Napisz do nas - wieczny problem?
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 36

Temat: Napisz do nas - wieczny problem?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-10-2006
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny Napisz do nas - wieczny problem?

    Witam

    Tak jak w tytule, komponent kontakt w wersji dostarczanej wraz z instalacja nie dziala. Po PRAWIDLOWYM wypelnieniu formularza pojawia sie napis "Upewnij sie ze formularz jest kompletny i prawidlowo wypelniony". Testuje to i na serwerze (platnym) i na lokalu (krasnal). Efekt ten sam.
    Poszperalem dzis (caly dzien ) na forum i w zasadzie odpowiedzi nie znalazlem. Co poniektorzy forumowicze zalecaja sprawdzenie ustawien poczty (mam chyba ustawione OK bo rejestracja dziala bez problemu, maile aktywacyjne i informujace admina o rejestracji dochodza) ale to sie raczej tyczy problemow z powiadamianiem zwrotnym (na mail) wysylajacego formularz a nie opisanej przeze mnie kwestii.
    Poza tym wydaje mi sie (jesli sie myle to mnie poprawcie) ze po wypelnieniu formularza "Napisz do nas" i wyslaniu go, tresc powinna byc zapisywana w jakims pliku na serwerze beposrednio, a nie wysylana mailem (bo i po co?)
    Jesli tak jest to, gdyby ten formularz dzialal, gdzie powinny byc widoczne te zapytania? W skrytce pocztowej admina (poczta wewnetrzna) w panelu administracyjnym?

    Dziekuje za ainteresowanie i ewentualne podpowiedzi co z tym fantem zrobic

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Napisz do nas dziala tak, ze wprowadzona tresc ląduje na skrzynce pocztowej zdefiniowanej w com_contact (plus ewentualnie na mailu nadawcy, jesli tak zaznaczyl). Kopia nie jest zapisywana o ile wiem.
    A ze nie dziala? Moze masz jakiegos bota antyspamerskiego, ktory cos tam sprawdza i dziala nie tak jak powinien? Na joomlapl.com mozliwosc wysylania maili do tworocw serwisu jest uruchomiona i jakos nikt sie nie skarzyl ze nia dziala. Poza tym dostajemy maile pisane ta droga (Joomla 1.0.11 na dzien 15.10.2006).

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-10-2006
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzieki Dylek za odpowiedz. Najwiekszym problemem jest nie to ze nie wysyla tylko ze wiecznie wyskakuje komunkat zeby sprawdzic prawidlowosc wypelnienia formularza. Widzalem juz na forum ze ludzie mieli podobne problemy, z tym ze odpowiedzi co z tym zrobic nie znalazlem (gdybym znalazl to nie utworzylbym tego tematu)

  5. #4
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Dlatego wlasnie sugerowalem Ci sprawdzenie antyspamow (jesli je posiadasz).

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    31-01-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    witam!
    Mam ten sam problem - sprawdziałam i żadnego antyspmau nie mam. Nawet zrobienie "napisz do nas" - jako typ tabele-kategorie kontaków - też nie pomaga.
    pozdrawiam
    kuka

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-12-2006
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja w tej chwili tez mam ten problem i nie wiem co mam zrobic. Czy jest w stanie ktos pomoc ?
    Nie mam zadnego anty spamu.

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-02-2007
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    no i "napisz do nas" nie hula..

    Co zrobic jezeli antyspama nie mam, ustawienia sa ok a poczta nie przychodzi, mimo ze kopia na maila osoby piszacej dochodzi??
    Jaki inny program mozecie polecic, choc wolalbym rozwiazac ten problrm. Użyłem szukajki i odpowiedzi na moje pytanie nie znalazlem...

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-03-2007
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zastanówcie się nad swoimi mailami, na jaki ma zostać wysłany formularz. Ja miałem podobny problem jak chciałem wysyłać z napisz do nas na poczta@pozytywnewibracje.eu. Kiedy korzystałem z poczta@interia.pl problem zniknął. Jak dla mnie bardzo dziwne.

    Gorsze jest to ze mam serwer na nazwa.pl i mam problem żeby wogóle te wiadomosci z napisz do nas dochodziły. Rejestracja bez problemu a te maile nie wiem gdzie się tracą.

    I znowu muszę przyznać że pod tym względem Limbo jest lepszy bo wszystko przychodzi na skrzynkę wiadomości i wogóle nie wychodzi poza bazę danych. Nie ma nic takiego dla Joomla żeby było mniej problemów?

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-03-2006
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam!

    Czy ktoś z Was już się uporał z tym problemem? Jest to kluczowy element mojego serwisu i głowę daję, że wcześniej działał, ale nie przypomnę sobie w której wersji - testowałem na pewno w 1.0.8.
    Teraz mam 1.0.12 z polskim frontendem i nie działa. Help!

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    29-03-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10
    Mam dokładnie ten sam problem na tej samej wersji Joomla.
    Bez względu na ustawienia konfiguracji poczty i wpisów w kontaktach zawsze ten sam komunikat "Upewnij się, że formularz jest kompletny i poprawnie wypełniony"

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •