Krach przy instalowaniu komponentu
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 42

Temat: Krach przy instalowaniu komponentu

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    12-03-2011
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Krach przy instalowaniu komponentu

    Dzień dobry. Borykam się z problemem pewnym.
    Przejrzałem calutki internet, spędziłem ponad 10 godzin na szukaniu i nic to nie pomogło.
    Więc czarno to widzę, no ale może wy coś wymyślicie.

    Zainstalowałem Joomle w jednej z najnowszych polskich wersji 1.5.
    Następnie zainstalowałem szablon. Następnie jakieś dodatki, jednak tu nastąpił krach.
    Zrobiłem więc to co napisali tu: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/439/51/
    i poustawiałem folderom odpowiednie wartości (chmody 707 czy jak to tam się zwie), jednak to dalej nic nie dało i nie mam możliwości zainstalowania żadnego z dodatków. Już nie mam pomysłu kompletnie. Skoro nawet przemianowanie plików przez Total Commandera nie pomogło to co może pomóc?

    Dla lepszego przekazu, nawet Wam wszystko zobrazowałem:
    http://www.dailymotion.pl/video/xhkb...lms#from=embed
    Ostanio edytowane przez hydraulik : 12-03-2011 19:38

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    1) Gdzie masz serwer
    2) dostaniesz Oscara za muzykę do filmu, heheh
    3) "...Następnie jakieś dodatki" - to znaczy ?

    skoro masz czystą de facto stronę, to odpuść sobie i skasuj zawartość i zainstaluj raz jeszcze, oszczędzisz sobie kolejnych 10 godzin, a następnym razem zrób backup.

    ---------- Post dodany o 19:58 ---------- Poprzedni post był o 19:57 ----------

    Tylko Spaer i Gazownik myli się tylko raz, hydraulika co najwyżej zaleje głowa do góry
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    12-03-2011
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    No mnie już zalała. Siedzę już kilkanaście godzin nad tym. Mam tydzień na przeniesienie strony a cały dzień męczę się z wgraniem czegoś co będzie mi potrzebne - komentarzy. Cześć, ja piszę z tematu z filmikiem. Wiesz o co chodzi zapewne.
    Serwer mam od: www.2-0.pl
    Czego Ci jeszcze potrzeba wiedzieć?
    Instalowałęm komponenty JComments. Wszysktimi 3-ma metodami jakie znam i nic. Zresztą... widziałeś chyba. Masz pomysł co robić? Stronę reinstalowałem wielokrotnie bez skutku.

  5. #4
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    na 90% to wina hostingu
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  6. #5
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    co do chmodów to jest na wiki.joomla.pl jak ma to być ustawione, zresztą na forum było to wiele, wiele razy poruszane (katalogi na 755, pliki 644) jeśli wszystko jest skonfigurowane poprawnie to nie ma opcji żeby nie działało. Co do niezapisywalnego pliki configuration.php to poprostu kopiujesz to co masz na końcu instalacji, otwierasz notepad++ wklejasz i zapisujesz plik configuration z rozszeżeniem php, następnie wczytujesz go na serwer za pomocą klienta FTP.

    Skoro to nie działa to na szukał bym winy w poprawnych ustawieniach praw do katalogów i plików u hostingodawcy.


    witaj @PeFik

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    12-03-2011
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję.

    Czyli reasumując:

    Jeśli mimo ustawienia plików na 644 a folderów na 755, wciąż nie mogę nic zainstalować to jest to wina serwera i nic z tym nie zrobię.
    Co do niezapisywalnego pliki configuration.php to wklejam tę treść do pustego (od nowa) notatnika i wgrywam na serwer, nie? Innymi słowy, nic nie dopisuję tylko tylko i wyłącznie ten wygenerowany tekst wklejam i wrzucam na serwer? Jesli tak to dobrze robię.

    Jako ciekawostkę powiem, że dla testu instalowałem WordPressa i zainstalował mi się, ale nie było możliwości wejścia w panel admina (biała strona, nic więcej po zalogowaniu).

    Mam jeszcze takie pytanie ponieważ pliki mogą znajdować się też przecież i w folderach, to jak odgórnie nadam folderom wartości 755 to pliki wewnątrz nich dostaną wartość 755 a nie 644. Jak wyodrębnić pliki z tego jednego wielkiego bałaganu tak by jedne podpisać na 755 (wszystkie foldery) a inne na 644?

  8. #7
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    z tego co wiem to FileZilla (klient FTP) ma opcję zmiany praw do katalogów włącznie z ich zawartością. Tym klientem zmienisz prawa wszystkim katalogom i plikom na raz. Jeśli zmiana praw nie pomoże to owszem możesz kombinować z prawami na 775 lub 777 (tylko mnie tu nie chłostać). Jednak prawa inne niż 755 dla katalogu i 644 dla pliku są WIELCE NIEZALECANE ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA. Jeśli jedyną możliwością zainstalowania będzie zmiana praw na 775 lub 777 to poszukałbym lepszego serwera bo ten jest mało profesjonalny. Co do configuration.php to dobrze zrozumiałeś, z tym że ja zamiast standardowego notatnika użył bym notepad++.

    Ustaw prawa na takie jak pisałem i zobacz jaka będzie reakcja i ewentualnie jaki komunikat błędu Ci zrzuci.

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    12-03-2011
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    WIELCE NIEZALECANE ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA
    Wiem o tym i tego się obawiam strasznie. Bo to może okazać się pyrrusowym zwycięstwem jeśli już, kiedyś.
    Zobaczymy jutro Panowie bo napisałem do admina maila w dokładnie tej sprawie! Nie omieszkam się pochwalić jutro odpowiedzią. Dzięki za dzisiejszą pomoc. Idę spać.

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    12-03-2011
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Odpowiedź od administratora mojej sieci:

    Na serwerze znajduje się PHP 5, MySQL 5 oraz Apache 2.2 z działającym mod_rewrite.
    Spełnia wymogi Joomla, prawda?

    Proszę o przeniesienie tego posta do działu "dodatków" bo jest w błędnym dziale.
    Ostanio edytowane przez hydraulik : 14-03-2011 18:41

  11. #10
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    co to za administrator. To że spełnia wymagania to nie znaczy że jest poprawnie skonfigurowany. Na taką odpowiedz administratora, jeżeli przedstawiłeś mu problem odpowiednio to ja bym podziękował za współpracę.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. dziwne problemy przy instalowaniu rozszerzen
    przez d0dus na forum Instalacja rozszerzeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 13-07-2010, 09:25
  2. Błąd przy wczytywaniu i instalowaniu paczki
    przez kaju007 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 28-12-2008, 00:18
  3. blad przy instalowaniu templatki
    przez Bunio na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 15-05-2008, 20:34
  4. Błąd przy instalowaniu modułu i komponentu
    przez kona na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 13-10-2007, 19:46
  5. problem przy instalowaniu:/
    przez nigraS na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 28-09-2006, 22:13

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •