Licencja na nazwę Joomla i logo
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Licencja na nazwę Joomla i logo

  1. #1

    Domyślny Licencja na nazwę Joomla i logo

    Ostatnio zastanawiałem się nad licencją na nazwę Joomla! oraz logo.

    Na Open Source Matters można napisać prośbę o zgodę na wykorzystanie nazwy joomla na swojej stronie internetowej. Jednak ma to zastosowanie w przypadku oferowania przez stronę treści przeznaczonych dla joomla, treści te mają być oparte o GNU GPL


    Co jednak w przypadku kiedy domena jest wykorzystywana do celów komercyjnych, jak np. design-joomla joomlamonster itp?

    Czy jak zarejestruje swoją domenę która w nazwie będzie miała Joomla to mam liczyć się z konsekwencjami?


    Czytałem warunki na OSM ale nie zabardzo je zrozumiałem, mój angielski wysiada przy zapisach licencyjnych

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ogólnikową informację już masz. I logo i nazwa są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Jeśli chcesz z nich korzystać, musisz uwzględnić zasady określone w polityce OSM. Na komercyjne wykorzystanie musisz uzyskać zgodę.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3

    Domyślny

    Jako że nie mam jeszcze w pełni dizałającej strony OSM nie może pozwolić mi na używanie nazwy Joomla. Prawdę powiedziawszy jest t błędne koło, jak nie ma strony to nie mogą się zgodzić, a strony nie może być dopóki się nie zgodzą ;/

    Podczas próby uzyskania zgody otrzymałem takie info:

    On your site, please make sure that the first prominent use of the name Joomla! has the trademark symbol (R in a circle). Also, include the following statement in the footer of your site: "XXXX.pl is not affiliated with or endorsed by the Joomla! Project or Open Source Matters. The Joomla! name and logo is used under a limited license granted by Open Source Matters the trademark holder in the United States and other countries."
    I teraz moje pytanie, czy jeśli zarejestruję swoją witrynę i umieszczę w/w informacje to będzie ok. Nie będę potrzebował dodatkowej zgody na wykorzystanie nazwy?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Czy nie stać Cię na własną nazwę - markę?
    2. Co Ci ma dać wykorzystanie nazwy Joomla?
    3. Jak masz zamiar bronic się przed zarzutem wykorzystania nieswoich znaków towarowych, jeśli już teraz nie potrafisz doczytać w licencji, co wolno, a czego nie wolno (ogólnie).
    Znasz takiego mądrego, który jest w stanie odpowiedzieć, co przyjdzie do głowy prawnikom z OSM? Jak sądzisz, po co sobie tyle pozastrzegali?
    Na wszelkie komercyjne wykorzystanie nazwy i logo potrzebujesz zgodę. W czym masz problem?
    PCJ również używa nazwy i logo na podstawie uzyskanej zgody.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    1. Czy nie stać Cię na własną nazwę - markę?
    Stać,

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    2. Co Ci ma dać wykorzystanie nazwy Joomla?
    Ma dac informacje na temat tego, czego dotyczy witryna. Będzie to serwis edukacyjny a jeden człon nazwy będzie odnosił się do nazwy CMS, w tym przypadku joomla.

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    3. Jak masz zamiar bronic się przed zarzutem wykorzystania nieswoich znaków towarowych, jeśli już teraz nie potrafisz doczytać w licencji, co wolno, a czego nie wolno (ogólnie).
    Ogólnie odczytałem informacje co wolno, czego nie wolno. Nie odczytałem szczegółów, nie jestem anglojęzycznym prawnikiem.

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Na wszelkie komercyjne wykorzystanie nazwy i logo potrzebujesz zgodę. W czym masz problem?
    W tym że nie rozumiem odpowiedzi osoby z OSM:

    On your site, please make sure that the first prominent use of the name Joomla! has the trademark symbol (R in a circle). Also, include the following statement in the footer of your site: "XXXX.pl is not affiliated with or endorsed by the Joomla! Project or Open Source Matters. The Joomla! name and logo is used under a limited license granted by Open Source Matters the trademark holder in the United States and other countries."
    Czy to znaczy że mogę wykorzystać logo i nazwę na swojej komercyjnej stronie jeśli umieszczę w/w informację?

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Licencja ads manager i templatki joomla
    przez krzy5iek na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 04-01-2011, 19:55
  2. Nazwa serwera, a nazwa domeny a wyniki wyszukiwań w Google
    przez Grisza na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 15-01-2010, 13:06
  3. Ja_sanidine logo nie chce się pojawić po aktualizacji logo.png
    przez tomiskym na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 30-11-2009, 16:45
  4. Instalacja Joomla 1.5.14 na nazwa.pl (2x joomla na jednym serwerze)
    przez Jop na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 08-10-2009, 18:32
  5. Nazwa menu oraz logo
    przez bartekgg na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 20-12-2008, 21:11

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •