Uprawnienia użytkowników
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Uprawnienia użytkowników

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-05-2008
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Uprawnienia użytkowników

    Witam.

    Posiadam Joomlę 1.5.3.
    Moje pytanie o uprawnienia użytkowników może jest banalne dla niektórych, ale postanowiłem je zadać, gdyż długo nie mogę już znaleźć odpowiedzi na nie. Nawet wujek Google nie wiedział (albo nie widziałem jak go spytać ^^). Może się narażę znawcom, ale trudno , zaryzykuję.

    W Joomli mamy użytkowników: Publiczny, Zastrzeżony, Specjalny.
    Zatrzeżony, Publiczny dostęp - wiadomo. Ale jakie uprawnienia nadaję ustalając dostęp na Specjalny?

    Co chcę uzyskać? Aby dostęp do pewnego dodatku miał jedynie Administrator (z poziomu witryny). Czy wystarczy mi wdrożenie w życie "Specjalnego"? Czy tez muszę zastosować jakiś dodatek do administrowania uprawnieniami?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    masz opisane na pomoc.joomla.pl
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-05-2008
    Wpisy
    37
    Punkty
    10
    No właśnie nie mogłem znaleźć, ale ok, już wiem o co chodzi. Sry za spam .

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    01-02-2009
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez WhiteOwl Zobacz wiadomość
    No właśnie nie mogłem znaleźć, ale ok, już wiem o co chodzi. Sry za spam .
    ale inni nie wiedzą i gdybyś po swoim WIEM napisał co wiesz to temat spamem już by nie był;

    mam problem z ustalaniem uprawnień tej natury:

    Na stronie będą dane które chcę pokazywać po zalogowaniu tylko dla słuchaczy a i takie dane do których dostęp po zalogowaniu będą mieli tylko wykładowcy (wykładowcy mogą widzieć materiały dla słuchaczy).

    Publikując artykuł mamy do wyboru powszechny/rejestrowany i to oczywiste, dociekam jeszcze czym jest specjalny.

    Dodam, że w tym wypadku nie chodzi mi o nadawanie uprawnień do publikowania materiałów a jedynie stopniowanie uprawnień zalogowanych.

    Za światełko w tunelu z góry dziekuję.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A to tak trudno znaleźć na www.pomoc.joomla materiał o uprawnieniach użytkowników? Aż mi się wierzyć nie chce, że sobie z tym nie potrafi poradzić nauczyciel?
    Pewno jest w dziale administracja...
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    01-02-2009
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    A to tak trudno znaleźć na www.pomoc.joomla
    oj każdemu może się oko obsnąć czy ręka, jak Tobie przy tworzeniu powyższego linka

    przy joomli zrobiłem już sporo ale kruczki mniejsze/większe chyba zawsze dla mnie będą;

    Znany jest mi link http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/84/26/ tyle, że ten wyraźnie pokazuje, iż zarejestrowani przeglądają to co przygotuje się dla zarejestrowanych a uprawnienia wyższe wiążą się już z tworzeniem artykułów i więcej:

    Public Front-end - publiczny: strona frontowa
    | - Registered | - zalogowani
    | - - Author | - - autor
    | - - - Editor | - - - redaktor
    | - - - - Publisher | - - - - wydawca
    Administrator Back-end - administracyjny: zaplecze
    | - Manager | - operator
    | - - Administrator | - - administrator
    | - - - Super Administrator | - - - główny administrator

    Dopiero drogą impiryczną doszedłem, że Autor znajduje się już w "grupie" "specjalny" i widzi więcej niż ten z "rejestrowany" tyle, że ten już może proponować artykuły a tego udostępniać jeszcze nie chcę.

    Pomoc sobie a życie sobie.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    E, tam!
    1. Wcale mi się ręka nie opsnęła. Umyślnie wymuszam znalezienie. Belferskie przyzwyczajenie.
    2. W dziesiątkach (naprawdę) miejsc w tej pomocy jest napisane, co to uprawnienia specjalne
    3. W Joomla 1.5 zarejestrowani nie mogą proponować artykułów, dopiero Autorzy
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    01-02-2009
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    3. W Joomla 1.5 zarejestrowani nie mogą proponować artykułów, dopiero Autorzy
    krótko...
    którzy z tych posiadających już konto (ale nie mogących pisać artykuły) mogą zobaczyć więcej niż Registered ?
    lub też inaczej:
    czy można utowrzyć Registered 1st i Registered 2st? bo przecież chodzi mi o rózne uprawnienia dla Registered czyli tych którzy nie mogą pisać(proponować) artykułów?

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Grupa zarejestrowanych obejmuje wszystkich od tych, którzy mają dostęp zastrzeżony (czyli dla zalogowanych), przez wszystkich z prawami specjalnymi, czyli dodatkowymi (najogólniej rzecz biorąc - w J! 1.5 pełna konsekwencja, zarejestrowani mają jedyne dodatkowe prawo przeglądać to, co udostępnione tylko zalogowanym). Dodawac coś mogą dopiero autorzy.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    01-02-2009
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    dokładnie...tu dla pełnego obrazu zacytuję:
    Public - dostęp publiczny: kategoria i umieszczone w niej artykuły będą dostępne dla wszystkich użytkowników,
    Registered - dostęp ograniczony dla zarejestrowanych: kategoria i umieszczone w nich artykuły będą dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników,
    Special - dostęp ograniczony specjalny: kategoria i umieszczone w niej artykuły będą dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników z uprawnieniami specjalnymi - autorów, redaktorów, wydawców, operatorów i administratorów. Autorzy będą mogli edytować swoje artykuły, redaktorzy wszystkie artykuły, a wydawcy redagować wszystkie artykuły i decydować o ich publikacji.
    ładnie kwestię przedstawia szkic



    i z powyższego wynika, że uczniowie znajdując się w tej samej grupie co nauczyciele Registered będą mogli podgladać czego nie powinni a wyjściem z sytuacji jest dla nauczycieli nadać uprawnienia Autor, artykuły zaś dla nich oznaczać jako specjalne

    jak widać trochę czytam, ale uważam, że dyskusja jest bardziej konstruktywna niż sztywna instrukcja

    pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •