Jamp
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Jamp

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-11-2010
    Wpisy
    84
    Punkty
    11

    Domyślny Jamp

    Na stronach naszego forum udało mi się znaleźć reklamę programu Jamp, () że podobno za jego pomocą można zainstalować sobie na localchoście oprogramowanie JOOMLA. No i fajnie że są takie programy serwery dzięki którym można zainstalować na swoim komputerze oprogramowanie Joomla lecz dlaczego to jest płatne ? podobno jest jakaś wersja złota, platynowa czy inna drewniana, za które trzeba zapłacić żeby mieć zainstalowaną joomlę na serwerze lokalnym. Ja mam moją stronkę w XAMPP-ie i nic za niego nie płaciłem i jestem z tego programu serwera zadowolony. Nie rozumiem na czym konkretnie polega istota programu Jamp i w czym on jest lepszy od np. mojego darmowego Xampa, że jest on płatny. Oprócz Xampa jest przecież mnóstwo darmowych serwerów na własną stronę w locallchost i to po polsku.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    Jest mnóstwo darmowych, w tym poprzednik Jampa czyli movAMP, o którym wspominamy w przynajmniej 1/4 tematów. Masz w nim już wszystko zainstalowane, wystarczy wypakować z paczki i uruchomić.

    Jamp ma po prostu większe możliwości, a skoro movAMP był darmowy i świetnie sprawdzał się w swojej roli, to nie ma się czemu dziwić, że autorzy chcą nieco zarobić na ulepszonej wersji.
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  4. #3
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    I będzie miał jeszcze dużo większe możliwości.
    Webdeveloper do usług ;)

  5. #4
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    W XAMPP o ile mi wiadomo nie ma zainstalowanej Joomla!. Dokładnie tak samo jest w darmowej wersji JAMP. Można pobrać darmowa i samemu zainstalować Joomla!. Wersja z zainstalowaną Joomla! kosztuje 15 zł - majątek

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

  6. #5
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Może niech kolega krytykant sam zmodernizuje Xamppa, dorzuci do niego nowy, okolicznościowy i ładny szablonik, dorzuci do tego "cuda" Joomla, niech to wszystko razem spakuje i... rozprowadza za darmo.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-11-2010
    Wpisy
    84
    Punkty
    11

    Domyślny

    OK, nie wiedziałem że to jest następca movAMP,a, oczywiście hołd się należy, oczywiście - Polakowi

  8. #7
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    ;)
    Bierzcie i cieszcie się z niego wszyscy

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

  9. #8
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Dzisiaj do składnicy plików JAMP-a dodałem "JAMP Port Check" ..

    http://jamp.joomla.pl/pobierz/cat_view/9-dodatki.html

    Jest to : mały programik, który umożliwia sprawdzenie czy w systemie Winows są wolne porty aby można uruchomić JAMP. Jeśli któryś z wymaganych portów jest zajęty - program poinformuje nas o tym i wskaże jaki program blokuje ten port.

    jamp_port_checker.jpg

  10. #9
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Nie udało się nawiązanie połączenia z bazą danych. Instalator zwrócił następującą wartość: Unable to connect to the Database: Could not connect to MySQL.
    Proszę wyłączyć JAMP-a i sprawdzić dostępność potrzebnych portów JAMP Port Check'erem. Przy wprowadzaniu danych do bazy podajemy dokładnie te dane:

    Nazwa serwera: localhost
    Nazwa użytkownika: joomla
    Hasło: joomla
    Nazwa bazy: dowolna nazwa

    Przypominamy również, że wsparcie techniczne dla JAMP-a jest realizowane w oddzielnym forum, które dostępne jest wyłącznie dla subskrybentów klubu JAMP (Pakiet srebrny i złoty).



Podobne tematy

  1. JAMP - następca mov'AMP PL
    przez trzepiz na forum Serwery lokalnie - JAMP, movAMP i inne
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post/autor: 06-05-2011, 15:37

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •