Język polski dla Joomla 1.6 wydany - Strona 5
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Wyniki 41 do 49 z 49

Temat: Język polski dla Joomla 1.6 wydany

  1. #41
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jeśli sądzisz, że nie przeprowadzałem w poruszanych przez Cię kwestiach konsultacji, to się mylisz. Tyle, że konsultacje w tych kwestiach skończyły się już dawno dawno temu, a w kwestii "dodatków" nawet bardzo dawno.
    I wybacz zgryźliwość, ale jakoś nie kojarzę, byś w 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 i paru miesiącach 2011 roku zgłaszał sugestie czy zastrzeżenia. A w tym okresie opublikowaliśmy klika (co najmniej 6) tłumaczeń zapomnianego już Mambo, 15 wydań tłumaczeń Joomla 1.0, 23 wydania tłumaczeń Joomla 1.5, i z dzisiejszym 5 tłumaczeń Joomla 1.6 (razem 50 wydań). Abyś nie odbierał tego zbyt osobiście, wiedz, ze nikt inny również nie zgłaszał w tych kwestiach swoich uwag czy zastrzeżeń
    Wcześniej już pisałem o warunkach uwzględniania uwag i sugestii. Nie będę ich powtarzać. Po prostu przyjmij argumenty, które wymieniłem. A są to argumenty, a nie tylko domniemania czy chcenia.
    a) tłumaczenie "plugins" jako wtyczek jest kalką językową
    b) Duży słownik informatyczny... Jacka Szaniawskeigo podaje: 1. wtyczka, 2. dodatek, wstawka.
    c) Starszy Słownik informatyczny angielsko-polski Andrzeja Marciniaka i Michała Jankowskiego nie pozostawiał wątpliwości, w jakim kontekście stosować wtyczkę: wtykać (wtyczkę w gniazdko)
    d) Prosiłeś o jeden przykład tłumaczenia na Dodatki w innym programie - proszę Cię bardzo, zajrzyj sobie do menu Narzędzia przeglądarki Firefox (abstra***ę od niekonsekwencji, z jaką można się tam spotkać, ale jest ona zrozumiala)
    e) określenie jest upowszechnione w dziesiątkach opracowań, co obala Twój pozorny argument "powszechności" stosowania.

    "Sam sobie potłumacz" odnosiło się do tego, że masz prostą możliwość zmiany tłumaczenia, skoro Ci to przeszkadza, czy Cię irytuje.
    PS
    1. Argument o "skutecznym zniechęcaniu" to skuteczna wymówka stosowana w różnych sytuacjach.
    2. Proszę nie przenosić tej dyskusji na płaszczyznę niemerytoryczną.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #42
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-12-2010
    Wpisy
    43
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sądzę, że było dużo konsultacji. Rozumiem, że zakończyły się bardzo dawno temu. Joomla używam od pół roku, co nie znaczy że nie zgłosiłbym tego samego, gdybym zobaczył to w 2004 roku. Ale widać byłbym sam. Po prostu widzę takie pierdoły wszędzie, nie tylko w tłumaczeniach. Ale nie będę wiecej nikogo molestował dziwnymi propozycjami. Dziękuje za dyskusję.

  4. #43
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zamiast podsumowania sugeruję, byś przede wszystkim zadbał o kulturę swojego języka. Kolejna wypowiedź, w której naruszasz dobre obyczaje.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #44
    Debiutant
    Dołączył
    25-07-2011
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,
    zainteresowałem się ostatnio joomla i chciałem stworzyć sobie witrynę internetową przy użyciu tej technologi i widząc że jest spolszczenie bardzo się uradowałem aczkolwiek moja radość nie trwała długo otóż zainstalowałem pakiet językowy i w language manager nie pojawił mi się język polski... doczytałem że trzeba uruchomić go poprzez wejście na plugin manager i postąpiłem zgodnie z państwa instrukcją jednak nadal nic nie mam przetłumaczone... Dlatego proszę o jak to się mówi instrukcję "dla blondynek" (oczywiście nikomu nie ubliżając) co trzeba zrobić by uzyskać tłumaczenie joomla.
    Pozdrawiam
    Jarek

  6. #45
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    A.Wejdź w swoje konto użytkownika i ustaw języki domyślne dla profilu.
    B. W m menu językowym ustaw język polski jako domyślny dla zaplecza.
    All

  7. #46
    Debiutant
    Dołączył
    25-07-2011
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Gall tu się pojawia problem że ja nie widzę opcji "polski" (poland również) mam tylko język angielski ;/

  8. #47
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Jasne - a zainstalowałeś paczkę języka polskiego dla Joomla 1.6
    Ponadto - jak instalowałeś jeśli już?
    Standardowo - czy przez klienta ftp?

  9. #48
    Debiutant
    Dołączył
    25-07-2011
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    instalowałem przez ftp
    i zdawało mi się że tutaj już mam wbudowaną paczkę z językiem polskim ... ale chyba się myliłem... hmm a jak mogę spytać i mieć prośbę to mógłbyś umieścić paczkę z j.polskim tutaj byłbym naprawdę wdzięczny

  10. #49
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    @Gall Anonim

    nie możesz...

    Temat ten został założony w celu zgłaszania poprawek w tłumaczeniu, a nie prowadzeniu za rączkę podczas instalacji pakietu językowego (która to zresztą jest "obrazkowo" przedstawiona na wiki.joomla.pl).

    Proszę zakończyć dyskusję na temat instalacji w tym temacie.
    Ostanio edytowane przez palyga007 : 25-07-2011 16:55
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne tematy

  1. Język Polski joomla 1.5.21
    przez PawelJacekZ na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post/autor: 28-10-2010, 18:24
  2. Język polski dla panelu administratora
    przez ja_pytam na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 01-05-2009, 17:11
  3. Język polski dla 1.5.8
    przez zwiastun na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 16-12-2008, 17:45
  4. Język polski dla Joomla 1.5.4
    przez zwiastun na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post/autor: 21-10-2008, 21:22
  5. Język polski dla zaplecza i frontpage
    przez kulawy na forum Tłumaczenia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 13-06-2008, 11:26

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •