Pomocy - usunąłem własną stronę !!! jak przywrócić ?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: Pomocy - usunąłem własną stronę !!! jak przywrócić ?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    14-03-2011
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny Pomocy - usunąłem własną stronę !!! jak przywrócić ?

    Tworzyłem własną stronę dobre 2 tygodnie i wszystko było OK (joomla 1.5). Jednak potem zachciało mi się zainstalować drugą Joomla 1.6 podając inny katalog na serwerze (byłem pewny że nie usunie wcześniejszych plików w innym katalogu) Jednak w trakcie instalacji Joomla 1.6 podałem tą samą bazę SQL tak jak wcześniej instalowałem starszą wersję - wszystko przeszło ok, jednak po wpisaniu strony w przeglądarce wyskoczyło mi puste okno i nic więcej Czy to wina bazy? czy w trakcie instalacji baza została wyczyszczona? wcześniej przekopiowałem całą zawartość mojego katalogu do archiwum na moim dysku. Czy jeśli zainstaluję od początku Joomla 1.5 i przekopiuję na serwer moją archiwizację, czy wszystko wróci do normy?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    sprawdź czy nie masz w bazie tabel z przedrostkiem bak_
    To będą tabele "starej" Joomla.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  4. #3
    Bywalec TLo awatar
    Dołączył
    15-02-2009
    Skąd
    Krosno
    Wpisy
    370
    Punkty
    42

    Domyślny

    Strona w Joomla to baza plus pliki w katalogach. Jeśli masz backup obu tych składników jesteś uratowany. Jeśli tylko pierwszego - sporo jeszcze można uratować, jeśli tylko drugiego - mam złe wieści...
    Pozdrawiam
    TLo

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A jeśli są, to zanim cokolwiek uczynisz, wykonaj kopię tej bazy danych, a potem poczytaj materiały na temat instalacji i aktualizacji na stronach http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/31/51/ i http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/95/51/, aby nie popełnić jakiegoś błędu
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    14-03-2011
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    palyga007 - masz rację, sprawdziłem i rzeczywiście wyświetla zawartość z plikami np:
    tominet_joomla.bak_banner
    tominet_joomla.bak_bannerclient
    tominet_joomla.bak_bannertrack
    tominet_joomla.bak_categories
    tominet_joomla.bak_components
    tominet_joomla.bak_contact_details
    tominet_joomla.bak_content
    tominet_joomla.bak_content_frontpage

    a dalej wyświetla:

    tominet_joomla.jos_assets
    tominet_joomla.jos_banner_clients
    tominet_joomla.jos_banner_tracks
    tominet_joomla.jos_banners
    tominet_joomla.jos_categories
    tominet_joomla.jos_contact_details
    tominet_joomla.jos_content

    oczywiście to nie wszystko bo nie kopiowałem całej zawartości które sprawdziłem.
    Co mogę zrobić ? czy można przywrócić zawartość wcześniejszą?

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Napisałem Ci, co zrobić.
    Dopóki nie będziesz mieć w miarę uporządkowanej wiedzy na ten temat ( a nie masz jej na pewno!) nie rób nic, tylko doczytaj. Pytaj, gdy coś będzie niezrozumiałe.
    Kopię bazy danych przed odzyskiwaniem witryn trzeba będzie wyedytować w edytorze kodu typu PSPad i pozmieniać nazwy tabel.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    tabele z bak to do strony postawionej na 1.5.22
    tabele z jos to do strony postawionej na 1.6

    bak jak sama nazwa mówi to backup. Teraz możesz sobie wyeksportować tabele z bak do nowej bazy, następnie zmienić im przedrostki z bak na jos i podpiąć baze do strony z Joomla 1.5.22, edytując nazwę bazy w pliku configuration.php

    To tak po krótce.
    ---
    edit:
    Witaj @zwiastun

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    14-03-2011
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Bardzo Wam dziękuję za tak SZYBKIE podpowiedzi. Uczę się od podstawy PHP i widzę że dużo prze de mną .

    ---------- Post dodany o 13:03 ---------- Poprzedni post był o 12:17 ----------

    Tomaszek83 - walczę dalej ale proszę o podpowiedź dokładniejszą to co napisałeś: "Teraz możesz sobie wyeksportować tabele z bak do nowej bazy" - jak można wyeksportować do nowej bazy i jakim programem mogę to zrobić? czy chodzi to cały czas o konfigurację w bazie na serwerze? właśnie przeglądam w:



    ---------- Post dodany o 14:21 ---------- Poprzedni post był o 13:03 ----------

    OK, na serwerze w MYSQLAdmin podkreśliłem wszystkie pozycje tabel z przedrostkami bak i jos - tak jak ukazała się moja baza danych o nazwie "tominet_joomla". Wyświetliło się okno - gdzie zapisać plik. I zapisałem na moim dysku plik o nazwie: tominet_joomla.sqj. Zawartość tego pliku: 165KB. To teraz podpowiedzcie jeszcze w jaki sposób mogę pozmieniać nazwy tych przedrostków? Z góry dzięki.

  10. #9
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez tominet Zobacz wiadomość
    OK, na serwerze w MYSQLAdmin podkreśliłem wszystkie pozycje tabel z przedrostkami bak i jos - tak jak ukazała się moja baza danych o nazwie "tominet_joomla". Wyświetliło się okno - gdzie zapisać plik. I zapisałem na moim dysku plik o nazwie: tominet_joomla.sqj. Zawartość tego pliku: 165KB. To teraz podpowiedzcie jeszcze w jaki sposób mogę pozmieniać nazwy tych przedrostków? Z góry dzięki.
    kolego prawie dobrze robisz, z tym że:
    1. musisz tylko wyeksportować tabele z przedrostkiem bak do np. tominet_joomla.sql (czyli tak jak robisz, ale bez zaznaczonych tabel z przedrostkiem jos)
    2. zmieniasz przedrostki bak na jos (np edytując plik za pomocą programu notepad++)
    3. Następnie taki plik importujesz do nowej bazy, uprzednio tworząc ją w MYSQLAdmin (lub phpMyAdmin - zależy co tam masz do obsługi bazy).

    Tworzysz bazę o nazwie np. tominet_joomla2 a następnie importujesz do niej tabele z przedrostkiem jos (ten plik co zmieniłeś)

    Jak już masz dwie bazy tominet_joomla (to baza do joomla 1.6) oraz bazę tominet_joomla2 (to baza do joomla 1.5.22 - odzyskana). Następnie w pliku configuration.php (w głównym katalogu joomla) edytujesz wpisy odpowiedzialne za bazę czyli:

    var $user = 'użytkownik_bazy_danych';
    var $db = 'nazwa_bazy_danych'; <--- tominet_joomla2
    var $dbprefix = 'jos_'; <--- przedrostek jos ten który zmieniłeś z bak na jos
    var $password = 'haslo_do_bazy';
    Ostanio edytowane przez tomaszek83 : 14-03-2011 16:27

  11. #10
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @tomaszek83 to może jeszcze ja zadam jedno pytanie do kolegi w odniesieniu do postu otwierającego:
    Czy instalując 1.6.x Przestawiłeś Mysqli (uwaga: domyślnie w 1.6.x - sam się walnąłem przy pierwszej instalacji) na Mysql (domyślnie w 1.5.xx) - cóż siła przyzwyczajenia jest drugą naturą.
    Fakt iż po instalacji 1.6.xx dostałeś pustą stronę sugerowałoby że przeoczyłeś ten drobiazg.
    Pzdr

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Własna strona główna
    przez kbilski na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 12-10-2010, 17:30
  2. Własna strona główna
    przez kbilski na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 12-10-2010, 15:19
  3. usunąłem menu główne-jak przywrócić??
    przez swinia na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-10-2010, 20:14
  4. Jak usunąć stronę 401 i zrobić przekierowanie na stronę główną?
    przez dongrela na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 13-09-2009, 21:24
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 18-11-2005, 22:48

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •