Ten sam moduł kilka razy, czyli rozmnażanie modułów
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Ten sam moduł kilka razy, czyli rozmnażanie modułów

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    19-08-2006
    Skąd
    Dębica
    Wpisy
    243
    Punkty
    13

    Ten sam moduł kilka razy, czyli rozmnażanie modułów

    Pewnie, ktoś już przede mną na to wpadł, ale nigdzie tego nie znalazłem, więc opisałem to, bo może sie innym przydać Powielenie jednego modułu w taki sposób, aby działał niezależnie od swojego pierwowzoru jest w sumie bardzo proste. Minuta-dwie roboty. Co trzeba? Najpierw musimy z naszego FTP-a ściągnąć pliki modułu, który chcemy powielić (katalog główny/modules/) Jeśli nie wiemy, jak interesujące nas pliki nazywają się, zaglądamy do panelu administracyjnego i w pierwszej kolumnie z prawej znajdziemy nazwę zaczynająca się przedrostkiem mod_ . Za przykład wezmę moduł mod_akocomment_mosactive, czyli ostatnio dodane komentarze.

    Należy ściągnąć z katalogu modules/mod_akocomment_mostactive/ pliki: mod_akocomment_mostactive.php oraz mod_akocomment_mostactive.xml, a następnie otworzyć je w jakimkolwiek edytorze (nawet w notatniku). Teraz musimy znaleźć w tych plikach obecną ich nazwę, czyli w przypadku przykładowego modułu, „mod_akocomment_mostactive”. Zmieniamy ciąg znaków mod_akocomment_mosactive np. na mod_akocomment_mostactive_drugi w obydwu plikach (php i xml), następnie zapisujemy zmiany i zmieniamy nazwy edytowanych plików na te wpisane podczas edycji, czyli przykładowo mod_akocomment_mostactive_drugi.php i mod_akocomment_mostactive_drugi.xml. Pliki te pakujemy w archiwum .zip, które także nazywamy mod_akocomment_mostactive_drugi (mod_akocomment_mostactive_drugi.zip). W ten sposób otrzymujemy plik instalacyjny sklonowanego modułu. Dalej to już standard: w panelu administracyjnym wybieramy instalator modułów i instalujemy nasz zdublowany moduł jak każdy inny.

    Pozostaje się cieszyć Nowy moduł nosi wpisaną podczas edycji plików nazwę i ma oddzielne ustawienia, tak więc na moim przykładzie można wybrać np. wyświetlanie ostatnich komentarzy tylko z dwóch wybranych kategorii, np. jeden moduł wyświetla ostatnie komentarze do Refleksji, a drugi ostatnie komentarze do wspomnień. Mnożyć tak możemy teoretycznie w nieskończoność – tylko teoretycznie, bo gdzie pomieścimy te wszystkie moduły? ;-)
    szuman.eu

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-09-2006
    Skąd
    Poznań/Gniezno
    Wpisy
    95
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hmm tak tez chcialem ale odkrylem taka fajna opcje w panelu admina moduly zaznaczasz haczyk robisz kopiuj i juz hehe 0 min 20 s.
    Kazdy wie, że jest coś czego nie da się zrobić, ale przychodzi ktoś kto nie wie, że się nie da i robi to !
    Albert Einstein

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    19-08-2006
    Skąd
    Dębica
    Wpisy
    243
    Punkty
    13

    Domyślny

    ale wtopa nie wpadłem na to
    szuman.eu

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    E tam, wtopa. Po prostu jak się dochodzi samemu do wszystkiego, to czasem droga na skróty ma dobrego haka. A w ogóle w menedżerze modułów wystarczyło kliknąć Pomoc i jest krótkie bo krótkie, ale objaśnienie
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-09-2006
    Skąd
    Poznań/Gniezno
    Wpisy
    95
    Punkty
    10

    Domyślny

    czesc zwiastun moglbys luknac na moje posty i odpowiedziec na niektore dzieki


    PS dochodzenie samemu (skrypty) ma duzo dobrego w sobie wie sie co sie robi pozniej
    Kazdy wie, że jest coś czego nie da się zrobić, ale przychodzi ktoś kto nie wie, że się nie da i robi to !
    Albert Einstein

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Przeglądam. Jeśli nie odpowiadam, to dlatego że albo nie wiem, albo pytanie o jakieś banały objasnione w pomocy. O co Ci konkretnie chodzi. LMO nie znam
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    19-08-2006
    Skąd
    Dębica
    Wpisy
    243
    Punkty
    13

    Domyślny

    w sumie racja, a ja już tak mam, że zanim siegnę po gotowiec, to sam szukam... a "Pomocy" nie klikam, bo po prostu jej nie zauważam. No nic, offtop sie robi, a właśnie poradziłem sobie z rss-em przy zablokowanej readfile() ale i tak pewnie jest mniej łopatologiczne rozwiązanie niz moje
    szuman.eu

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-09-2006
    Skąd
    Poznań/Gniezno
    Wpisy
    95
    Punkty
    10

    Domyślny

    a moze znasz odpowiedz na ten post ostatnia odpowiedz moja !

    http://www.forum.joomla.pl/forum/sho...2973#post22973
    Kazdy wie, że jest coś czego nie da się zrobić, ale przychodzi ktoś kto nie wie, że się nie da i robi to !
    Albert Einstein

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •