virtuemart-email potwierdzajacy
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 30

Temat: virtuemart-email potwierdzajacy

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    07-08-2006
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny virtuemart-email potwierdzajacy

    witam
    mam pytanko
    czy da sie w jakis sposob zrobic by email potwierdzajacy zlozenie zamowienia byl wysylany nie tylko do zamawiajacego i administratora a jeszcze do innej osoby?

  2. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-06-2006
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    spróbuj po przecinku dopisać kolejnego mejla (nie wiem czy zadziała)

  3. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-02-2006
    Wpisy
    19
    Punkty
    17

    Domyślny

    Jak by nie pomogło to powyżej, to edytuj plik:
    administrator\components\com_virtuemart\classes\ps _checkout.php
    linia 1964:
    $vendor_mail = vmMail( $shopper_email, $shopper_name, $vendor_email, $vendor_subject, $vendor_mail_Body, $vendor_mail_AltBody, true, null, null, $EmbeddedImages);

    Skopiować linie jeszcze raz poniżej i w miejsce $vendor_email wstawić e-mail na który ma być jeszcze wysłane potwierdzenie, no i zmienić nazwe $vendor_mail na np. $vendor_mail2
    Ostanio edytowane przez kmin : 19-10-2006 17:56
    Jeśli się na coś przydałem kliknij

  4. #4
    Debiutant
    Dołączył
    08-11-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny e-mail do admina z potwierdzeniem zamowienia

    u mnie nie wysyła potwierdzenia do admina.

    pomocy

  5. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    15-02-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    11

    Domyślny Pomogło, tylko trochę inaczej

    Mam virtuemart 1.0.10. Maile potwierdzające dochodziły do klientów ale nie dochodziły do administratora iformujące o dokonanym zakupie

    $vendor_mail = vmMail( $shopper_email, $shopper_name, $vendor_email, $vendor_subject, $vendor_mail_Body, $vendor_mail_AltBody, true, null, null, $EmbeddedImages);

    zamiast $shopper_email wpisałem $from_email i działa

    Jest to linia 1999 kodu. Pozdrawiam. Nie wiem czy nie jest już za późno na tą pomoc.

  6. #6
    Debiutant
    Dołączył
    30-10-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny VM nie wysyła @ do admina i klienta

    Używam Jommla 1.0.11 i VirtueMart 1.0.13a.
    Niestety VM od początku nie wysyła maili. Zamówienia pokazują się na liście zamówień. Również przy aktualizacji statusu maile nie wychodzą - pokazuje się komunikat, że mail do adres@klienta nie może zostać wysłany.
    Niestety jestem zielona z PHP, nie bardzo wiem co zmieniać bo inne porady sugerowały to co w mojej wersji VM już jest. Proszę o pomoc.

  7. #7
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Czyli w ustawieniach Joomla masz wszystko OK .. teraz sprawdz w VM czy wszedzie wpisałeś dobre e-maile z których ma wysyłać ..

  8. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-03-2009
    Wpisy
    12
    Punkty
    10
    Cytat Wysłane przez trzepiz Zobacz wiadomość
    Czyli w ustawieniach Joomla masz wszystko OK .. teraz sprawdz w VM czy wszedzie wpisałeś dobre e-maile z których ma wysyłać ..
    Spoko, ale w VM nie ma ustawień e-mail, chyba że przeoczyłem... :confused:

  9. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-02-2007
    Wpisy
    12
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witam, mam problem

    Joomla 1.5.6
    VirtueMart 1.1.2
    hosting nazwa.pl

    Chodzi o wiadomości, gdy klient chce zadać pytanie o produkt, nie ma żadnego problemu, wiadomości dochodzą, natomiast gorzej jest z potwierdzeniami zamówień i emailami rejestracyjnymi. Nie dochodzą, mam zwroty, adres nazwy.pl który wykorzystywany jest do wysyłania wiadomości mailto, bez uwierzytelnienia jest na spam listach. Wygląda na to że do wysyłania zapytania o produkt wykorzystywany j est inny skrypt wysyłający niż ten, który wysyła potwierdzenia. Moje pytanie da się coś z tym zrobić? Jeśli nie byłbym wdzięczny, gdyby ktoś chociarz wskazał mi pliki (funkcję) odpowiedzialne za wysyłanie wiadomości zarówno tych od zapytań o produkt jak i tych od potwierdzeń, być może wtedy w kodzie coś znajdę i poprawię. Niestey w kodzie jest tak namieszane, że nie mogę do tego dojść.

    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

  10. #10
    Debiutant
    Dołączył
    07-08-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam ten sam problem
    joomla 1.5.9.
    VM 1.1.3
    nazwa.pl


    potwierdzenie po złożeniu zamówienia nie dochodzi do klienta. Natomiast do admin dochodzi.
    Ustawienia SMTP są poprawne ( na outlooku mogę wysyłać i maile dochodza). Próbowałem wpisać w nazwie serwera localhost jak radziła kolezanka powyżej ale wywala mi błąd wtedy.
    Co zrobić....?czy są jakieś ustawienia maili w VM? przeglądnąłem konfigurację i nic nie widzę

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •