Zniknęły nazwy autorów w komentarzach
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 19

Temat: Zniknęły nazwy autorów w komentarzach

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-09-2010
    Wpisy
    51
    Punkty
    10

    Domyślny Zniknęły nazwy autorów w komentarzach

    Witam,
    mam dziwny problem - ze wszystkich komentarzy niezarejestrowanych użytkowników na stronie zniknęły nazwy autora. Dziś ktoś dodał komentarz i nazwa autora jest, ale we wszystkich starych komentarzach nazwa autora zniknęła, nawet nie wiem kiedy. Od razu zaznaczam, że nic nie zmieniałem w ustawieniach komentarzy. Korzystam z dodatku jcomments i jest to joomla 1.5.22
    Ostanio edytowane przez armez : 15-03-2011 18:32

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    Tak trochę skąpo to wszystko opisane, nawet linku do strony nie ma :/ Niemniej skoro teraz wszystko jest ok, to wejdź sobie w phpMyAdmin otwórz tabelę komentarzy i jeśli nie wiesz jak napisać zapytanie w SQL żeby wstawić brakujące rekordy w kolumnie autora, to wstaw je ręcznie.
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-09-2010
    Wpisy
    51
    Punkty
    10

    Domyślny

    Link do strony:

    http://stosunki-miedzynarodowe.pl

    Nie wiem jak to opisać inaczej. Po prostu kilka dni temu każdy komentarz miał autora, a dziś wchodzę, i przy żadnym komentarzu nie ma nazwy autora, tylko treść komentarza. Nie jestem teraz w stanie ręcznie wpisać imion autorów komentarzy, bo ich nie pamiętam. Tych komentarzy już ok. 150 w sumie.
    A jak się dodaje nowy komentarz, to normalnie jest opcja wpisania imienia i po dodaniu imię się publikuje. Zobacz sobie najnowszy komentarz (na dole strony głównej są linki do najnowszych komentarzy) i zobacz wszystkie starsze. Wcześniej we wszystkich było imię, tak jak w tym najnowszym.

  5. #4
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    Tak jak mówiłem sprawdź czy w bazie danych są wpisane wszystkie rekordy z autorami. Jeśli nie ma, to pomóc może najwyżej backup tabeli komentarzy. Zaproponowałem wpisanie brakujących rekordów, ponieważ myślałem, że niezarejestrowanych użytkowników podpisujesz w komentarzach jako anonimowych czy cuś w ten deseń.
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-09-2010
    Wpisy
    51
    Punkty
    10

    Domyślny

    Po pierwsze, to dzięki za szybką odpowiedź, co powinienem napisać wcześniej. A po drugie - z bazy danych zniknęły nazwy użytkowników, a w dodatku i adresy e-mail, które były podawane przy komentarzach. Czy macie jakiś pomysł, jak to wyjaśnić?

  7. #6
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    Powodów może być tyle co dziur na mojej ulicy. Włam pomijamy bo za małe szkody, ale sprawdź sobie logi na wszelki wypadek. Może też przez przypadek wywołałeś jakąś funkcję w phpMyAdmin, lub zrobiłto jakiś lewy dodatek.
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-09-2010
    Wpisy
    51
    Punkty
    10

    Domyślny

    Raczej nie wygląda to na włamanie. Nic podejrzanego nie zauważyłem. Najgorsze jest to, że nie wiem, czy te nazwy zniknęły dziś, wczoraj, czy też tydzień temu, bo nie zaglądałem dawno w komentarze.
    A tak z innej beczki - czy są jakieś znane dziury w jommli 1.5.22, przez które można się włamać? Czy są jakieś dodatki zabezpieczające, które warto zainstalować?

    ---------- Post dodany 16-03-2011 o 13:18 ---------- Poprzedni post był 15-03-2011 o 22:57 ----------

    Być może rozwikłałem zagadkę, ale nie jestem pewien. Posiadam dwa portale na joomla i w obu jest wszystko identycznie ustawione odnośnie komentarzy, oprócz jednej rzeczy - na tym portalu, na którym zniknęły mi nazwy i maile, zainstalowany był plugin jcomments avatar v3.1. Nikła jest moja znajomość PHP i nie wiem czy ten plugin mógł się przyczynić do tego nieszczęsnego wydarzenia, pewność będę mieć za kilka dni więc wtedy napiszę.

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-04-2007
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    To jest bardzo interesujące. Ja mam dokładnie taki sam problem - w jcomments zniknęły nazwy i e-maile niezarejestrowanych użytkowników. Pola w tabeli bazy danych są puste. Przy dodawaniu nowego komentarza wszystko zapisuje się poprawnie. Nie wiem dokładnie, kiedy to się stało, na pewno w ciągu ostatnich 30 dni (dopiero dziś zauważyłem). U mnie joomla 1.5.15, jcomments 2.1.0.0. Serwer netmark. Czyżby jakiś bug w jcomments?

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-09-2010
    Wpisy
    51
    Punkty
    10

    Domyślny

    dodaj dzisiaj na próbę jakieś dwa komentarze i jutro o tej samej porze sprawdź czy Ci zniknęły te nazwy i maile i napisz.

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-04-2007
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dane z komentarzy dodanych ostatnio (w ciągu 4 dni) są na miejscu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. kolor tła w komentarzach
    przez joomolek na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 20-10-2010, 12:25
  2. mod_eventlistcal15q -zniknęły polskie nazwy miesięcy przy migracji
    przez belskim na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 24-08-2009, 15:30
  3. brak spacji w komentarzach
    przez agaryt na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 09-06-2009, 10:11
  4. Brakujące litery w komentarzach ...
    przez Testerr na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 07-04-2009, 01:44
  5. wyświetlanie wg. autorów, strony autorów
    przez marcinj na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 13-12-2005, 20:43

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •