Zabezpieczenie strony hasłem - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 13 z 13

Temat: Zabezpieczenie strony hasłem

  1. #11
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez asik713 Zobacz wiadomość
    tak wiem o tym, ale u siebie wolałabym aby artykuły były dostępne dla gości znających hasło
    Na JED są komponenty które pozwalają hasłować treść dokumentów i artykułów - wygląda to tak że są np. dwa słowa, jedno zdanie itp a potem informacja iż aby przeczytać całość należy wprowadzić hasło i jest ono niezależne od faktu czy ktoś jest zarejestrowany, czy nie. Poszukaj więc na JED takiego pluginu ContentPassword lub coś w podobnego.
    Pzdr

    ---------- Post dodany o 12:06 ---------- Poprzedni post był o 11:38 ----------

    Cytat Wysłane przez przemekw26 Zobacz wiadomość
    a jak mozna zahaslowac dostepp do katalogu joomla?
    Zaczynając od ustawień w panelu administratora usługi (bodajże na home.pl jest/była taka możliwość), poprzez plik .htaccess i jeszcze zapewne kilka innych metod których nie znam.
    Cytat Wysłane przez przemekw26 Zobacz wiadomość
    czy to daje dobra ochrone?
    Jest to raczej jeden z wielu elementów i sam jako taki daje niewielką.
    Jak dodasz do tego kilka elementarnych poprawek może być całkiem nieźle
    np:
    Firewall
    zmiana przedrostków bazy danych
    zmiana ID administratora i loginu
    pozostawienie na pozycji ID domyślnej administratora zablokowanego użytkownika zarejestrowanego
    zmiana (ukrycie ścieżki dostępu do zaplecza) /komponent kosztuje 10 $
    założenie akeeba do regularnych kopii BD
    założenie komponentu: narzędzia administratora -autorstwa tegoż samego co akeeba
    dodanie komponentu szyfrowania kluczem RSA 512 (z możliwością zmiany i wygenerowania dużo dłuższego klucza)
    No to może tyle na początek.
    I naturalnie pamiętanie o aktualizacjach - 1.5.x to obecnie bodajże 1.5.24 (no chyba że właśnie weszła jakaś nowa poprawka) - komponent admin tools o którym wspomniałem powyżej przedstawia tą informację automatycznie.
    Pzdr

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    02-11-2011
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Oki dzieki ALe mam kilka pytań.Na swoim hostingu mam kilka opcji zabezpieczeń ,Ochrona Hotlin,Ochrona przed leechingiem,Ochrona katalogów . Cała moja strona mieści się w folderze public_html . Jaki katalog mam zabezpieczyć? ...publi_html/mojastrona? (strona na joomla 1.5) Czy poprostu folder public_html. Czy ochrone leeching warto wlaczyc? .
    I ostatnie pytanie ,jak mi sie juz ktoś włamie. Czytałem na forum ze czesto nadpisanie pliku nic nie daje (bo jest tylnia furtka dla wlamywacza która sam może sobie zostawić na przyszłość). A co jesli usune caly katalog,zainstaluje jeszcze raz joomla i poprostu zaimportuje baze danych?. Czy w pliku baz danych tez cos sie zmienia? ,czy włamywacz tez cos w nich moze zmienic by ulatwic sobie dostep?

    pozdrawiam.

  4. #13
    Przeglądacz Speed_zone awatar
    Dołączył
    25-01-2010
    Skąd
    Bieszczady
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny

    Spróbuj po prostu pobawić się w pliku .htaccess . Możesz zrobić loginy i hasła, poczym przypisać je go grupy i grupie udostępnić dostęp do strony po wpisaniu loginu i hasła.
    Nie jest to żaden komponent / moduł / dodatek do joomli, a zabawa w plikach linusowskich (zakładam, że masz serwer postawiony na linuksie)
    W sieci masz wiele informacji na ten temat, jak pomogłem to się cieszę

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Zabezpieczenie hasłem (pod)pozycji w menu
    przez papik12357 na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-12-2010, 21:59
  2. Zabezpieczenie https i nie ma strony
    przez drobny2992 na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 14-02-2010, 01:37
  3. Zabezpieczenie strony
    przez michi9999 na forum Różne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 22-12-2009, 16:43
  4. zabezpieczenie strony
    przez Delux na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 13-04-2009, 22:36

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •