[funpic.org][kodowanie]Polskie znaki.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 19

Temat: [funpic.org][kodowanie]Polskie znaki.

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-10-2006
    Wpisy
    23
    Punkty
    11

    [funpic.org][kodowanie]Polskie znaki.

    Witajcie. Niedawno załozyłem na serwerze funpic.org stronke. Ale nie moge dojść do tego by zamiast krzaków wyświetlały sie polskie znaki.
    Zainstalowałem: joomla_1011+Admin-pl.
    Adres stronki: kefas.funpic.org.
    Wczesniej bawiłem się polish.php ale nic to nie dało. Bo np. Link Aktualnośc miał krzaki. Co mam zorbić pomóżcie.
    Prosze napiszcie mi o tym co mam zorbić by panel admina był po polsku bo jak narzioe nie jest.

    Oczywiście szukałem w postach ale rozwiązania nie znalazłem. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    16
    Punkty
    12

    Domyślny

    w templatce spróbuj wpisać kodowanie strony ale odrazu po head a nie przed <html>
    <?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-2"?>

    najlepiej zresztą wróć do plików przed tym co tam kombinowałeś

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-10-2006
    Wpisy
    23
    Punkty
    11

    Domyślny

    Niestety ale to nie podziałało. A dokłądnie nie podałeś żadnego pliku. Więc założyłęm że jest to templateDetails.xml. Tam zmieniłem kodowanie systemu z <?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1"?>
    na
    <?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-2"?>.
    Jeżeli o to chodziło...
    Bo jeżeli nie to co??
    A co z polskim panelem admina?

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    16
    Punkty
    12

    Domyślny

    ta zmiana w pliku idnex.php templatki a nie .xml

    wogóle nadpisz pliki index.php templatki na serwerze a potem jak nic nieda to wklej lub spróbuj zmienić templatke i zobacz czy dalej tak będzie

    A co z tym panelem admina tam też nie masz polskich znaków?

    zainstalowałem joomle 1.5 i wpisałem litery po polsku i nic się takiego nie dzieje polskie litery są wyświetlane prawidłowo tzn że może żle się zainstalowała joomla lub nie przekopiowałeś prawidłowo wszystkich plików

    Już wiem dlaczego się tak dzieje że niema polskich znaków problem tkwi w tym że reklama umieszczna na stronie przez tą firme są kodowane w iso 8859-1 i dlatego przeglądarka bierze te kodowanie jako pierwsze mimo iż strona własciwa jest w iso 8859-2
    Problem ten nie występuje w joomla 1.5 ale wcześniejsze wersje mają problem
    Ostanio edytowane przez dawkak : 21-10-2006 21:57

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-10-2006
    Wpisy
    23
    Punkty
    11

    Domyślny

    Czyli mam zainstalowac Joomle 1.5 albo nici z polskich znaków?

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    16
    Punkty
    12

    Domyślny

    raczej tak bo mnie się nieudało na joomla 1.0.11 ustawić polskich znaków; a tak jak już pisałem z joomla 1.5 niama problemów, tylko pamiętak że jest to wersja beta i widać jeszcze że jest trochę w niej do zrobienia.

    Chyba że napiszeż żę przy wchodzeniu na strone trzeba sobie ręcznie ustawić w przeglądarce kodowanie 8859-2 )
    Ostanio edytowane przez dawkak : 22-10-2006 11:45

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Co to za opowiastki?
    Z kodowaniem owszem, bywają czasem problemy, głównie spowodowane złymi templatkami. Nie umiesz ustawić, poproś kogos, kto ci to obejrzy. A nie opowiadaj ludziom bzdur.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    16
    Punkty
    12

    Domyślny

    Czy byłeś na którejś ze strona na tym serwerze że to mówisz
    wypróbowałem jakieś z 8 templatek i żadna nie wyświetla polskich znaków odrazu no chyba że sami ustawimy kodowanie w przeglądarce na właściwe a dlaczego się tak dzieje ponieważ reklama wyskakująca jest w kodowaniu 8859-1 i te kodowanie przeglądarka bierze jako pierwsze a nie te z templatki mówiąc tak mogłeś chociaż wejść na jakąś strone i sprawdzić i pisz że niewypróbowałem jakieś "dobrej" templatki bo z 8 może to zamało.

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-10-2006
    Wpisy
    23
    Punkty
    11

    Domyślny

    Ludzie już się trochę pogubiłem w tym. Czy może ktoś mi powiedzieć czy jest możliwe by zamiast krzaków wyświetlały mi się polskie litery?
    Dzis zaisnstalowałem joomla_1011+Admin-pl
    możecie zobaczyć efekt na : http://kefas.funpic.org .
    Bardzo proszę o pomoc.

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    19-08-2006
    Skąd
    Dębica
    Wpisy
    243
    Punkty
    13

    Domyślny

    a na jakim serwerze masz masz stronę? Bo np. na zagrosze.net (czy jakoś tak) są problemy z kodowaniem i tam wina lezy po stronie serwera, a dokładnie bazy danych. Instalowałem tam gościowi Joomla dokładnie z tej samej paczki, co u siebie i miał krzaki, a ja nie miałem. W bazie musiał zmienic kodowanie czy jakos tak ;)
    szuman.eu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •