Kontrolowany dostęp do ukrytej treści
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Kontrolowany dostęp do ukrytej treści

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    05-01-2011
    Wpisy
    152
    Punkty
    11

    Domyślny Kontrolowany dostęp do ukrytej treści

    Witam Was, drodzy forumowicze! Chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii. Otóż tak: stworzyłem sobie plik PDF - zaawansowany formularz. Chciałbym, aby dostęp do niego był płatny na zasadzie - płacisz x zł i dostajesz np. 100 logowań. Zrobiłem tak, że klient wypełnia formularz HTML, klika "Generuj" i otwiera się w przeglądarce wygenerowany dokument PDF gotowy do wydruku. Pytanie do Was - jak to rozwiązać za pomocą Joomli? Są jakieś moduły kontrolujące liczbę logowań użytkownika? Użytkowników, którym będę musiał wygenerować login i hasło będzie min. 100. Druga sprawa - będę musiał używać swojego kodu PHP (w tym celu przyda się np. Sourcerer, tyle, że płatny do zastosowań komercyjnych)... Jak Wy - starzy wyjadacze - poradzilibyście sobie z takim problemem? Czy można to jakoś fajnie zrobić w Joomli? Co do Joomli to nie jestem żółtodziobem, ale cenię sobie Wasze zdanie na ten temat - podobnych rzeczy w Joomli! akurat jeszcze nie miałem przyjemności robić. Pozdrawiam serdecznie
    Człowiek uczy się przez całe życie

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Nie spotkałem się z rozszerzeniem, które by liczyło ilość zalogowań, ale znam takie które umożliwia zrobienie płatnych treści (dostęp po zapłaceniu) i chyba w tym kierunku bym poszedł.
    Poza tym z tego co pamiętam część platform sklepowych np. VM umożliwia zakup plików, i możliwość pobrania xx razy czy jakoś tak.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    05-01-2011
    Wpisy
    152
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    Nie spotkałem się z rozszerzeniem, które by liczyło ilość zalogowań, ale znam takie które umożliwia zrobienie płatnych treści (dostęp po zapłaceniu) i chyba w tym kierunku bym poszedł.
    Poza tym z tego co pamiętam część platform sklepowych np. VM umożliwia zakup plików, i możliwość pobrania xx razy czy jakoś tak.
    Hej! Hmm, troche to komplikuje mi sytuację... W moim przypadku raczej musi być płatność na zasadzie liczby logowań - chcę uniknąć problemu dystrybucji hasła. Jeśli klient będzie płacił za liczbę logowań, mniej chętnie będzie się swoim opłaconym dostępem dzielił. Po Twojej wypowiedzi PeFik zastanawiam się nad tym czy w ogóle zrezygnować z Joomli i samemu napisać stosowny kod PHP - nie wiem czy podołam grzebaniu w kodzie Joomla... A może zastosować moduł wrzucający własny kod PHP i za pomocą swojego kodu PHP spróbować dostosować Joomlę! do moich potrzeb? Czy nie będzie to zbyt trudne przedsięwzięcie? POzdrawiam
    Człowiek uczy się przez całe życie

Podobne tematy

  1. Poziom dostępu do wyświetlanej treści w Joomla 1.6
    przez tomaszek63 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 22-02-2011, 22:42
  2. brak dostępu do ftp ? jak zrobić backup mając dostęp do strony ?
    przez mitas na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 24-09-2010, 08:57
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 29-03-2010, 13:43
  4. Dostęp kontrolowany do wybranych zasobów (poziomy użytkowników)
    przez bulion na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 01-02-2010, 18:30
  5. Menu widoczne, ale treść dostępna tylko dla zalogowanych
    przez mati0007 na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 12-10-2009, 00:21

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •