znikający plik configuration.php
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: znikający plik configuration.php

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    08-02-2011
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny znikający plik configuration.php

    Witam

    Już kilkakrotnie miałem taki przypadek, że w działającej stronie nagle "znika" plik configuration.php
    Klient twierdzi, że tak mu się już 3 razy w ciągu miesiąca zdarzyło podczas wstawiania zdjęć do sklepu virtuemarkt.
    Klient nie ma dostępu do ftp-a, ja tez nic nie robiłem w tym czasie co "zniknął" rzeczony plik.
    Usługodawca hostingu twierdzi, że w logach jest czysto.
    Czy możliwe, że by przez jakieś operacje od zaplecza można było skasować przez przypadek plik configuration.php?

    Wgrałem z kopii i jest ok ale interesuje mnie przyczyna i sposób zabezpieczenia się na przyszłość.
    Czytałem sporo na forum i w google na ten temat ale wszędzie piszą o tym problemie po instalacji lub zalecają podgranie pliku z kopii. Nie znalazłem informacji naprowadzającej na przyczynę i sposoby zabezpieczenia się.

    Może ktoś coś podpowie?

    pozdr.
    mk

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-02-2006
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Podbijam temat - to samo wystąpiło na stronie mojego klienta wczoraj. Przy usuwaniu produktów w virtuemart nagle wysypała się strona z komunikatem o braku pliku configuration.php

    Na początku podejrzewałem awarię hostingu, ale avx twierdzi że u nich wszystko ok i że na stronie wywołany został plik install/index.php co spowodowało nadpisanie i usunięcie niektórych plików.

    Wydaje mi się to strasznie mało prawdopodobne, ponieważ zawsze kasuję katalog install, a teraz po odtworzeniu strony z backupu przez providera hostingu, na 100% nie ma katalogu install.

    Czy to może być atak hackerski? Czy jakaś awaria w Joomli/Virtuemart? Gdzie szukać przyczyny?

  4. #3
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Witam
    marian Jeżeli przyjmiemy, że dane wynikające z treści Twojego tematu jak i jego umiejscowienia są poprawne a mianowicie:
    1. Strona jest oparta na Joomla! 1.5.x
    2. Ścieżka podana przez dostawcę hostingu to install/index.php
    to niniejszym informuje Cię, że strona Twojego klienta została zaatakowana przez hakera, a Twój tok myślenia kojarzący folder install z folderem instalacyjnym Joomla! 1.5.x jest błędny, gdyż ten folder już od czasów Mambo nazywa się installation. W związku z tym zalecam lekturę.
    Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez wojsmol : 22-04-2011 23:20

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-02-2006
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    1. Tak Joomla jest 1.5.x

    2. Podałem błędnie (pisałem z pamięci) - w komunikacie od dostawcy hostingu było faktycznie "zostal wylolany skrypt /installation/index.php. Skrypt ten zmodyfikowal/usunal pliki z Panstwa serwisu"

    Tym niemniej nie wiem jak mógł zostać wywołany ten skrypt, skoro tam go nie było (cały katalog skasowałem zaraz po instalacji).

  6. #5
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Witam
    marian W takim razie pisz do adminów hostingu z prośbą o ustalenie na podstawie logów serwera kiedy, jak i z jakiego IP został utworzony ten katalog i znajdujące się w nim pliki. Lektura do poduszki nadal aktualna.
    Pozdrawiam

Podobne tematy

  1. wyczysciło plik configuration.php
    przez tomsson na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 19-08-2010, 09:44
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 05-04-2010, 22:44
  3. Plik configuration.php
    przez MirekP na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 22-07-2009, 18:22
  4. logowanie a plik configuration.php
    przez mirio na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 16-12-2008, 01:03
  5. [Problem] Plik configuration.php
    przez maćku na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 21-07-2006, 19:21

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •