strona zawsze wyświetla się od początku - od góry. Jak to zmienić? virtuemart - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 19 z 19

Temat: strona zawsze wyświetla się od początku - od góry. Jak to zmienić? virtuemart

  1. #11
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez mgalant Zobacz wiadomość
    Będąc klientem nie chciałbym być za każdym razem zmuszany do oglądania zbednej w danej chwili treści.
    Ja też NIE. Dlatego wywalam wszystko, co nie wpływa bezpośrednio na sprzedaż, w tym zbędne banery, loga itp.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    14-05-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    9

    Domyślny

    ten template jest kupiony i totalnie przerobiony, kupiony bo zależało mi na tym, żeby na wejściu sklep był mały kompaktowy, dopiero po wejściu w głąb był normalnym trzykolumnowym sklepem, nie chciało mi się bawic w to od początku samemu.

    Szczerze mówiąc zależy mi na rozwiązaniu bieżącego problemu bez większych zmian w sklepie, wiem że rozwiązanie jest, bo tak jak wpomniałem, kiedyś gdzieś wyczytałem to na jakimś zagranicznym forum, ale niestety nie moge teraz tego znalezc.

    Strona to nie rzeka, ostatnio kilka razy spotkałem się ze stroną przesuwaną w poziomie i muszę powiedzieć , że było to calkiem niezłe. Ciekawe jakbyś to tłumaczył właścicielowi na przykładzie zjawisk przyrodniczych ;)
    Prosiłbym o troszkę bardziej konstruktywne wskazówki.

  4. #13
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    to twoja strona. rob co i jak chcesz

    wchodzisz na strone i widzisz ze jestes na srodku. przewijasz do gory a tam nic nie ma co cie interesuje
    na nastepnej to samo
    zostawiasz strone ktora cie wprowadza w blad i idzesz do konkurencji

  5. #14
    Debiutant
    Dołączył
    14-05-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    9

    Domyślny

    słuchajcie, problem polega na tym, że joomla jest pierwotnie tak skonfigurowana a nie inaczej. W takiej sytuacji trzeba byłoby nie wstawiac żadnych modułów od góry strony, żeby użytkownik widział od razu interesującą go treść. Chyba większość stron ma na górze jakiś punkt centralny np slideshow, który ma bardzo duzy wpływ na wygląd całej strony. Nie spotkałem się jeszcze żeby ktoś go wyłączał lub przenosił na dół strony z tego powodu. Oczywiście jedne strony są bardziej "ciągnące" się w dół drugie mniej. Zwrócie uwagę, ze w większości przypadków, żeby obejżeć interesująca nas treść, do której właśnie przeszlismy trzeba stronę mniej lub bardziej przesunąc w dół. Moje pytanie brzmiało - czy zna ktoś to rozwiązanie, żeby strona się przesuwała do odpowieniego miejsca. Bazyl sugeruje rozwiązania, przyjmując jakby takiej mozliwości nie było. Ja natomiast zaznaczyłem na wstępie, że taka możliwość istnieje, ponieważ kiedyś wprowadziłem podobne rozwiązanie, lecz niestety nie pamiętam jak i nie mogę znalezc źródeł. Jeśli ktoś zadaje konkretne pytanie, to oczekuje konkretnej odpowiedzi. Tym bardziej osoba mająca na kącie 3500 wpisów powinna sobie zdawac z tego sprawę. Co prawda nie zdziwiłbym się, jakby przytłaczający procent z tych wpisów miał podobną wartość merytoryczną jak te powyżej. Nie ma to jak na pytanie : "jak to przeskoczyć" dostać odpowiedź : "najlepiej obejdź to na około". Nie jestem częstym bywalcem forum, właśnie głownie ze względu na ludzi, którzy niemal każdy wątek potrafią zaśmiecić. Przeglądając taki wątek o ile uda ci się znależć rozwiązanie problemu, jesteś zmuszony przebić się przez mnóstwo przepychanek i "pustych" odpowiedzi. Skoro korzystasz z joomli to zdajesz sobie sprawe, że ma prawie że nie ograniczone możliwości modyfikacji tym bardziej tego typu odpowiedzi nie są zbyt trafione - na mój gust nadszarpują tylko reputacje piszącego.
    Ja do przepychanek się nie dołączam, więc chyba na tym zakończę...

  6. #15
    Wyjadacz larry_krk awatar
    Dołączył
    22-07-2008
    Wpisy
    534
    Punkty
    40

    Domyślny

    @mgalant - jako postronny obserwator dyskusji muszę przyznać Bazylowi rację
    Słyszałeś o czymś takim jak "web usability" ??
    Prezentujesz postawę trochę typową dla osób zlecających wykonanie strony :

    Klient: - ma być napisane PROMOCJA, dużą czerwoną czcionką
    Zleceniobiorca: - ale po, co ? przecież każdy ucieknie z tej strony.
    K: Ma być i koniec.
    Z (w myślach) - płać i płacz, najwyżej się w stopce nie podpisze, bo wstyd.
    Z (do klienta) - przemyślałem sprawę i rzeczywiście, zróbmy tą czerwoną czcionkę

    pozdrawiam
    Naród wspaniały tylko ludzie k..
    ----
    Nie zadaję lamerskich pytań jeśli nie zajrzę na >> wiki.joomla.pl >>google.pl >>blog.elimu.pl itp.
    Za popełnione faux pas, wredne odzywki i głupie pytania przyjmuję kopniaki prosto na klatę i nie będę ich traktował ad personam. Tego też oczekuję od innych.

  7. #16
    Debiutant
    Dołączył
    14-05-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    9

    Domyślny

    to nie jest mój autorski pomysł. wejdz na dowolny portal z templatami do vm. zobaczysz ze bardzo wiele jest zbudowanych w taki sposob. trudno w to uwierzyc ze ludzie ktorzy to robia nie maja pojecia o web usability. a jeśli chodzi o mnie to jestem na to dosc mocno wyczulony. Sklep jest w fazie konczenia i staram sie wyeliminowac jakiekolwiek czynniki mogace wplywac na jego niekorzysc.

    Powtórzę jeszcze raz moje pytaniew trochę innej formie:

    Czy zna ktoś sposób na automatyczne wypozycjonowanie strony na wysokość treści do której nastąpiło przejście, coś na zasadzie kotwic. Ale żeby dotyczyło kazdej treści: produktów w vm, artykułów itd, żeby nie trzeba było zakotwiczać z osobna. Lub może zna kotoś sposób, żeby wszystkie strony następujące po głównej wyświetlały się w narzuconej w px odległości od szczytu.

    Prosiłbym o powstrzymanie się od wskazówek dotyczących nawigacji, estetyki i tak dalej, bo o tym troszkę wiem ;) Zalezy mi na technicznm rozwiązaniu mojego problemu. dziękuję.

    ---------- Post dodany o 19:02 ---------- Poprzedni post był o 19:01 ----------

    aha, jeśli chodzi o postawę osoby zamawiającej stronę to znam to doskonale, w wielu moich realizacjach w stopce nie ma po mnie śladu

  8. #17
    Wyjadacz larry_krk awatar
    Dołączył
    22-07-2008
    Wpisy
    534
    Punkty
    40

    Domyślny

    http://drzewo-wiedzy.pl/?page=artyku...ciu_JavaScript , albo
    http://www.javascripts222.fora.pl/sk...-strony,8.html,
    albo dopisanie #id-diva na którym mają się otwierać strony (chociaż nie wiem, czy w przypadku Joomla nie będzie to karkołomne zadanie) . Żadnego z w/w sposobów nie próbowałem uskuteczniać, więc raczej więcej nie pomogę.
    Naród wspaniały tylko ludzie k..
    ----
    Nie zadaję lamerskich pytań jeśli nie zajrzę na >> wiki.joomla.pl >>google.pl >>blog.elimu.pl itp.
    Za popełnione faux pas, wredne odzywki i głupie pytania przyjmuję kopniaki prosto na klatę i nie będę ich traktował ad personam. Tego też oczekuję od innych.

  9. #18
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez mgalant Zobacz wiadomość
    Bazyl sugeruje rozwiązania, przyjmując jakby takiej mozliwości nie było.
    Nigdzie tak nie napisałem. Próbowałem przedstawić swoje zdanie w temacie.
    Jeśli ktoś zadaje konkretne pytanie, to oczekuje konkretnej odpowiedzi.
    Pytania na forum zadawane są w różny sposób. Czasem bardzo dziwny. Sam napisałeś baner, a chodziło o całą grupę modułów. Dopiero teraz napisałeś, ze jesteś asem i moich rad w tej kwestii nie potrzebujesz. I masz w nosie użyteczność strony.
    Tym bardziej osoba mająca na kącie 3500 wpisów powinna sobie zdawać z tego sprawę. Co prawda nie zdziwiłbym się, jakby przytłaczający procent z tych wpisów miał podobną wartość merytoryczną jak te powyżej.
    Wycieczki osobiste zostaw dla siebie. Ilość postów nie ma znaczenia - wyobraź sobie, że kilku osobom pomogłem.
    A Ty?
    "trochę już o tym wiesz", a piszesz pierwsze posty na forum.
    Do każdego problemu zakładasz nowe konto? Pomogłeś komuś, czy jesteś z tych, którym się należy?
    Nie jestem częstym bywalcem forum, właśnie głownie ze względu na ludzi, którzy niemal każdy wątek potrafią zaśmiecić.
    Dziękuję. Dostałeś się do bardzo nielicznego grona osób, którym dałem -. Jest ich promil w porównaniu z tymi, którzy dostali +.
    (...) jesteś zmuszony przebić się przez mnóstwo przepychanek i "pustych" odpowiedzi. (...) Ja do przepychanek się nie dołączam, więc chyba na tym zakończę...
    Przeczytaj wątek raz jeszcze jutro. Może coś innego zobaczysz.

  10. #19
    Debiutant
    Dołączył
    14-05-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    9

    Domyślny

    Mówiłeś wszystko tylko nie na temat - poprostu chyba nie do końca go zrozumiales.
    Moje pytanie przede wszystkim miało formę taką: "czy zna ktos sposób?", a nie " co o tym myślisz?"
    Moje pytanie nie odnosiło się do kanonów tworzenia stron - tylko miało charakter techniczny.
    Moje pytanie nie było dziwne - w tym wypadku czy to banner, czy obszar z kilkoma modułami nie ma zadnego znaczenia.
    Na forach faktycznie więcej "biorę" niż "daję" ale to wynika właśnie z tego typu sytuacji... Korzystam gdy naprawdę muszę.
    Nie uważam się za asa choć jakas wiedze posiadam...
    Wydaje mi sie ze do tego typu bzdur lepiej nadaje sie czat.onet.pl niz forum joomli.
    Nie musze czekac do jutra zeby zauwazyc, ze dalem sie podpuscic jak dziecko.
    Dlatego tez - proponuje zakonczyc ta dyskusje.

    ---------- Post dodany o 23:15 ---------- Poprzedni post był o 23:14 ----------

    @larry_krk - dzięki

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Coś jak z początku ovi store
    przez laki992 na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 07-01-2011, 13:19
  2. PROBLEM- po wpisaniu adresu www strona się nie wyświetla?? jak dodam index.php to OK
    przez mediapharm na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 10-11-2010, 21:27
  3. Jak wam się wyświetla moja strona? - u mnie artykuły są niżej.
    przez ewqa na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 27-08-2010, 17:37
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 30-06-2010, 10:43
  5. Jak zrobić adres strony z www na początku?
    przez Maximal na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 17-12-2007, 17:36

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •