Upgrade 1.5.22 do 1.6 jUpgrade problem z unwritable
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Upgrade 1.5.22 do 1.6 jUpgrade problem z unwritable

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    14-02-2011
    Skąd
    Stolica ołówków
    Wpisy
    4
    Punkty
    11

    Upgrade 1.5.22 do 1.6 jUpgrade problem z unwritable

    Witam,
    juz drugi dzień walczę z jUpgrade . Chcę zainstalować wersję 1.6 Joomli ale po uruchomieniu jUpgradae wyskakuje okienko "Checking.." is unwritable.

    Do których katalogów mam zmienić prawa, żeby to dalej poszło?

    Jestem poczatkujący w Joomli więc proszę o wyrozumiałość i w miarę jasne wskazówki jak "zupgreadować" 1.5.22 do 1.6 .

    Pozdrawiam
    Krzysztof

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Jestem poczatkujący w Joomli więc proszę o wyrozumiałość..
    sam sobie odpowiedziałeś, początkujący nie powinni wchodzić na głęboką wodę, jeśli nie jest to niezbędne, a coś mi się wydaje że tak jest. Poza tym jUpgrade jest wciąż w wersji beta,
    przypuszczam, że winę ponosi twój hosting.

    Więc ew. skopiuj sobie strone na localhosta i tam dokonaj ów aktu, apotem przenieś zaktualizowaną stronę na serwer, KPW.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Poczytaj tutaj http://wiki.joomla.pl/index.php/Migr..._do_Joomla_1.6 i sam sobie odpowiedz do jakiego folderu należy zmienić prawa dostępu.
    Pozdrawiam - Piotrek
    Jeżeli pomogłem, kliknij in plus -> punkcik reputacji (z lewej).
    Taka drobna gratyfikacja & motywacja.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    14-02-2011
    Skąd
    Stolica ołówków
    Wpisy
    4
    Punkty
    11

    Domyślny

    >pefik:

    Napisałem że jestem "początkujący w Jomli" co nie oznacza, że jestem początkujący w ogóle!

    Do tej pory z powodzeniem na swoich stronach używam PHP-Fusion, bez problemu radzę sobie z WordPressem ale chciałem poznać innego CMS'a. No i trafiłem na problem. Ale jak widzę wsparcie dla userów ogranicza się do zadzierania nosa przez "wiarusa". Żenada....

    Jak nie potrafisz udzielić prostej odpowiedzi to po prostu nic nie pisz, bo pokazujesz jak małym jesteś człowieczkiem....

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Przecież podałem odnośnik do materiału, gdzie dowiesz się jak działa Jupgrade oraz znajdziesz informację jakie katalogi tworzy i gdzie.
    Żenujące jest twoje nastawienie na otrzymanie gotowca. Co z tego, że ci napiszę gdzie zmienić uprawnienia jak i tak nie będziesz wiedział co dalej począć. Za chwilę będzie post, że Jupgrade skończył działania a przez cały czas wyświetla mi się zaplecze od 1.5 lub temu podobne. Nie ma się co urażać. Nikt nie życzy ci źle, tylko stara się pomóc. Wg mnie lepszym rozwiązaniem jest podsuwanie wskazówek niż gotowców.
    Pozdrawiam - Piotrek
    Jeżeli pomogłem, kliknij in plus -> punkcik reputacji (z lewej).
    Taka drobna gratyfikacja & motywacja.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    14-02-2011
    Skąd
    Stolica ołówków
    Wpisy
    4
    Punkty
    11

    Domyślny

    Ja się nie urażam. Nie lubię tylko jak ktoś z góry pisze - "nie dasz rady".

    Czytam już drugi dzień różne tutki jak zrobić upgrade przez jUpgrade. Mogę ręcznie zainstalowac Joomlę i przenieść arty i inne rzeczy ze starej wersji. Wiem jak takie rzeczy się robi i nie mam z tym problemu. Ja chcę jednak zrobić to za pomocą jUpgrade. Hosting mam na home.pl. Czytałem na innych forach, że to może być problem. Samo home.pl milczy na ten temat. Dlatego szukam wsparcia na forum PC Joomli. Nie wiem, może to jest jakiś drobiazg, którego nie widzę, bo nawet na localu nie mogę zrobić upgrade'u.

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    Jakiś czas temu próbowałem migracji przy pomocy Jupgrade. Jednak nie spełnił moich oczekiwań.
    Chciałem przenieść tylko artykuły. Lepiej (mimo, iż jest wersja RC) przy tym spisał się J2XML Importer
    Pozdrawiam - Piotrek
    Jeżeli pomogłem, kliknij in plus -> punkcik reputacji (z lewej).
    Taka drobna gratyfikacja & motywacja.

  9. #8
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    jUpgrade jest wciąż w wersji beta
    Nie wiem, czemu poczułeś się urażony skoro nie czytasz uważnie, zamiast wylewać smutki napisz do autora komponentu... skąd mamy wiedzieć czemu akurat Tobie coś nie działa, to nie call center.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    14-02-2011
    Skąd
    Stolica ołówków
    Wpisy
    4
    Punkty
    11

    Domyślny

    poradziłem sobie. Problem leżał w zapisach mod_rewrite w appachu.

    Dziękuję wszystkich za chęci....

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    25-06-2007
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Skoro już mowa o Jupgarde to aby nie rozpoczynać nowego tematu, mam problem! A mianowicie po użyciu tego komponentu jak w loterii - raz się okazuje, że przeniesione jest wszystko. Innym razem przeniósł tylko menu. Innym znowu razem nie przeniósł nić poza jednym artykułem. A kolejnym znowu razem przeniósł wszystko (sprawdzałem bazę danych, i tabela z artykułami jest przeniesiona) ale nie wyświetla w ogóle nic, tak jakby tych artykułów tam nie było... jeśli ktoś spotkał się z takim problemem, lub ma pomysł jak mi pomóc - będę wdzięczny

    Z góry dziękuje za porady typu "sprawdź google" - robię to na bieżąco )) Pozdrawiam ))

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Temporary directory unwritable !!!
    przez falcon-x na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 18-08-2010, 17:52
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 13-02-2009, 20:32
  3. Upgrade z 1.0.12 na 1.0.15 i problem
    przez DeZ na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 22-05-2008, 00:46
  4. upgrade do 1.0.11 - problem z logowaniem
    przez motodiabel na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post/autor: 22-11-2006, 08:47
  5. problem z configuration: Unwritable
    przez acwpower na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 29-09-2006, 17:50

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •