virtuemart-email potwierdzajacy - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 30 z 30

Temat: virtuemart-email potwierdzajacy

  1. #21
    Debiutant
    Dołączył
    25-09-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja nie wpisałem adresu email w ustawieniach głównych sklepu. Po uzupełnieniu tego szczególiku zaczęło to działać ale tylko dla nowych zamówień. Na szczęście informacja o złożeniu zamówienia zaczęła w końcu przychodzić na jakikolwiek email.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-02-2008
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    U mnie pomogło wpisanie w odpowiednie portu smtp:

    SMTP Port: XYZ
    SMTO Host: smtp.eksperymentuj.pl:XYZ

    Gdzie za XYZ trzeba wpisać poprawny numer portu.

    Pozdrawiam.

  4. #23
    Debiutant
    Dołączył
    28-03-2012
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam,

    Mam ten sam problem, próbowałem już sposobów, które się pojawiały w tym temacie. Linijki w ps_checkout.php, o których pisaliście wyglądają u mnie tak:

    $shopper_mail = vmMail( $from_email, $mosConfig_fromname, $shopper_email, $shopper_subject, $shopper_mail_Body, $shopper_mail_AltBody, true, null, null, $EmbeddedImages);

    $vendor_mail = vmMail( $from_email, $mosConfig_fromname, $vendor_email, $vendor_subject, $vendor_mail_Body, $vendor_mail_AltBody, true, null, null, $EmbeddedImages, null, $shopper_email);

    if ( !$shopper_mail || !$vendor_mail ) {

    $vmLogger->debug( 'Something went wrong while sending the order confirmation email to '.$from_email.' and '.$shopper_email );
    return false;
    }
    //

    Probowałem poniższych sposobów:

    Jak by nie pomogło to powyżej, to edytuj plik:
    administrator\components\com_virtuemart\classes\ps _checkout.php
    linia 1964:
    $vendor_mail = vmMail( $shopper_email, $shopper_name, $vendor_email, $vendor_subject, $vendor_mail_Body, $vendor_mail_AltBody, true, null, null, $EmbeddedImages);

    Skopiować linie jeszcze raz poniżej i w miejsce $vendor_email wstawić e-mail na który ma być jeszcze wysłane potwierdzenie, no i zmienić nazwe $vendor_mail na np. $vendor_mail2




    tym sposobem też probowałem:

    $vendor_mail = vmMail( $shopper_email, $shopper_name, $vendor_email, $vendor_subject, $vendor_mail_Body, $vendor_mail_AltBody, true, null, null, $EmbeddedImages);

    zamiast $shopper_email wpisałem $from_email i działa



    Mail po rejestracji klienta dochodzi na mail klienta i do mnie, formularze kontaktowe ze strony www dochodza, jedyny problem u mnie polega na tym ze mail zmieniajacy status zamowienia dochodzi tylko do klienta a do mnie juz nie wiec skoro pozostale maila dzialaja dobrze to znaczy ze nie ma znaczenia tutaj ustawienie SMTP czy sendmail czy czegos tam tylko po prostu brakuje jakiejs komendy, dzieki ktorej mail zmieniajacy status zamowienie dochodzilby takze do admina, dobrze mowie? A maile w ustawieniach admina, joomli i sklepu sprawdzalem po 3 razy wiec na 100% mam dobrze wpisane, wszedzie takie same.

    Na zagranicznym forum virtuemart wyczytalem ze kiedy w ustawieniach joomli, VM i admina strony wszedzie jest inny email to powinno to rozwiazac problem, ustawilem wszedzie inne adresy ale i tak mail dochodzil tylko do klienta.

    Czy ktos potrafi mi pomoc?
    Sklep mam w joomli 1.5.25 a VM 1.1.4

    Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez Cebul : 28-03-2012 12:38

  5. #24
    Debiutant
    Dołączył
    24-05-2012
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam
    Mam problem z virtuemat 1.9. Chciałbym żeby użytkownik, który rejestruję się w sklepie, dostaje maila z loginem i hasłem, oprócz tego żeby był automatycznie wysyłany do niego regulamin sklepu. Proszę o odpowiedź jak to zrobić?
    Może ktoś wie gdzie znajduję się kod, który wysyła podziękowania za rejestrację, wtedy bym sobie wkleił tam regulamin.
    Drugi problem mam z podatkiem vat. chodzi o wyświetlanie się na końcu w zamówieniu klienta (w tym vat 23%........)

    Pozdrawiam

  6. #25
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-08-2011
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    23
    Punkty
    17

    Domyślny

    Jaka Joomla, jaki Virtuemart?
    Pisuję dodatki dla Joomla!, oraz większych rozszerzeń - takich jak Virtuemart czy Sobi2.

    Jestem autorem serwisu DodatkiJoomla.pl

  7. #26
    Debiutant
    Dołączył
    24-05-2012
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję za zainteresowanie, ale z tym problemem już sobie poradziłem. Jeżeli chodzi o vat to zmiany można zapisać w pliku administrator/components/com_virtuemart/languages/common/polish.php, również w tym samym pliku można wkleić regulamin, który przy rejestracji przychodzi na maila kontrachenta, wiersz 579

    Następny problem mam taki, aby w chwili kiedy kliknę na dodaj do koszyka wyskakiwało dodatkowe okno z zapytaniem czy (jesteś pewien żeby dodać do koszyka) (rezygnuj z dodania produktu do koszyka) lub coś w tym stylu i żeby to okno nie zamykało się dopóki nie kliknę na któryś z przycisków.

    Joomla 1.5.23 - virtuemart 1.1.9
    Bardzo proszę o pomoc

    Pozdrawiam

  8. #27
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-08-2011
    Skąd
    Tychy
    Wpisy
    23
    Punkty
    17

    Domyślny

    Na tą chwilę Ci nie poradzę w 100%, bo do tego trzeba napisać kod, a ja niestety nie mam ostatnio na to czasu.
    Rozejrzyj się po rozszerzeniach dla VM 1:

    http://oldextensions.virtuemart.net/
    http://extensions.joomla.org/extensi...art-extensions

    oraz na oficjalnym forum VM:
    http://forum.virtuemart.net/index.php

    Może akurat coś znajdziesz.
    Pisuję dodatki dla Joomla!, oraz większych rozszerzeń - takich jak Virtuemart czy Sobi2.

    Jestem autorem serwisu DodatkiJoomla.pl

  9. #28
    Debiutant
    Dołączył
    24-05-2012
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam
    Mam następny problem. Otóż przy rejestracji jak i przy zakupie w VM dochodzą maile Undelivered Mail Returned to Sender i wszystko jest w załączniku.

    Proszę o pomoc
    Pozdrawiam

  10. #29
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-07-2011
    Wpisy
    27
    Punkty
    10

    Domyślny

    witam
    mam taki malutki problem, sklep VM 2 i joomla 1.5.26 w jezyku angielskim od frontu oczywiscie bez mozliwosci zmiany na inny. wszystko jest ok do momentu zakupow, po zaplaceniu przychodzi email potwierdzajacy do sprzedajacego i kupujacego w jezyku angielskim, ale jak juz sprzedawca zaktualizuje zamowienie na "wyslane" to do jednego i drugiego jest wysylany email potwierdzajacy wyslanie ale niestety po polsku. moze ktos wie dlaczego i jak to zmienic.

  11. #30
    Wyjadacz souacz awatar
    Dołączył
    30-07-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    714
    Punkty
    77

    Domyślny Odp: virtuemart-email potwierdzajacy

    Jeśli w VM masz polski język a nie chcesz go pod żadnym pozorem używać to nadpisz polski plik językowy angielskim (skopiuj go z folderu z angielskim i wrzuć do pl. Usuń polski i zmień nazwę angielskiego na te samą, którą miał usunięty).

    --- sent from Android mobile device
    c'est la żizń...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •