VM powiązanie metody płatności z formą wysyłki + inny problem
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: VM powiązanie metody płatności z formą wysyłki + inny problem

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-05-2010
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    VM powiązanie metody płatności z formą wysyłki + inny problem

    czy ktoś rozwiązał problem powiązania odpowiedniej formy płatności z formą wysyłki ??
    znalazłem opisy ale dotyczą starych wersji VM ale za nic nie moge znalezc rozwiazania do nowszych wersji. Występuje u mnie problem jak u innych tzn... po wyborze formy wysyłki nie można wybrać formy płatności (pole jest puste) zakupów oczywiście nie idzie kontynuować bo wyskakuje błąd "proszę wybrać formę płatności"

    drugi problem dotyczy samej joomli mianowicie na stronie startowej pod artykułami ze strony startowej chciałem wstawić moduł ostatnio dodanych artykułów niestety nie wiem jak to zrobić. W owym module wybieram ta samą sekcje jaka jest w artykułach strony startowej (breadcrumbs) ale moduł nie pojawia się. Jak ustawie go po lewej to się pojawia ale chce go na środku.

    problem dotyczy sklepu na stronie www.fotoobrazy24.pl

  2. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-09-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Stary sposób zawarty w paczce: http://virtuemart.pl/pliki/dodatki/D...entByShipping/ działa również na Virtuemarcie 1.1.9, co prawda pliki różnią się, ale dotyczy to chyba jedynie funkcji "wykorzystywania zewnętrznych klas znajdujących się w folderze themes", przynajmniej tak mi się wydaje po porównaniu plików, ja tej funkcji nie stosowałem więc bez modyfikacji pliki zrobiły co trzeba i działa. Problem, z tego co widzę nie rozwiązany dotyczy darmowej wysyłki (bez zaznaczenia przesyłki, płatności nie wyświetlają się) oraz jeżeli poza produktami fizycznymi, sprzedajemy też produkty do pobierania (tam również domyślnie nie ma metody wysyłki). Ten problem rozwiązałem tak, że w pliku administrator\components\com_virtuemart\classes\ps _checkout.php około linii 165

    if( ps_checkout::noShippingMethodNecessary() ) $step['enabled'] = 0; końcowe "0" trzeba zmienić na "1", wówczas przy produktach pobieranych wyświetlają się stawki wysyłkowe, dziwne rozwiązanie ale działa. Trzeba też ustawić przewoźnika i stawkę wysyłkową (np. Produkt elektroniczny) z wagą maksymalną niższą od wagi minimalnej pozostałych stawek wysyłkowych (a ta oczywiście nie może być wyższa od wagi najlżejszego produktu "fizycznego"), a wagę produktów pobieranych na 0.0001.

Podobne tematy

  1. Metody płatności + mail z nr konta do klienta
    przez miras_w na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 26-01-2009, 01:00
  2. Metody płatności Joomla+VirtueMart
    przez eXstra na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 06-01-2009, 17:48
  3. Metody wysyłki
    przez samurai_jack na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 10-07-2008, 10:42
  4. Nie można wybrać metody wysyłki :(
    przez Voldo77 na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 27-06-2007, 12:14

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •