Joomshopping sklep dla joomla 1.6+ - może coś zanim stworzą VM dal J 1.6+
Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 71

Temat: Joomshopping sklep dla joomla 1.6+ - może coś zanim stworzą VM dal J 1.6+

  1. #1
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny Joomshopping sklep dla joomla 1.6+ - może coś zanim stworzą VM dal J 1.6+

    Witam,
    od paru godzin z czystej ciekawości testuję Joomshopping Version 3.0.0
    - jest to naprawdę fajny sklep z dostępną wersją dla joomla 1.6.xx
    Szczerze mówiąc w moim odczuciu jest to bardzo fajnie i intuicyjnie zrobiony - oraz o wiele prostszy w konfiguracji czy też obsłudze od VM.
    Wiele osób pyta na forum o VM i to kiedy będzie dostępny dla J 1.6.xx (tego nie wie nikt, a jak wie to niech mi podeśle jeszcze numery totolotka na najbliższe losowanie ).
    Natomiast przy fakcie iż znam jako tako (czyli po japońsku ) VM - naprawdę polecam joomshopping - banalny, intuicyjny, estetyczny graficznie, posiada Polską wersję językową (wgrywaną via ftp).
    Z ciekawostek - w porównaniu do VM posiada możliwość kopiowania produktów oraz super prostą metodę export/import bazy produktów.
    Bardzo fajnie stworzony wygląd mail'a potwierdzającego, faktury w formacie pdf itd, itp.
    Jedynym problemem który zauważyłem to kwestia stworzenia płatności typu CC lub więcej niż jednej typu ON LINE z formularzem "w sklepie". Pay Pal i inne można tworzyć spokojnie i "do bólu". Natomiast co do kwestii problemu z poprzedniego zdania - dotarłem już do rozwiązania na Joomshopping forum - jednak jest to już kwestia stworzenia nowego pliku i poprawy zapisu w jeszcze jednym - a więc raczej nie dla "starterów".
    Niemniej jeżeli sklep będzie obsługiwany np przez Pay Pal i tylko jeden typ Płatności ON-line to wszystko jest podane praktycznie na tacy.
    No to pozdrawiam i osoby z przećwiczonym tematem zapraszam do rozmowy.
    __________________________________________________ ___________________________________
    Halo, halo - zmieniłem tytuł bo od paru chwil mamy Joomshoping dla Joomla 1.7
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 23-08-2011 22:04

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Dla 1.6 jest też Hikashop, który wcale nie wygląda/działa gorzej od w/w.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Wyjadacz Winnetou awatar
    Dołączył
    16-12-2008
    Skąd
    Olkusz
    Wpisy
    779
    Punkty
    89

    Domyślny

    Red Shop też nie gorszy, ale cóż z tego skoro jedynie w VM można wdrożyć popularne u nas systemy płatności
    Winnetou
    www.softdesign-studio.pl
    Przydała się podpowiedź?, zrewanżuj się dodając punkcik - - ↓

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Winnetou Zobacz wiadomość
    Red Shop też nie gorszy, ale cóż z tego skoro jedynie w VM można wdrożyć popularne u nas systemy płatności
    I tu się mylisz @Winnetou co do płatności - ponadto VM nie hula pod 1.6.xx - RedShop zresztą również - o ile nie zwróciłeś uwagi na dział. Ponadto RedShop ma jednak ograniczone możliwości względem czy to Hika, czy też Joomshoping

    @moje zaiste i nie zamierzam z Twoim zdaniem polemizować - obydwa są bardzo do siebie zbliżone, każdy ma pewne zalety których nie ma drugi, tyle że o ile pamiętam w przypadku Hikashop robiłem sam tłumaczenie wewnątrz - a jestem leniwcem
    Ponadto niemiłosiernie podoba mi się rozwiązanie plików do sprzedaży i demo.
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 03-04-2011 19:36

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-05-2011
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    W takim razie mam rozumieć ,że w Joomshopingu spokojnie da się wprowadzić polskie systemy płatności ? ( w Hika też ? )

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Przy właściwym dostosowaniu i konfiguracji - jak najbardziej.

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-05-2011
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    No to super bo już postawiłem na servie 1.6 i nie chce mi się zaczynać od nowa dla VM, jeszcze 1 góra 10 pytań jako ,że zwykle działam spontanicznie nie koniecznie myśląc nad tym jaki będzie skutek. Otóż napociłem się już nad stworzeniem szablonu dla mojej wirtualnej działalności i nie jestem teraz pewien czy będę mógł moduł sklepu w niego zaimplementować, czy vm,js hika itp to są moduły które funkcjonują same bez szablonu "bazowego" i trzeba je konfigurować wizualnie na tyle na ile pozwalają ich funkcje ? Jeżeli nie ( oby ) to czy są jakieś zalecenia przy tworzeniu szablonu żeby jak najlepiej później wyszło dopasowanie szablonu do modułu sklepu ? Mam zamiar połączenia mojego szabonu z joomshoppingiem albo hiką - który polecasz bardziej biorąc pod uwagę ,że: chce mieć jak największą możliwość dopasowania wyglądu oraz możliwie najłatwiejszą drogę zespolenia go z którymś z polskich systemów płatności.
    Sorry jeżeli jest to offtop ale widzę Gallu Anonimie, że siedzisz w temacie i prawdopodobnie mogę liczyć na konstruktywną odpowiedź z Twojej strony.

  9. #8
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Sklep to nie moduł tylko komponent i ma dodatkowe moduły. Każdy moduł może mieć oddzielny styl , co do decyzji który to musisz sam ją podjąć - moje zdanie znasz (wynika z wątku).
    Pzdr

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-05-2011
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok. Dzięki. Czyli jeżeli to komponent to będzie działał spokojnie pod dowolnym szablonem.

  11. #10
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Dokładnie - kwestia konfiguracji - a pola sprzedawanych artykułów i kategorii mają również możliwość stworzenia odrębnych stylów.
    Pzdr

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Dodanie grafiki - coś jakby wyglądała zza panelu. Patrz przykład
    przez max-301 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 18-08-2011, 12:22
  2. Sklep dla Joomla - poszukiwane funkcje
    przez Tom:-) na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-03-2010, 22:42
  3. bilety - coś ala sklep
    przez tomecki1 na forum Zasoby, plikownie,
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 01-09-2009, 16:46
  4. narazie napisze tutaj, może ktoś coś zrobi
    przez bosseq na forum Różne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 19-09-2008, 05:38
  5. Czy joomla może być furtką dla nieautoryzowanej ingerencji?
    przez JMarek na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 30-12-2007, 17:25

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •