Witam,
Dopiero zaczynam przygodę z VirtueMart więc proszę o pomoc i wyrozumiałość.
Mój problem dotyczy wyświetlania pogrupowanych produktów tzn.
- Po kliknięciu na daną kategorie mają wyświetlać się (w formie listy - bez jakiego kolwiek opisu,zdjęć) wszystkie przypisane do niej produkty z tą różnicą że muszą być pogrupowane np.
* wizytówki (kategoria)
sitodruk [link do specyfikacji]
wizytówka 250 szt
wizytówka 500 szt

druk cyfrowy [link do specyfikacji]
wizytówka jednostronna 100szt
wizytówka jednostronna 300szt
wizytówka dwustronna 100szt

Przykład:
http://www.printnet.pl/wizytowki.html?kalkulacja=1&grupa[]=WN&grupa[]=WZ_S&grupa[]=WZ&grupa[]=K_WO

wyeliminowanie odnośnika do każdego produktu to nie problem tylko jak utworzyć te grupy (specyfikacje) by można na nie było kliknąć i pojawiał się opis specyfikacji.

1 mój pomysł był taki by do każdego produktu w polu "Krótki opis" wpisywać podkategorie (np. sitodruk) i później podczas wyświetlania kategorii sortować produkty wg. tego opisu. Taki sposób nie daje mi możliwości kliknięcia a w efekcie uzyskania opisu tej specyfikacji, poza tym w tym przypadku trzeba pamiętać jak się wpisało podkategorie (literówka podczas wpisywania i już mamy 2 różne grupy)

2 pomysł do skorzystanie z typów produktu i jego atrybutów - nie trzeba tu pamiętać nazw grup, ale znowu nie wiem jak konkretnemu atrybutowi przypisać odnośnik do opisu specyfikacji. Miało to wyglądać tak:
-typ produktu: "wizytówki" - przypisany go do kategorii o tej samej nazwie
- atrybut: "specyfikacja"
- Typ parametru: "druk offsetowy"; "druk cyfrowy"; "jakiś kolejny typ" itd.
tylko jak opisać i uzyskać link do opisu tych typów??

Będę wdzięczny za pomoc.