virtuemart-email potwierdzajacy
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 30

Temat: virtuemart-email potwierdzajacy

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    07-08-2006
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny virtuemart-email potwierdzajacy

    witam
    mam pytanko
    czy da sie w jakis sposob zrobic by email potwierdzajacy zlozenie zamowienia byl wysylany nie tylko do zamawiajacego i administratora a jeszcze do innej osoby?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-06-2006
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    spróbuj po przecinku dopisać kolejnego mejla (nie wiem czy zadziała)

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-02-2006
    Wpisy
    19
    Punkty
    17

    Domyślny

    Jak by nie pomogło to powyżej, to edytuj plik:
    administrator\components\com_virtuemart\classes\ps _checkout.php
    linia 1964:
    $vendor_mail = vmMail( $shopper_email, $shopper_name, $vendor_email, $vendor_subject, $vendor_mail_Body, $vendor_mail_AltBody, true, null, null, $EmbeddedImages);

    Skopiować linie jeszcze raz poniżej i w miejsce $vendor_email wstawić e-mail na który ma być jeszcze wysłane potwierdzenie, no i zmienić nazwe $vendor_mail na np. $vendor_mail2
    Ostanio edytowane przez kmin : 19-10-2006 18:56
    Jeśli się na coś przydałem kliknij

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    08-11-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny e-mail do admina z potwierdzeniem zamowienia

    u mnie nie wysyła potwierdzenia do admina.

    pomocy

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-02-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    11

    Domyślny Pomogło, tylko trochę inaczej

    Mam virtuemart 1.0.10. Maile potwierdzające dochodziły do klientów ale nie dochodziły do administratora iformujące o dokonanym zakupie

    $vendor_mail = vmMail( $shopper_email, $shopper_name, $vendor_email, $vendor_subject, $vendor_mail_Body, $vendor_mail_AltBody, true, null, null, $EmbeddedImages);

    zamiast $shopper_email wpisałem $from_email i działa

    Jest to linia 1999 kodu. Pozdrawiam. Nie wiem czy nie jest już za późno na tą pomoc.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    30-10-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny VM nie wysyła @ do admina i klienta

    Używam Jommla 1.0.11 i VirtueMart 1.0.13a.
    Niestety VM od początku nie wysyła maili. Zamówienia pokazują się na liście zamówień. Również przy aktualizacji statusu maile nie wychodzą - pokazuje się komunikat, że mail do adres@klienta nie może zostać wysłany.
    Niestety jestem zielona z PHP, nie bardzo wiem co zmieniać bo inne porady sugerowały to co w mojej wersji VM już jest. Proszę o pomoc.

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-02-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    11

    Domyślny

    Sprawdź ustawienia swojej poczty w ustawieniach globalnych Joomli w panelu administracyjnym. Powinien tam się znajdować adres serwera poczty oraz dane twojego konta, z którego twoi klienci mają dostawać potwierdzenia. Może to pomoże

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    30-10-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za wskazówkę. Sprawdzałam ustawienia, ale wszystko wygląda ok. Formularz kontaktowy na stronie działa, poczta wewnętrzna działa, można utworzyć nowe konta użytkowników po czym natychmiast przychodzi mail informujący do obu stron.
    Zmieniłam tylko ustawienia poczty z Funkcja mail PHP na Sendmail i teraz przy zmianie statusu zamówienia już nie pojawia się komunikat Warning mail do xx nie może zostać wysłany, tylko jest Info mail do xx został wysłany. Niestety tylko wirtualnie bo nic na @ nie dostaję.:mad: O nowych zamówieniach też @ nie wysyła. Gdzieś indziej tkwi błąd.:confused:
    Jeżeli miałby ktoś jakiś pomysł to chętnie przetestuję, bo sama raczej nic nie wymyślę. Czy aktualizacja Joomli z 1.0.11 do 1.0.13 może coś tu zmienić??? Albo ustawienia sklepu? Albo..?

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-02-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    11

    Domyślny poczta

    Zmień nie na sendmail tylko na serwer pocztowy SMTP i tam podaj takie ustawienia jakie ma twoja poczta. konto SMPT - nazwa konta przed małpą @, hasło , serwer smtp w zależności od tego gdzie masz konto, np. poczta.fm, (jedno z darmowych kont na interii). U mnie to działa, u Ciebie też zadziała.
    Pozdrawiam.

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-02-2007
    Wpisy
    17
    Punkty
    11

    Domyślny

    P.S. prawdopodobnie ustawienie autoryzacji trzeba ustawić na tak.
    Pozdrawiam.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •