Home.pl - paczka instalacyjna Joomla 1.5.22 PL po ostatnich zmianach
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Home.pl - paczka instalacyjna Joomla 1.5.22 PL po ostatnich zmianach

  1. #1
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny Home.pl - paczka instalacyjna Joomla 1.5.22 PL po ostatnich zmianach

    Witam,
    Ostatnio home.pl zmieniło oprogramowanie i zaczęły się problemy z instalacją joomla samodzielnie. (np. do wskazanego katalogu)
    Auto-instalator działa - ma on jednak pewne ograniczenia o których uczestnicy forum już wspominali.
    Podczas instalacji przy próbie połączenia się z bazą danych i utworzeniu tabel- otrzymujemy błąd:
    Kod:
    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds  to your MySQL server version for the right syntax to use near 
     'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE  `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid`
     int(11) NOT  NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name`  varchar(255) NOT NULL default '', `alias`
     varchar(255) NOT NULL default  '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL  default '0', `clicks`
     int(11) NOT NULL default '0', `imageurl`  varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL  default '',
     `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT  NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0',  
    `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',  `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode`
     text, `catid`  INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `description` TEXT NOT NULL DEFAULT  '', `sticky` TINYINT(1)
     UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `ordering` INTEGER  NOT NULL DEFAULT 0, `publish_up` datetime NOT NULL default 
    '0000-00-00  00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00  00:00:00', `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '',
     `params` TEXT NOT NULL  DEFAULT '', PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), INDEX  `idx_banner_catid`
    (`catid`) ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`
    Ten komunikat błędu jest spowodowany nieprawidłową składnią używaną w przypadku baz danych MySQL w wersji 5.5.8.
    Wyjaśnienie i rozwiązanie problemu było już podane na forum /przynajmniej tak podaje moja zawodna czasami pamięć /
    Kod:
    W tej sytuacji nalezy w plikach instalatora Joomli dokonac wszedzie zmiany z TYPE=MyISAM na ENGINE=MyISAM
    Ze względu na fakt iż może być to dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Joomla problematyczne postanowiłem umieścić na chomiku plik z paczką instalacyjną dostosowaną do home.pl (robiłem dla siebie - może komuś się przyda).
    link do katalogu z paczką - paczkę należy ściągnąć na komputer lokalny - rozpakować i przesłać via ftp do katalogu docelowego na wykupionym hostingu w home.pl
    Joomla 1.5.22 PL dla home.pl - reszta również standardowo.
    Pzdr
    P.S. Ten chomik został wyhodowany tylko dla potrzeb tej paczki i nic tam ponadto niema
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 06-02-2011 01:02

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Witaj @Gall...
    "Witaminkę" dla home.pl podała wczoraj @Jolaass w tym wątku
    http://forum.joomla.pl/showthread.ph...l=1#post214232
    Pozdrawiam - Piotrek
    Jeżeli pomogłem, kliknij in plus -> punkcik reputacji (z lewej).
    Taka drobna gratyfikacja & motywacja.

  4. #3
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Teraz już wiem /jak pisałem nie wiedziałem/ - jednak moja zawiera dodatkowo jeszcze php.ini - i jest tak czy inaczej prostsza dla debiutantów - nie wspominając o nazwie wątku - która jak mniemam ułatwia identyfikację - naturalnie Joli jest lepsza chociażby ze względu na fakt że zawiera tylko trzy pliki do nadpisania i osobiście skorzystałbym z jej witaminki (nawet szkoda że nie wiedziałem - nie musiałbym sam tego robić (Jola wielkosobotnie stworzyła coś fajnego i pomagała - za co dzięki)) założę się jednak że dla debiutantów może być to również problem. Niemniej jeżeli Uważasz że zrobiłem źle - proszę uprzejmie wykasuj wątek
    Chociaż może szkoda - chciałem dzisiaj dorzucić do katalogu VM - bo coś mi się zdaje że jest analogiczna szopka.
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 06-02-2011 12:57

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    07-12-2005
    Wpisy
    157
    Punkty
    12

    Domyślny

    A co dodałeś do pliku php.ini dla home.pl ? Pliku do 1.5 już nie ma na chomiku
    Bogatynia ma już swoją stronę i forum
    :eek: www.e-bogatynia.pl :eek:


Podobne tematy

  1. GCalendar - Joomla 1.5.15 -brak grafiki przy jakichkolwiek zmianach
    przez rawson11 na forum Instalacja rozszerzeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 10-01-2010, 21:57
  2. Kunena 1.5.5 PL stable (J!1.5 paczka instalacyjna)
    przez malkowitch na forum Komunikacja: fora, czaty, poczta, biuletyny
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post/autor: 28-10-2009, 12:50
  3. Nie zgłasza się strona instalacyjna joomla
    przez człapcio na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 24-04-2009, 21:33
  4. Bledy poczty po zmianach od dostawcy
    przez jaceklub na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 10-04-2009, 10:33
  5. W pełni spolszczona paczka Joomla!
    przez linksworld na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 12-11-2005, 09:36

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •