Joomshopping sklep dla joomla 1.6+ - może coś zanim stworzą VM dal J 1.6+ - Strona 3
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 71

Temat: Joomshopping sklep dla joomla 1.6+ - może coś zanim stworzą VM dal J 1.6+

  1. #21
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    No niezupełnie. Są z pewnością sytuacje w których Joomla! 1.6 ma sens.
    Przykładowo gdy potrzebujesz ACL. Jeżeli jednak tworzysz sklep to w moim przekonaniu bezpieczeństwo strony jest bardzo ważne i w takim przypadku Joomla! 1.5 jest sprawdzona ;)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @neo_fox - Masz jak najbardziej rację - tyle że tak czy inaczej ktoś musi zobaczyć co jest za "zamkniętymi drzwiami" - jeżeli byłoby inaczej do dzisiaj używalibyśmy hubki i krzemienia.
    Po prostu - każdy z nas ma do tego inne podejście i obydwa są jak dla mnie ok.
    Pzdr
    P.S. Na koniec odrobinka złośliwości - neo - to jest temat w dziale 1.6.xx - więc tym bardziej RED odpada.

  4. #23
    Wyjadacz
    Dołączył
    16-10-2009
    Wpisy
    596
    Punkty
    47

    Domyślny

    Nie do końca, LTS-y Ubuntu to 8.04, 10.04. Teraz chyba 12.04 będzie LTS-em. 11.04 doprowadza mnie do pasji. To tak na marginesie. Swoją drogą taka polityka jest przez jednych chwalona, innych krytykowana. Jeśli zaś chodzi o samą Joomlę 1.6 to jest w niej kilka rozwiązań, które znacząco ułatwiają pracę - m.in. dwujęzyczność, karta użytkownika(redaktora w kontaktach). Brakuje jednak sensownego komponentu komentarzy chociażby.

  5. #24
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-05-2011
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    @shortykrk - spokojnie dasz radę - tak sobie patrzę i widzę jak praca i cierpliwość przynosi efekty
    dwa posty wstecz - miałeś małą panikę, jednak spokojnie sobie poradziłeś - dasz radę i z systemami płatności.
    Wskazóweczka - zerknij na to jakie są - przetłumacz ich oryginalne (niemieckie nazwy) - idę o zakład że się połapiesz w czym jest haczyk/ułatwienie
    Podziwiam upór godny naśladowania i pozdrawiam.
    Dzięki za miłe słowa i za wskazówkę !

    ---------- Post dodany o 15:06 ---------- Poprzedni post był o 14:50 ----------

    A co do dyskusji ,która się zrodziła to uważam ,że każdy chwali konia na, którym jedzie. Ja moją przygodę z Joomla zacząłem od 1.6 i owszem jest frustrujące, że wiele komponentów nie jest jeszcze do niej przystosowanych - mam nadzieję, że szybko się to zmieni jednak już teraz wiem będąc na półmetku projektu ,że wszystko uda mi się skonfigurować dokładnie tak jak chciałem bazując na dostępnych komponentach - bez półśrodków. A jak wyjdzie joomla 1.7 to bez zastanowienia na nią się przesiądę aby iść z duchem czasu, w pełni się zgadzam z teorią zaglądania za zamknięte drzwi - do odważnych świat należy !

  6. #25
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    P.S. Na koniec odrobinka złośliwości - neo - to jest temat w dziale 1.6.xx - więc tym bardziej RED odpada.
    http://twitter.com/#!/redwebdk/status/71454873689927680

  7. #26
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Napiszę tylko jedno słowo; ZAKAPIOR
    Pzdr

  8. #27
    Debiutant
    Dołączył
    02-06-2011
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zgadzam się z przedmówcą odnośnie wyboru pomiędzy dostępnymi sklepami. Z wszystkich podanych najbardziej przypadł mi do gustu Joomshopping. Mam jednak gorącą prośbę.

    Przeryłem już chyba wszystko co dostępne i nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie w jaki sposób dodać któryś z polskich systemów płatności do joomshopping. Co powinna zawierać odpowiednia konfiguracja i ustawienia? Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc!
    Ostanio edytowane przez Patrick : 14-07-2011 17:30

  9. #28
    Bywalec
    Dołączył
    09-02-2010
    Wpisy
    108
    Punkty
    19

    Domyślny

    Odświeżę temat.
    VM2 jest w wersji już RCd, Tomek już przetłumaczył prawie całość nowej wersji. Można testować - fakt jeszcze dużo pracy. Mała moja uwaga co do VM. Niestety pieniądze żądzą tym światem, albo chęć zaspokojenia potrzeb które są coraz wyżej w piramidzie Maslowa. Projekt VM jakiś czas temu miał kłopoty personalne - zmienił się lider, coś się ruszyło. Jak mówią niektórzy VM zarósł siwą brodą, tak jest VM przechodził tylko drobne uzupełnienia i aktualizacje bezpieczeństwa. KOnkurencja szła do przodu a on został z tyłu, podobnie jest z Nokią))). Jak pisał Philip Kotler każdy produkt, a takim też jest też VM, przechodzi cały cykl jeśli go nie odświeżamy i nie podejmujemy innych działań on się starzeje i popyt na niego spada. Podobnie dzieje się z VM, ale teraz mamy ostrą konkurencje i start prawie od nowa bo zmiany w nowym VM są tak duże, że od nowa trzeba tworzyć systemy integracji z Allegro, systemami płatności.

    Zobaczymy kto wygra czy VM po kuracji odmładzajacej czy konkurencja?

    Stawiam na rozdrobnienie rynku, zresztą proszę popatrzeć co zrobił klub z IceTheme za pomocą nowego komponentu sklepu jakim jest JoomShopping.

    Pamiętajmy, też że Redshop jest komercyjny w wersji pełnej a to nie służy budowaniu ekosystemy wokół komponentu. Popatrzmy na VM w okół niego żyje cała masa firm (nie wykładając ani centa na jego rozwój a sami zarabiając - pretensja do siebie że system się nei rozwija). Można powiedzieć że system miał charakter pasożytniczy w wielu przypadkach.
    Więc moja konkluzja Pieniądze.

    pz
    A kiedy nadejdzie czas ze zaszyje sie w lesie i wszystko załatwie on-line? I do zkorkowanego, zatrutego spalinami miasta przybede po........

  10. #29
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kacper1972 Zobacz wiadomość
    Odświeżę temat.
    Projekt VM jakiś czas temu miał kłopoty personalne - zmienił się lider, coś się ruszyło.
    Nic się nie ruszyło (poza może wielką zasłoną dymną) i kłopoty personalne się nie skończyły.
    Problem polega na tym że gościu który cały czas rozwój VM torpedował .... jest teraz liderem zespołu. Czyli klimaty mamy prawie jak w KC PZPR. Kto najgłośniej krzyczy zostaje liderem.
    Obecny lider ma niestety o programowaniu takie pojęcie jak ja o produkcji masła na Syberii. Niech najprostszym faktem będzie że MM cały czas mówi o "object orientated" software development.
    Nie mówie że ja wszystko zawsze dobrze robie tylko że ten mistrzu nawet nie bierze pod uwage że on może coś źle robić.
    Co oczywiście doprowadziło do tego że mistrzu MM jest w praktyce jedynym developerem na pokładzie VM. Bo wszyscy inni to byli debile dlatego ich wywalił.
    Żeby było śmieszniej pomysły które wcześniej inni developerzy podsuwali a on je wyśmiewał - teraz sam realizuje ale teraz to one są jego.

    Poza tym jako team leader wymagało by mieć troche pojęcia o dyplomacji. A teksty tego typu:
    https://twitter.com/#!/virtuemart/st...13159796072449

    Czy z Nooku dev group:

    I am quite sure about that big people try to destroy joomla
    w niczym nikomu nie pomogą a najmniej projektowi który na Joomla! działać musi.
    Nota bene korzystanie z Nooku w VM też nie było jego pomysłem (chociaż teraz tak twierdzi) ale w moim przekonaniu i tak to niedobry pomysł także ... jeszcze jeden gwoźdź do trumny VM

    Ergo - VM podąża ruchem jednostajnie przyspieszonym w kierunku dna.

    PS: Może się po prostu czepiam bo gościa poznałem, spotkałem kilka razy i jest po prostu bardzo niesympatyczny. Ale wydaje mu się że pozjadał wszystkie rozumy ...

  11. #30
    Debiutant
    Dołączył
    02-06-2011
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wracając do tematu VM na joomla 1.5 nie działa pod serwerami home.pl, więc pozostaje albo ingerencja w kod (dla mnie wyższa szkoła jazdy) albo joomshopping który nie ma obsługi polskich płatności

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Dodanie grafiki - coś jakby wyglądała zza panelu. Patrz przykład
    przez max-301 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 18-08-2011, 13:22
  2. Sklep dla Joomla - poszukiwane funkcje
    przez Tom:-) na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-03-2010, 23:42
  3. bilety - coś ala sklep
    przez tomecki1 na forum Zasoby, plikownie,
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 01-09-2009, 17:46
  4. narazie napisze tutaj, może ktoś coś zrobi
    przez bosseq na forum Różne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 19-09-2008, 06:38
  5. Czy joomla może być furtką dla nieautoryzowanej ingerencji?
    przez JMarek na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 30-12-2007, 18:25

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •