Jak zmienić format komunikatu: 403 - Nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Jak zmienić format komunikatu: 403 - Nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    13-10-2010
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny Jak zmienić format komunikatu: 403 - Nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny

    Odnośniki w menu, gdy mają otworzyć artykuł dla posiadacza wyższych uprawnień niż dla przypadkowego oglądacza witryny, wyświetlają komunikat "403 - Nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny". Niestety, przypuszczam, że to wina zastosowanej skórki, kolor czcionek treści tego komunikatu, a już w szczególności powtórzenia tytułu komunikatu w dolnym prostokącie, dolnej ramce, są zupełnie nieczytelne. U mnie wygląda to tak:
    http://adolf.slask.pl/index.php?opti...&id=4&Itemid=2
    Jak i gdzie można sformatować ten tekst? Chciałbym wyróżnić powtórzony tekst w ramce. Dzięki za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    403 jest komunikatem błędu, poczytaj o komunikatach błędów.

    Jak chcesz aby treść strony była dostępna tylko dla zalogowanych, to musisz zrobić to poprawnie, wtedy w miejscu artykuły wyświetli Ci się komunikat, a reszta strony pozostanie bez zmian.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    13-10-2010
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ależ ja nie chcę niczego zmieniać, w tym praw i zasad dostępu, chcę jedynie by dla nieuprawnionych komunikat był zrozumiały i czytelny. W oryginalnym wydaniu jest mało zrozumiały a już zupełnie nieczytelny (wejdź na podany link i spróbuj odczytać treść w dolnej ramce). Chciałbym po prostu sformatować czcionki w tej ramce, na przykład pogrubić je i pokolorować na jakiś wrzaskliwy kolor.

  5. #4
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Ale to co masz teraz jest komunikatem błędu, a nie komunikatem strony jak np. w przypadku podania błędnego loginu i hasła (np. hasło: oko; login: oko). Wtedy pojawia się komunikat strony, poprawne zrobienie, tego co teraz masz (ograniczenie dostępu do treści), sprawi, że komunikat "Nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny." będzie widziany w taki sam sposób.

    Nie masz zmieniać uprawnień to treści.
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    13-10-2010
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    Nie masz zmieniać uprawnień to treści.
    Zupełnie nie rozumiem, co Szanowny Autor miał na myśli w powyższym zdaniu.

    Obawiam się, że nie odpowiadasz mi na temat. Powtarzam, NIE CHODZI o uprawnienia ANI o to, DLACZEGO taki komunikat się ukazuje, co Ty zdaje się sugerujesz mi w odpowiedzi nie czując problemu. Ja to wszystko wiem. Chodzi mi WYŁĄCZNIE o to, jak zmienić czcionki w tym komunikacie, bo jak widać po wejściu przez podany link, tekst komunikatu, szczególnie części w dolnej ramce, jest nieczytelny. W pliku pl-PL.ini gdzie znajdują się te (i pozostałe) teksty, wprowadzanie formatowania czcionek nie pomaga.

  7. #6
    Bywalec loocek awatar
    Dołączył
    10-06-2009
    Skąd
    KrakOFF
    Wpisy
    209
    Punkty
    19

    Domyślny

    templates>system>css>error.css

  8. #7
    MarkCrane
    Gość

    Domyślny

    Witam,
    widzę, że sobie nie poradziłeś. Jest to o tyle proste co skomplikowane. Ja również szukałem odpowiedzi na tym forum, ale tu są sami „wyjadacze” i udzialają rad chyba tylko dla siebie. Ja zrobiłem to tak:
    W katalogu z Twoim szablonem musi być plik error.php - tworzysz, lub kopiujesz z katalogu templates/system/error.php
    Edytujesz treść pliku error.php do postaci np:
    Kod PHP:
    <?php

    defined
    '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );

    if ((
    $this->error->code) == '403') {
    header('Location: index.php?option=com_content&view=article&id=75');
    exit;
    }

    include 
    dirname(__FILE__) . "/index.php";
    ?>
    Następnie, albo najlepiej przed tym krokiem, piszesz artykuł nieprzypisany do żadnej sekcji ani kategorii. Po napisaniu artykułu system przydziela ID artykułu, które to ID musisz wpisać w miejsce w powyższym kodzie. Jeśli Twój artykuł ma numer np. 201 wpisujesz zamiast powyższego 75 Twój numer artykułu 201. Ciąg znaków po index.php? może kierować użytkowników do dowolnego artykułu lub modułu z Twojej strony.
    To w zupełności wystarcza. W tej chwili staram się edytować wygląd tego artykułu, aby był inny niż cały szablon. Aby się „rzucał w oczy”. Jednocześnie chcę umieścić wszystkie możliwe komunikaty błędów tak aby się ta głupia ramka nie pokazywała.
    U mnie wygląda to tak:
    http://www.englishforus.eu
    Jeśli to Ci pomogło, to dobrze. Powinno pomóc.
    Pozdrawiam

Podobne tematy

  1. Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny
    przez krzyniog na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 31-03-2010, 12:03
  2. 403 - Nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny.
    przez Wafel na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 09-06-2009, 15:15
  3. Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
    przez strzelec na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 29-12-2008, 00:03
  4. Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny
    przez c2m na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 10-09-2008, 10:34
  5. Nie masz uprawnień aby zobaczyć tą część witryny
    przez PawelJacekZ na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 14-08-2008, 11:26

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •