Menu i modul
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 28

Temat: Menu i modul

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-12-2010
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Menu i modul

    Witam serdecznie mam pewien problem.
    a mianowicie:

    Mam modul HOT Joomla Gallery , i chcem wykorzystac go do wyświetlania galeri
    rzecz w tym, że nie wiem jak mam zrobic, i do czego tak naprawde mam zrobic odwolanie, skoro do tej galeri ma mi przechodzic poprzez modul "wlasny kod html", w jaki sposob mam zrobic tak jak by "czysta strone (z calym wygladem strony) ". Bo jak dam zeby przyjol mi pozycje "kontener_tekst" np , to bedzie mi sie wyświetlal na kazdej podstronie itp , wiem ze mozna to zmienic poprzez zarzadzenie w ktorej opcji menu ma mi sie tylko wyswietac , a co zrobic jezeli ma mi sie to otwierac nie przez menu tylko przez cos innego ?

    Tak samo w jaki sposob mam zrobić inne podstrony, z takim samym podzialem jak strona glowna ? np na 2 czesci? do czego mam sie odwolac ?
    Ostanio edytowane przez Lenson : 10-02-2011 17:44

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-11-2009
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie wiem czy dobrze Cie rozumiem, ale utwórz sobie nową pozycję menu wybierz Artykuł - > Artykuł - strona główna i ustawieniach po prawej stronie wszystkie pozycje daj na 0, wtedy pojawi Ci się ta strona jako pusta i będziesz mógł na niej opublikować moduł.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-12-2010
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Słuchaj z tym ze ja juz mam 1 strone główna , chyba nie chesz mi powiedziec ze moge miec 2 strony główne ?;> po 2 jak dodam nowa pozycje w menu , to pojawia mi sie ona w nawigacji menu , a tego chcial bym wlasnie uniknac

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-11-2009
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    szczerze mówiąc nie do konca rozumiem czego nie możesz tutaj zrobić? ogladam właśnie ten moduł i nie widzę z nim problemów.

    Co chcesz osiągnąć?

    Masz zakładkę Galeria i po wejściu do niej ma się pojawiać ten moduł i ją wyświetlać, tak?

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-12-2010
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Słuchaj , mam jakies tam menu w ktorym jest "start" , " o firmie " " kontakt " "referencje" , do aktualnych realizacji(czyt grafiki z opisem) chcem przechodzic przyciskiem (grafika) ktory jest umieszczony w panelu nizej (i to nie jest zadne menu) po prostu chcem przechodzic do grafiki poprzez grafike jakas tam

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-11-2009
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tworzysz sobie w takim razie artykuł o nazwie: "aktualne realizacje" z jakimś tekstem "oto nasze ostatnie realizacje" czy co tam generalnie ma się znajdować powiedzmy, do tego nowe menu o nazwie "help" nie publikujesz go nigdzie bo nie jest Ci potrzebne widoczne, w menu tworzysz sobie odnośnik Artykuły->Artykuł i wybierasz utworzony wczęśniej artkyuł 'aktalne realizacje', teraz dodajesz sobie moduł HOT Joomla Gallery i publikujesz go tylko na tej utworzonej stronie (po tworzysz menu żeby się pojawiła możliwość opublikowania w nim modułu), no i tą grafikę która ma być linkiem do tej galerii linkujesz pod adres "aktualne-realizacje.html" jeżeli tak nazwałeś pozycje w menu.

    Mam nadzieje że jasno to opisałem i mam nadzieje że zrozumiałem o co Ci chodzi.

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-12-2010
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    zobacz jest menu , a ja chcem aby poprzez grafiki te na dole (książkę i klucze) wchoodzilo mi na odpowiednie miejsce

    Ps zrobiłem to co ty mówisz , tzn juz wpadlem na to wczesniej , z tym ze jak robie nowa pozycje menu , i jej nie opublikuje , to nie jest wyswietlona ona pozniej przy wyborze w module
    Ostanio edytowane przez Lenson : 11-02-2011 23:15

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-11-2009
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    tzn opublikuj ją normalnie (zeby był zielony ptaszek), ale nie publikuj modułu od tego menu, to nie będzie tego widać nigdzie na stronie.

    czyli wystarczy te grafiki odpowiednio podlinkować, te realizacje po prawo linkujesz do tego co ja Ci powiedziałem i będziesz miał widoczną galerię.

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-12-2010
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Te galerie podlinkowac w kodzie ? czy jest jakis sposob przez panel ? ps to mowisz ze mam calkiem nowe menu zrobic ?

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-11-2009
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    robisz całkiem nowe menu, bo dzięki temu dostajesz krótki linki typu (ostatnie-realizacje.html) i wtedy linkujesz je do zdjęcia z tymi kluczami (narzędziamy) czy co to tam jest, jeżeli masz to w module to zrób obrazek jako link.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Podświetlenie menu aktualnej strony, moduł news flas lub js h i rozwijane menu.
    przez adziorros na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 17-02-2011, 22:42
  2. Moduł menu przypisany do pozycji menu "Łacze zewnętrzne"
    przez coliberek1 na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 28-01-2011, 22:33
  3. Joomla - Rozsuwane menu - Moduł menu
    przez franzmauler na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 10-11-2010, 13:35
  4. moduł menu
    przez benek1993r na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 09-01-2010, 19:19
  5. Moduł menu i błędy
    przez frosch na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 19-10-2008, 20:46

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •