem forków, jednak tej samej linii programu.

    oto mój argument, którego bronię, nie wprowadzając nikogo w błąd, nie "siejąc głupot" tylko rzetelnie wskazując na to, na co może pozwolić sobie każdy. ty, ja czy nawet dziewczynka z parku.

    @randal, @zwiastun czy nawet @mjmartino, każdy z nas ma pewnie inną. na szczęście każdy ma dostęp do tych samych narzędzi. to jak z nich korzysta i jakie ma z nich korzyści ... to jego sprawa.

    ---------- Post dodany o 18:10 ---------- Poprzedni post był o 17:47 ----------

    usunąłem to czym @randal mógł czuć się dotknięty. sorry, ale widzimy rzeczy przez inny pryzmat. ty tego co czytasz, ja tego na czym pracuję. nie ma sensu tego roztrząsać.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 09-02-2011 18:49

  11. #30
    Bywalec
    Dołączył
    29-03-2006
    Wpisy
    173
    Punkty
    15

    Domyślny

    O AceACL wiemy póki co tylko tyle że wkrótce dowiemy się więcej "very soon".. Póki co.. http://yfrog.com/h7rhnp

    Jak widzisz jest zintegrowany z K2 co zainteresowało od razu nawet Fotisa.

    Nie mam ochoty toczyć dalej dyskusji. Chcę tylko podkreślić fakt że przed każdą dyskusją, trzeba ustalić co oznaczają kluczowe dla dyskusji pojęcia. Moja definicja w pełni zgadza się ze słownikową podaną przez kurtza. Oznacza to że..

    FORK to w naszym przypadku rzecz wysoce niepozytywna, zwłaszcza jeśli mówimy o Joomla core. Oznacza PODZIAŁ co jest przeciwieństwem idei Joomla czyli RAZEM.
    Docman doczekał się swojego forka ze względu na swoją powolną migrację do joomla 1.5 no i co z tego jeśli tylko garstka użytkowników zrezygnowała z oryginału na rzecz tego "nowo-tworu".

    Wyjątkiem jest sytuacja w której fork wyrasta na projekcie który umarł (lub umiera). Najlepszym przykładem, a wręcz WZOROWYM jest fork Fireboard do Kunena. "Umarł król niech żyje król." Ale dopóki Fireboard miał swój zespół i był rozwijany, to wspierający deweloperzy skupiali się na uzupełnianiu pracy liderów projektu a nie na zwalczającej się konkurencji.

    DYSTRYBUCJA jak ktoś powiedział jest oznaką dojrzałości i pozycji projektu open source w świecie. Więc jest czymś dobrym.

    Każdy kto prowokuje podziały, zamiast współpracę, próbując czynić wszystko po swojemu i od nowa jest rakiem w społeczności Joomla!. Nie oszukujmy się - gdyby rozwój Joomla był oparty na polskiej społeczności jaką mamy, to projekt by był zapewne już martwy. A wersja 1.6 wyszłaby nie po 3 ale po 13 latach jeśli w ogóle. Straszne co? Ale tak wyglądają realia. Więc radzę jednak spokornieć i w dyskusji o Joomla - rozwoju oraz kierunkach, używać pojęć zgodnie z punktem widzenia nie swoim, a przedstawianym przez liderów. Choćby po to żeby uniknąć tej rozmowy. I przede wszystkim dlatego, że to my żerujemy na tym co oni robią.

    Nie bez przyczyny naświetliłem osobę Johana. Bo gdyby Joomla miała kiedyś przeżyć drugą schizmę, to jest to najprawdopodobniej chyba jedyna postać, która ma podstawy do tego aby nakłonić developerów do porzucenia OSM za pomocą Nooku Framework. Jeśli o mnie chodzi to życzyłbym sobie aby, wszyscy połączyli siły tak jak to było kiedyś. Czy to co mówię jest wystarczająco klarowne? To nasz wspólny interes. Więc każdy kto się wyłamuje od współpracy lub wspólnych kompromisów sam skazuje siebie na wygnanie. Więc kurtz, jak masz dalej rzucać w co drugim zdaniu forkami to muszę poszukać opcji "ignoruj".

    Bo jest tylko jedna metoda na to aby podział okazał się pomocny dla naszego systemu. W momencie kiedy przynajmniej 90% wyznawców "Joomla" zmieni wiarę na rzecz nowego dzieła. Póki co POWTARZAM, każdy kto nie dąży do rozwiązywania problemów na zasadzie wspólnej pracy i zdrowych kompromisów jest szkodnikiem. Bo nie pojawiła się w polsce jeszcze ani jedna osoba, która chciałaby i mogła stworzyć coś większego z większym poparciem niż OSM.

    To że jest wielu niezadowolonych z działalności OSM to już wiemy. To że projekt nie ma się tak świetnie jakbyśmy tego chcieli kwituje ta wypowiedź Johana:
    If Joomla was healthy it shouldn't take 3+ years to build a new minor version. Lot's of competition, no collaboration #fail
    Tym zakończę bo chyba powiedziałem już wszystko co miałem powiedzieć.
    Ostanio edytowane przez Randal : 09-02-2011 19:35

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Moja migracja ciąg dalszy
    przez czajna na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 12-05-2010, 15:10
  2. Kłopoty z Simple Image Gallery ciąg dalszy
    przez AniaMuzyka na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 13-03-2010, 18:29
  3. Simple Image Gallery - ciąg dalszy.
    przez kazz18 na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 25-06-2009, 16:03
  4. M*mbo dziejów ciąg dalszy
    przez zwiastun na forum Off topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 28-07-2008, 10:34
  5. Chmurka nad linkiem menu - czyli co cię czeka jak klikniesz
    przez lsk9 na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 28-09-2006, 17:48

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •