jak zabezpieczyć strone na joomla
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: jak zabezpieczyć strone na joomla

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    01-09-2006
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny jak zabezpieczyć strone na joomla

    Witam,
    To forum będize chyba właściwe dla mojego problemu. Właśnie odtwarzałem po włamie stronę zrobioną na Joomli. I stad moje pytanie Jak zabezpieczyć stonę? Jakie wstawić CHMODy dla plików i katalogów? Zaznaczam, że nie udostępniam żadnego logowania dla odwiedzających, nie przesyłają oni na serwer żadnych materiałów itp.itd. Czy tylko CHMODy, czy jeste może jeszcze jakiś inny pewniejszy sposób zabezpieczenia?
    A jakimi narzędziami zrobić kopię zapasową całego serwisu i bazy? Tak, żeby w przypadku "wpadki z hakerem" mieć możliwość przesłania tylko gotowej całości na serwer.
    Z góry wielkie dzięki.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Generalnie katalogi na 755 pliki na 644
    Kopię wykonujesz zwykle dowolnym klientem ftp (np darmowa Filezilla) a bazy phpmyAdmin
    Bardziej szczegółowe inforamcje znajdziesz tutaj http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=4089

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    01-09-2006
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stone
    Generalnie katalogi na 755 pliki na 644
    Kopię wykonujesz zwykle dowolnym klientem ftp (np darmowa Filezilla) a bazy phpmyAdmin
    Bardziej szczegółowe inforamcje znajdziesz tutaj http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=4089
    A co gdybym zupełnie chciał wyłączyć "Świat" i "Grupę"? Czyli np. 700? Jakie mogę nadać CHMODy, żeby maxymalnie się zabezpieczyć? Zaznaczam, że użytkownicy niczego nie przesyłają na serwer, nie logują się, ani nic podobnego.

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    19-08-2006
    Skąd
    Dębica
    Wpisy
    243
    Punkty
    13

    Domyślny

    aleś spanikowany ;) zadbaj o podstawowe ustawienia serwera aby były zgodne z zaleceniami, to nic złego ci się nie stanie ;) a z chmodami możesz pokombinować na własną rękę i później napisać tutaj jak to wszystko działało. Może innym sie przyda.
    szuman.eu

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •