Ogólne problemy na dzień dobry
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Ogólne problemy na dzień dobry

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-03-2011
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny Ogólne problemy na dzień dobry

    Witam wszystkich,
    To mój absolutny debiut w związku z Joomla!

    Ktoś mi polecił joomlę i przyjąłem to za dobrą monetę, ale już od samego początku sobie tu nie radzę i raczej trudno mi pewne rzeczy zrozumieć. Może jestem inny.
    Choć muszę przyznać, że kilka innych osób odradzało mi korzystanie z Joomli, argumentując to tym, że jest to strasznie nieprzyjazne oprogramowanie od strony administratora patrząc.

    Jestem, wydaje mi się, w Polskim Centrum Joomla.
    Niby tu powinno być wszystko OK. I może jest... dla wtajemniczonych.
    Wszędzie widnieje, że najnowszą wersją do pobrania jest Joomla!1.5.22.
    Z powodu kompletnego niepowodzenia z instalacją pobranej polskiej (podobno kompletnej) wersji zacząłem błądzić po witrynie i zauważyłem, że jest już wersja 1.6 i wielkie hura, że jest do niej spolszczenie. Ba! Okazało się także, że jest nawet wersja 1.6.1 poprawiająca ponad dwie setki błędów w 1.6. Co jest więc najnowsze właściwie???

    Ale mniejsza o zawirowania ze świeżością wersji.
    Z paczki z pełną polską wersją 1.5.22 - ściągałem razy kilka - wypada jakiś pojedynczy pliczek i nic więcej. Pomyślałem, że to może jednak tylko spolszczenie w takim dziwnym wydaniu (z informatyką mam niewiele wspólnego), więc ściągnąłem wersję angielską 1.5.22. Zainstalowałem i działa. Tu zaczęły się znów schody. Okazało się, że to, co uznałem za spolszczenie, raczej jest czymś innym, pojęcia nie mam czym. Ściągnąłem ZIP z polską wersją do 1.5.21. Znów podszedłem do sprawy ściśle zgodnie ze wskazówkami "szybki start" (http://wiki.joomla.pl/Joomla_1.5._Szybki_start) dla instalacji za pomocą instalatora i... się nie przyjęło. Postanowiłem zadziałać zgodnie z punktem "Prześlij pliki na serwer" Rozpakowałem paczuszkę, a ziej wypadł jakiś niezidentyfikowany biedny jeden pliczek, a wskazówki mówią o plikach w liczbie mnogiej przecież.

    Może powinienem odpuścić, ale z natury nie lubię się poddawać bez walki.

    Czy zechce mnie ktoś wspomóc i wyjaśnić zaistniałe problemy?
    Ech... zresztą, co tam wyjaśnić. Zasadniczo potrzebna mi informacja skąd wziąć Joomla!, co działa. I to po polsku

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Witaj

    Pełne wydanie J! 1.5.22: http://pliki.joomla.pl/katalog/tluma...po-polsku.html

    Joomla! 1.6.1 to następca linii 1.5.xx, na tyle nowy, że jeszcze niezbyt polecany do celów produkcyjnych.
    Jeśli stawiasz stronę dla siebie możesz spokojnie zacząć od 1.6.1.

    www.wiki.joomla.pl

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-03-2011
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedź.

    Właśnie stąd http://pliki.joomla.pl/katalog/tluma...po-polsku.html raz n-ty ściągam paczkę, w której są jakieś trociny.
    Ściągnięta ze strony http://www.joomla.pl/index.php/pobierz-joomla.html wersja angielska działa.

    Wersja polska z podanego powyżej adresu robi tak:

    Tu chciałem załączyć zrzut, ale ale po zrobieniu z niego dopuszczalnej miniaturki nic nie widać.

    W każdym razie po poleceniu rozpakowania, z paczuszki wypada pliczek o takiej samej nazwie jak paczuszka.
    W między czasie zacząłem pobierać i rozpakowywać różne paczki z różnych miejsc. Wszystko działa (w sensie rozpakowuje się), a Joomla NIE.

    Stronę stawiam dla siebie, ale jako laik wolę wybrać coś co nie jest testowe.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @kurkajasna: gdybyś spróbował wytłumaczyć, dlaczego setkom czy tysiącom innych działa, a Tobie nie, może poszukałbyś przyczyny po swojej stronie, nie po stronie PCJ.
    1. Owszem, na stronie Centrum wciąż jeszcze widnieje jako polecane wydanie 1.5.22 - i jeszcze trochę będzie widniało. Ale są też i informacje o 1.6. Zwykle, gdy widzimy informacje, które wydają nam się niespójne, szukamy dodatkowych wyjaśnień. Nie jest trudno je znaleźć.
    2. Przypuszczam, że używasz najwspanialszej przeglądarki najlepszych programistów. Użyj przy pobieraniu jakiejkolwiek innej i nie będziesz mieć problemów. Nie znam się na tym. IE niszczy pobierane pliki.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-03-2011
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję bardzo - pomogło
    Rzeczywiście przyczyna tkwiła w najwspanialszej przeglądarce, najwspanialszych programistów.
    Jednak, jak już wspomniałem, z informatyką mam niewiele wpólnego i np. nie wiedziałem, że IE niszczy pliki. Do tej pory niczego mi nie zniszczył. I nie jest to obrona IE, ja nie jestem w stanie oceniać przeglądarek.

    Pozdrawiam serdecznie

  7. #6
    Nowicjusz user13000 awatar
    Dołączył
    19-12-2010
    Skąd
    Jawor
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kurkajasna Zobacz wiadomość
    nie wiedziałem, że IE niszczy pliki
    Z Operą miałem podobnie (to tak na przyszłość)

Podobne tematy

  1. Proste adresy, mod_rewrite itd - pytania ogólne
    przez radvanced na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 20-03-2011, 15:50
  2. Modyfikacja templatki, modułów joomli, ogólne mix pytania ...
    przez rzodkiewka na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 09-10-2009, 22:08
  3. Dzień Wolnego Oprogramowania
    przez PeFik na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 29-08-2007, 12:49
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 22-05-2007, 14:02
  5. Brak opisu dwóch okienek w zakładce Ogólne?
    przez mawir na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 02-11-2006, 10:59

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •